Datum a časDnes je čtvrtek, 23.11.2017SvátekSvátek má Klement
Přístupy1067517. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Střípky z Purkyňovy školy


Lunzenau 18.  20. 6. 2014
V rámci projektu Partnerství a spolupráce bez hranic se v tomto termínu uskutečnil 2. výměnný pobyt mezi českými a německými žáky, tentokráte v Lunzenau.
Naši hostitelé nám připravili tři dny plné poznání a zážitků: seznamovací aktivity, sportování (rafting, soutěže v netradičních disciplínách), noční putování, prohlídka zámku v městečku Rochlitz. 



Děti měly možnost ochutnat tradiční německou kuchyni s kuchařkou Luisou, která jim uvařila pravý „Eintopf”. U táboráku jsme se naučili připravovat specialitku zvanou „Knüppelkuchen“.
Protože se naši žáci učí německý jazyk prvním rokem, byla nám velice nápomocna tlumočnice Dagmar Pokorová. Po prvním dni zmizel ostych a obě skupiny začaly komunikovat německy, anglicky a gesty. Bylo příjemné pozorovat, jak si vzájemně pomáhají. I proto při loučení tekly slzy.
Celý pobyt se o nás starali učitelé základní školy, členové místního hasičského sboru a představitelé města. 
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám tento pobyt umožnili, a doufáme, že nebyl poslední.
Mgr. J. Christenová a Mgr. J. Hajná

Reprezentanti školy
4.B
Markéta Machová - 3. místo v okresní soutěži “Podzimní poznávání rostlin”, 10. místo “Pohár vědy - KVARK 2014”
Lucie Hlaváčková - 4. místo v okresní soutěži “Podzimní poznávání rostlin”, 10. místo “Pohár vědy - KVARK 2014”
Iva Grünerová - 4. místo v okresní soutěži “Podzimní poznávání rostlin”, 10. místo “Pohár vědy - KVARK 2014”
Eliška Krobová - 1. místo v okresní soutěži “Podzimní poznávání rostlin”, 10. místo “Pohár vědy - KVARK 2014”
5.A
Hrebinka Adam - OF v atletice - 4. místo, Ploskovický běh 1. místo
Bušek Kryštof - okresní kolo matematické olympiády - 3.-7. místo, úspěšný řešitel Klokánka a Pythagoriády (školní kolo), Ploskovický běh 1. místo
Týřová Alžběta - okresní kolo matematické olympiády - 10.-11. místo, také úspěšná řešitelka Klokánka a Pythagoriády (školní kolo)
6.B
Dominik Franc - okresní kolo - 2. místo Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV), krajské finále - 7. místo OVOV
7.A
Tomáš Jonáš - okresní kolo - 1. místo Odznak všestrannosti olympijských vítězů, krajské finále - 2. místo OVOV
8.A
Jan Pavlata - Gymlovo4U 2. místo, Archimediáda 2. místo
Josef Hajný - Gymlovo4U 2. místo, Archimediáda 2. místo
8.B
Lenka Ryšavá - 11. místo v okresním kole fyzikální olympiády, 16. místo v okresním kole matematické olympiády, vedení školního časopisu, 6. místo v soutěži Gymlovo4U, Archimediáda 2. místo
Aneta Svobodová - 12. místo v okresním kole fyzikální olympiády, 15. místo v okresním kole matematické olympiády, 6.místo v soutěži Gymlovo4U
Radek Pleticha - 17. místo v okresním kole matematické olympiády, 10. místo v Podzimní přírodovědné soutěži
Patrik Rejzek - 5. místo v Podzimní přírodovědné soutěži, 6. místo v soutěži Gymlovo4U
9.A
Aneta Hodinová - nejvyšší ocenění v pěvecké soutěži LITTLE STAR 2014
9.B
Vít Líbal - krajské kolo soutěže Mladý chemik - 6. místo, krajské kolo fyzikální olympiády - 10. místo
Lucie Lebertová - krajské kolo soutěže Mladý chemik - 41. místo, krajské kolo fyzikální olympiády 41. místo, poznávání rostlin 3. místo, Gymlovo4U 1. místo
Markéta Šalounová - 2. místo okres “Poznávání rostlin”
Vojtěch Štor - krajské kolo fyzikální olympiády 50. místo
Štěpán Chadraba - “Poznávání rostlin” 3. místo, Gymlovo4U 1.místo
Kateřina Erlichová - “Poznávání rostlin” 3. místo, Gymlovo4U 1. místo

Kolektivní ocenění
Družstvo žáků 4.-5.tříd - 1. místo okres, 5. místo kraj - florbal
Družstvo žáků 6.-7.tříd - 1. místo okres Pohár rozhlasu, 2. místo kraj Pohár rozhlasu
Družstvo 6.-7.tříd - 2. místo okres st. tenis
Družstvo 8.-9.tříd - 3. místo okres st. tenis

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice