Datum a časDnes je čtvrtek, 23.11.2017SvátekSvátek má Klement
Přístupy1067518. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Střípky z Purkyňovy školy

Německo 2013
Jako každé léto jsme se my žáci druhého stupně základní školy vydali na 2 týdny do blízkého Německa. Dozorem na letním táboře byla paní učitelka Plášilová a pro letošní rok i paní učitelka Dlouhá. Obě paní učitelky nás skvěle doprovázely po celém letním táboře. První týdenní pobyt se uskutečnil v mládežnické ubytovně Hormersdorf jako v předešlém roce.
Prvním zážitkem byl skvělý výlet do lanového centra Kletterwald. Druhý den se jelo do města Annaberg, kde jsme měli možnost strávit volný čas. Po obědě jsme se vydali do dolu, kde jsme jeli podzemním vláčkem. Jeden z večerů, kdy byl úplněk, se uskutečnil noční pochod. Předposlední večer se uspořádala pro všechny diskotéka. Nedá se zapomenout také na jiné výlety, kterými byly například koupání v přehradě, leštění kamenů, stavění vorů a ježdění na kánoích. Na závěr 1. týdne jsme se rozloučili a udělali společnou fotku. Druhá část letního tábora byla strávená v Bad Lausicku. Po příjezdu jsme se seznámili s Němci a Rusy, kteří s námi byli ubytováni. Celý týden nás provázela Ute, která byla ochotná a se vším nám ráda pomohla. Netradiční byla rytířská večeře, kterou nám připravila ubytovna. K snídani, obědu i večeři jsme si mohli vybrat různé druhy jídel.Nejzajímavějším výletem za celých 14 dní byla návštěva Lipska a lipského letiště. Dostali jsme se na místa, kam se ostatní pasažéři nedostanou. Poté jsme autobusem odjeli na plošně největší hlavní nádraží v Evropě. Na nádraží jsme měli volný čas na nákupy a každý ho mohl strávit, jak chtěl. Historickým výletem byl zámek Coldtiz. Oběd jsme měli v mládežnické ubytovně, která je součástí zámku. Dalším skvělým a zajímavým zážitkem byla jízda na koních, prohlídka stáje a také koupání v aquaparku Riff. Celých 14 dní bylo krásným zpestřením letních prázdnin.
Katka Erlichová a  Štěpánka Hrzánová 

První den ve škole
2.9.2013 byl pro nové prvňáčky slavnostním vstupem do "OPRAVDICKÉ VELKÉ ŠKOLY". Všichni se shromáždili před školou, vyslechli si pěkné uvítání od pana ředitele Mgr. M. Matějky a od paní starostky Ing. J. Holé a pak se odebrali do svých nových tříd. Ve třídách je přivítaly paní učitelky, děti si prohlédly ukázky učebnic a na závěr si odnesly domů odznak "JSEM ŠKOLÁK", upomínkové listy (poděkování pro pana zástupce Mgr. J. Fictuma) a dárečky od sponzorů. 

Život dětem a Tříkrálová sbírka

Naše škola opět zakoupila pro zdravotně postiženého žáka notebook, který mu usnadní výuku i domácí přípravu. A to díky účasti na charitě. Peníze škola získala účastí v Tříkrálové sbírce ve spolupráci s Diecézní charitou Litoměřice a prodejem předmětů občanského sdružení Život dětem pod názvem "Srdíčkové dny".

Partnerství a spolupráce bez hranic
Projekt byl financován z Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří Erzgebirge a městem Libochovice.

V rámci projektu Partnerství a spolupráce bez hranic proběhl v týdnu od 9. do 13. září 2013 výměnný pobyt pro německé a české žáky z Lunzenau a Libochovic. Pro účastníky byl připraven bohatý program.
V pondělí žáci z Lunzenau přijeli do libochovické základní školy, kde jim žáci 7.A a 7.B předali dárky, společně se naobědvali ve školní jídelně a pak odjeli autobusem do Leské u Třebívlic, kde si rozdělili pokoje a začal program. Měli jsme přednášku o psech (barvářích), následovala večeře a pak se všichni pustili do malování vlajky přátelství.
V úterý po snídani jsme se odebrali do Libochovic podívat se na vodní elektrárnu, zámek a koně ve Slatině. Zde nám ukázali, jak se koně hřebelcují a někteří jsme se dokonce mohli svézt. Večer pokračoval programem, kde jsme se všichni představili a konečně i ztratili ostych a popovídali si anglicky a „rukama a nohama“.Třetí den ráno nás ve škole čekala sportovní olympiáda, skládala se z 8 disciplín. Na programu bylo virtuální sportování (X-BOX), střelba ze vzduchovky, turnaj ve stolním tenisu, hod oštěpem, hod na koš, jízda zručnosti na kole, překonávání lanové dráhy a nakonec šli všichni do bazénu, tam se cachtali a pak nás čekal závod v plavání. Odpoledne na Leské následovala přednáška o dravcích a vědomostní test, volný program a pak jsme se všichni uložili k zaslouženému spánku.
Ve čtvrtek ráno jsme odjeli do zooparku v Chomutově. Tam jsme měli rozchod, mohli jsme si nakoupit a podívat se na zvířata. Ve 12 hodin jsme šli na oběd, měli jsme polévku a řízek.  Po návratu z výletu proběhlo vyhodnocení všech soutěží. Každý dostal diplom, nějakou sladkost a nejlepší ve sportovní olympiádě i medaili. Večer jsme měli táborák a buřty, zpívání s kytarou a vypouštěli jsme lampiony přátelství.
Na závěr týdne jsme společně s německými kamarády odcestovali do Lunzenau, kde nám ukázali jejich školu a hasičárnu. Naobědvali jsme se a prohlédli si zámek, kde jsme si mohli koupit suvenýry. Rozloučili jsme se, dostali svačinu a odjeli domů do Libochovic. Děkujeme všem, kdo zajímavý týden připravoval a přáli bychom si, aby se tento pobyt ještě opakoval. Všem se nám to moc líbilo.   
Agáta Psotová a Karolína Zítková 7.A 


Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice