Datum a časDnes je pátek, 22.9.2017SvátekSvátek má Darina
Přístupy1005698. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Strašidelný sklep


Renatu Hoškovou, učitelku výtvarné výchovy v libochovické ZUŠ, znám už nějaký ten pátek, ale přesto mě znovu a znovu dokáže mile překvapit spolu se svými dětskými svěřenci. S nimi má vytvořen jedinečný pracovně-kamarádský vztah a z této společné invence vznikají téměř vždy jedinečné akce, které se vyplatí navštívit.
Tak tomu bylo i začátkem listopadu. Po několika týdnech příprav hrůzostrašných rekvizit přišla na řadu jejich náročná instalace, která zabrala celé dva dny. V úterý 6. listopadu začala ve sklepení Kulturního střediska U Tří lip dvoudenní výstava s názvem Strašidelný sklep. Přiznám se, že jsem ten den do tmavého sklepení vstupoval společně se skupinou seniorů s lehkovážností a zcela nepřipraven na hrůzu, která se následně odehrála. Nebudu se pouštět do detailů, ale když na mě náhle z tmavého kouta podzemí zachrčela v černém hábitu Tma v podání Štěpána Chadraby, vážně jsem zauvažoval o možné změně obsahu mých kalhot... Podobná příhoda s možná stejným následkem se přihodila tentýž den v poledne. Když kolega Novotný přijížděl do školy, viděl v protisměru známé auto Renaty Hoškové, kterou se chystal pozdravit. Ten šok, kdy za volantem seděla příšera v podobě Frankensteina jedoucího na oběd, musel být značný (nejen pro něho), což bylo patrné z výrazu jeho tváře i po příchodu do zaměstnání. Ale nyní už vyjádření k výstavě od samotné Renaty Hoškové:
„Sklepní prostory byly rozděleny na dvě části. Pravá část od vstupních schodů byla pojata jako pekelná galerie, kterou hlídal čert (Pavel Starý) a pekelný doktor (Vašek Krycner), galerií plnou kreseb a maleb všech žáčků výtvarného oboru provázeli dva andělé (Eliška Šulcová a Bětka Týřová), jediné dvě vlídné osoby ve sklepení. Levá část sklepení byla samotnou strašidelnou cestou vedoucí přes hřbitov až do baru U krvavé Marry. Na hřbitově byl pařez plný speciálních mincí. Každý z návštěvníků, který si chtěl v baru koupit krvavý nápoj, si musel tuto minci nalézt. Hřbitov byl plný strašných osob, kterými byli duch (Markétka Machová), mumie (Eliška Krobová), vlkodlak (Lucka Hlaváčková), čarodějnice (Matěj Oliva), Marie Nemrtvá v rakvi (Marianka Psotová), tma (Štěpán Chadraba). V baru čekal na návštěvníky temný rytíř (Jiří Chadraba), muž se sekerou v hlavě (Tomáš Perutka), trhanec (Anna Tlustá) a hlavně krvavá Marry a její pomocnice (Anežka Čapková a Natálka Nicková). Když návštěvníci vešli do sklepních prostor, vítala jsem je já jako Frankenstein a se mnou též černá kočka (Kája Kudrnová). Velkou úlohu zvládly také dvě čarodějnice (Káťa Helclová a Agátka Psotová) ve vstupních prostorách KS, které musely návštěvníky rozdělovat na menší skupinky a zabavit je, dokud se nedostaly k nám. Všechna strašidla musím velice pochválit za to, jak se na své úlohy ve strašidelném sklepě připravila včetně zhotovení krásných kostýmů. Tak jako putování skrze sklepní prostory bylo pro bázlivé náročnější, tak také samotné strašení a příprava byla náročná zase pro nás. Ale protože mám skvělé žáky, myslím, že jsme vše úspěšně zvládli a připravili všem, kdo se přišli podívat, zajímavý program.“
Závěrem patří naše poděkování všem návštěvníkům výstavy a zvláště paní Psotové za aktivní pomoc s přípravami obsáhlé výstavy! V těchto dnech už zase naši výtvarníci připravují výstavu jako součást Vánočního koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 19. 12. v 17 hod v KS U Tří lip. Všechny srdečně zveme, stejně i na účinkování našeho Tanečního orchestru ZUŠ v rámci vánočních jarmarků 7. 12. v Libochovicích a 14. 12. v Litoměřicích vždy po 14. hodině na náměstí.
Veselé Vánoce všem čtenářům přejí Petr Donef a kolektiv zaměstnanců ZUŠ Libochovice!

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice