Datum a časDnes je sobota, 21.10.2017SvátekSvátek má Brigita
Přístupy1035067. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Co nového v našem tenisovém klubu


Letošní tenisová sezona začala v našem libochovickém tenisovém klubu poněkud hekticky. A to nejen proto, že díky počasí jsme na úpravu kurtů museli nastoupit o měsíc dříve, ale především proto, že se nám podařilo připravit a realizovat 2 akce, které dosud neměly v naší novodobé historii obdoby.
První akcí byla úplná rekonstrukce 2 tenisových kurtů, včetně jejich zvýšení tak, aby se zabránilo případným škodám při povodni. Tuto rekonstrukci provedla a již ukončila firma Sibera Stará Boleslav, která je absolutní špičkou ve svém oboru. Zhotovuje tenisové kurty pro Davis cup, pro špičkové tenisové areály a svoji technologii má dokonce patentovanou. Právě proto i vyhrála výběrové řízení na výstavbu našich kurtů. Jejich práci jsme chodili se zájmem sledovat. Za to, že jsme mohli tuto akci uskutečnit, patří dík sportovní komisi rady města, radě města i zastupitelstvu. Potřebné finance byly těmito orgány schváleny. Peníze pocházejí výhradně z daní dle novely loterijního zákona. Jsou tedy generovány sportem a je dobře, že do sportu se také vracejí. Generace našich tenisových předků, kteří vybudovali původní kurty cca před 60 lety z volejbalového hřiště, by měla jistě radost. 
Ale práce nekončí, v současné době budujeme nové oplocení tenisového areálu a v budoucnu nás ještě čeká rekonstrukce tří tenisových kurtů, které neodpovídají potřebným parametrům.
Druhou akcí, která probíhala kontinuálně s první, byla instalace osvětlení na nově budovaných kurtech č. 4 a 5. Tuto věc, která byla dosud naším tajným přáním, jsme mohli úspěšně dokončit jen a pouze zásluhou pana Jiřího Procházky z Radovesic. Ten nabídl a dodal bezplatně zásadní většinu potřebného materiálu a zařízení, včetně instalace. Samozřejmě museli prací přispět členové tenisového klubu a firma Kokoška s.r.o. velmi pomohla s dodávkou stavební části. Panu Jiřímu Procházkovi tímto velmi děkujeme, protože bez jeho donátorské aktivity by sen zůstal jenom snem.

K slavnostnímu otevření a nasvícení našeho tenisového areálu došlo v sobotu dne 12. dubna za účasti zástupců města, pana Procházky a mnoha členů klubu. Můžeme být hrdi na to, že máme náš tenisový areál na takové úrovni, za kterou se nemusíme stydět. Naši hráči a především mládež dosahují výborné sportovní výsledky ve svých soutěžích a na zápasy do Libochovic přijíždí družstva z celého severočeského regionu. Připočteme-li k tomu i pořádání dalších turnajů, kam přijíždějí hráči z celých Čech, někdy i z ciziny, tak si můžeme říci, že tenisový areál dnes již důstojně reprezentuje naše město. Pokud jde o naši sportovní činnost, tak v letošním roce máme v soutěžích družstva mladších žáků, starších žáků, dorostu a 2 družstva dospělých. Též máme přípravku pro děti do 10 let, které ještě nemohou hrát mistrovské zápasy. Celkem sportuje v tenisovém klubu aktivně 40 dětí. K tomu máme 4 kvalifikované trenéry, kteří se starají o jejich sportovní rozvoj. Naše úsilí směřuje k tomu, abychom ke sportu přivedli co nejvíce dětí a mládeže a uchránili je před takovými výdobytky civilizace jako jsou drogy, počítače, ipady, facebooky atd. Protože kdo si hraje, nezlobí.

Přijďte se podívat, náš tenisový klub je otevřen všem a na tenise je dobré to, že začít hrát tenis můžete v každém věku. 
Takže všichni jsou vítáni.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem členům výboru našeho tenisového klubu, kteří ve svém volném čase pracuji v klubu bez jakéhokoli nároku na odměnu a bez nichž bychom nebyli tam, kde jsme. Jsou to Ing. Marcela Pekárková, Ing. Zuzana Havlíčková, Jan Kokoška, Luděk Kučera a Jakub Rytíř.

JUDr. Petr Novák, předseda Tenisového klubu Libochovice 

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice