Datum a časDnes je úterý, 24.10.2017SvátekSvátek má Nina
Přístupy1037957. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Zámek Libochovice

Vdnešním zámeckém zpravodaji se vrátím k naší tradiční akci, která se koná vždy v závěru zámecké sezóny, a to je "Zámek plný kouzel aneb Z pohádky do pohádky".

Vdnešním zámeckém zpravodaji se vrátím k naší tradiční akci, která se koná vždy v závěru zámecké sezóny, a to je "Zámek plný kouzel aneb Z pohádky do pohádky". V letošním roce se tento pohádkový víkend uskutečnil od 25. do 27. října. Návštěvníci, foto: S. Tlustý především z řad dětí, putovali s českým Honzou známými pohádkami, které bohužel pohádkový dědeček z dlouhé chvíle trochu pošramotil a tak měl Honza co napravovat. Dětem i dospělým se jistě nejvíce líbila po-hádka O dvanácti měsíčkách, Lotran-do a Zubejda, Tři veteráni či Princezna ze mlejna. I ostatní pohádky byly samozřejmě odměněny potleskembohužel pohádkový dědeček z dlouhé chvíle trochu pošramotil a tak měl Honza co napravovat. Dětem i dospělým se jistě nejvíce líbila po-hádka O dvanácti měsíčkách, Lotran-do a Zubejda, Tři veteráni či Princezna ze mlejna. I ostatní pohádky byly samozřejmě odměněny potleskem publika a rozzářenými dětskými úsměvy. Nakonec všichni došli do Šípkového království, kde společně s princem probudili nejen Šípkovou Růženku, ale i celou královskou rodinu a dvorní dámy. 
V závěru si malí návštěvníci společně zatancovali s pohádkovými postavami a král zazvonil na zvonec a pohádky byl konec. Na nádvoří opět vystupovali herci Divadla v pytli z Hrobu u Teplic, kteří zapojili do svých her malé i velké diváky. I přes určitou nepřízeň počasí navštívilo zámek po celý víkend přes dva tisíce návštěvníků, a tak naše snažení nepřišlo nazmar a zájem nás velmi potěšil.
9. listopadu se v Saturnově sále uskutečnil koncert dívčího sboru Collegium Flautini z Loun, který navštívilo více než padesát posluchačů. 
Bohužel převážně se jednalo o rodiče účinkujících, z řad libochovické veřejnosti tato akce zůstala téměř nepovšimnuta. Je to velká škoda,neboť koncert měl mimořádně vysokou úroveň a posluchači měli možnost vyslechnout díla G. F. Händela, J. S. Bacha. L. v. Beethovena či W. A. Mozarta. 

30. listopadu začala vánoční výstava pod názvem Od adventu po Tři krále, která se v loňském roce bohužel nemohla uskutečnit, proto jsme se všichni letos na ní tolik těšili. Jak byla úspěšná budeme moci zhodnotit až v příštím čísle Zámeckého zpravodaje, neboť výstava se koná až do 8.prosince a tak máte ještě možnost naši výstavu shlédnout. Jedná se tentokrát spíše o výstavu betlémů, neboť zájem ze strany škol a školek nebyl takový jako v minulých letech. V přízemí, ve výstavní síni má svoji výstavu firma ANETTE, která představuje profesionální pojetí vánoční výzdoby. 
Poslední akcí, která se letos pro veřejnost na zámku uskuteční bude Vánoční koncert, který se bude konat 14.prosince od 18.00 hodin v Saturnově sále. Zazní Rybova vánoční mše opět v podání Souboru Petra Macka z Mostu, který je již tradičním vánočním hudebním tělesem. 
foto: S. TlustýRezervace vstupenek je možné uskutečnit osobně či telefonicky od 2.prosince. Těšíme se na všechny návštěvníky! 

Protože se jedná již o poslední zámecký zpravodaj v tomto roce, chtěla bych jménem všech pracovníků zámku popřát všem čtenářům 
Libochovických novin klidné a šťastné vánoční svátky, hodně zdraví, úspěchů a osobní spokojenosti do nového roku 2003! 

Jaroslava Michalcová, Správa zámku

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice