Datum a časDnes je středa, 22.11.2017SvátekSvátek má Cecílie
Přístupy1066431. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Město informuje

V Libochovicích proběhl již 3. ročník festivalu zdravotně postižených - Umíme se bavit

Ve středu 18. září bavilo na 70 umělců ze sedmi zařízení sociální péče více jak 380 diváků a sami sebe na druhém ročníku festivalu s přiléhavým názvem Umíme se bavit.
Proč název Umíme se bavit? Festival si vzal za úkol ukázat dětem a dospělým v Libochovicích a okolí, že umělecké cítění, hudba a tanec není jen prioritou nás zdravých, že existují handicapovaní malíři, básníci, spisovatelé, herci, hudebníci a dokonce i tanečníci. Stejně tak, jak dokáží umění přijímat, dokáží jej i dávat. Sice není vždy vše dokonalé, ale tady se dokonalost necení, zde se oceňuje vytrvalost a trpělivost. Ovšem celkový zážitek je stejný, ne-li větší.
O tom se mohlo přesvědčit na dvě stě dětí ze ZŠ Libochovice, které navštívily první část festivalu konanou v dopoledních hodinách. Dvouhodinový blok hudby, tance a zpěvu dokázal během hodiny prolomit bariéry a větší část diváků téměř zbořila první řady sedadel a udělala místo na tanec. Děti se pak připojily k tančícím a zpívajícím. Bylo to až dojemné, kdy na jevišti hrála skupina Terezky a v hledišti před pódiem tančilo na 50 dětí. Ostatní stojící v řadách mocně tleskajíce podporovaly své tančící kamarády. Kapelnice na konci vystoupení všem potvrdila, že se jí tohle stalo za dobu působení ve skupině poprvé.
Oba dvouhodinové bloky skvěle uváděla herečka a patronka festivalu paní Ivanka Andrlová, která mezi jednotlivými vstupy vylosovala z každé třídy šťastného majitele batůžku s emblémem festivalu - žlutým sluníčkem. Diváci mohli zhlédnout taneční skupinu Lucarino Dance z DNS Čížkovice tančící americké Line Dance; soubor Liběšáček z DNZ Liběšice s tancem Když se chlapi poperou; hudební skupinu Křešičanka -  Pustajka z DNP Křešice; taneční skupinu Boubelky z MPS DS Louny s charlestonem. Opět tančili i vozíčkáři tanec Schody z nebe; divadelní soubor „Bez zámků“ z DBZ Tuchořice a jejich Šum svistu; již zmiňovanou hudební skupinu Terezky z DZR Terezín a také pravé a nefalšované čarodějnice z Domova „Bouřňák“ v Háji u Duchcova.Úžasná atmosféra a skvělé výkony byly opět odměněny drobnými dárky pro účinkující, které osobně předal ředitel CSP Litoměřice Ing.J.Vinkler, který je zároveň zastupitelem města Libochovice. Dobrý oběd připravila paní Bauerová, majitelka restaurace Pamplona v Libochovicích, a po slavnostním ukončení festivalu se konala již tradiční diskotéka Petra Vrány. Ten dokázal z již dost unavených umělců vymáčknout neuvěřitelné taneční výkony.
Festival pořádalo město Libochovice společně s T. O. Bílý zajíc Libochovice za finančního přispění Ústeckého kraje z Programu podpory regionální činnosti pro rok 2013. Záštitu nad festivalem si vzali radní Ústeckého kraje Mgr. Martin Klika a starostka Libochovic Ing. Jana Holá. Ovšem svoje místo zde mají i sponzoři. Tím byl letos jen Skloservis s.r.o., jehož majiteli patří obrovský dík.
Třetí ročník festivalu Umíme se bavit skončil (www.umimesebavit.bilyzajic.com), zůstalo po něm mnoho zážitků a mnoho fotografií a hlavně, když to podmínky umožní, chuť pokračovat a za rok se zase sejít při dalším, již čtvrtém ročníku.

text a foto Jiří Růzha

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice