Datum a časDnes je úterý, 24.10.2017SvátekSvátek má Nina
Přístupy1037960. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Zámek Libochovice

Začátek měsíce srpna je hektický nejen pro nás, pracovníky správy zámku, ale jistě pro všechny obyvatele Libochovic, neboť se kvapem blíží tradiční libochovická pouť. Letos tedy tento významný den připadl na 11. srpna, první neděli po sv. Vavřinci. Poutě jsme si ale všichni užívali již dlouho dopředu.

   Začátek měsíce srpna je hektický nejen pro nás, pracovníky správy zámku, ale jistě pro všechny obyvatele Libochovic, neboť se kvapem blíží tradiční libochovická pouť. Letos tedy tento významný den připadl na 11. srpna, první neděli po sv. Vavřinci. Poutě jsme si ale všichni užívali již dlouho dopředu. Kolotoče, houpačky a ostatní atrakce obsazovaly městský park již celý týden a náměstí se pomalu zaplňovalo stánkaři od pátečního večera. Na návštěvníky zámku, ale čekala samá příjemná překvapení.
    Již od úterý 6. srpna se na zámku mohli setkat s květinovými výtvory firmy ANETTE z Klapého, a to nejen ve výstavní síni, která byla koncipována jako procházka čtyřmi ročními obdobími a vyvrcholila svatební tabulí a ukázkami vývoje svatebních kytic, ale i ve všech přístupných interiérech
zámku, tedy sala terrenou počínaje a zámeckou hernou konče. Zámek byl opět vyzdoben květinovými fantaziemi, připomínajícími tu dvě tanečnice, jinde zase pyšného páva, ale kdo jste shlédl vyzdobené interiéry, jistě mi dáte za pravdu, že nejkrásnější výzdobu měla zámecká kaple, která jakoby každým okamžikem čekala na svatební pár. Kdo tedy přišel, jistě nelitoval a celkem se na květinovou výstavu ve výstavní sínipřišlo podívat více jak 1700 osob.
   Květinová výstava měla i své vyvrcholení, neboť v sobotu a neděli se již tradičně v zámeckém parku konala velká květinová show, 0902foto3.jpg (21158 bytes) při které měli stovky návštěvníků možnost shlédnout originální a odvážné květinové vazby nejen pro nevěsty, ale i pro pohádkové postavy, neboť tak jako ve výstavní síni i přehlídka v první části byla rozdělena do ročních období. Konec patřil svatebním kyticím a šatům, přičemž v neděli se všechny kytice dražily a stejně jako výtěžek z dobrovolného vstupného byl celkový výnos (letos přes patnáct tisíc) předán dětskému oddělení Městské nemocnice v Litoměřicích. Všem za jejich příspěvky děkujeme.
   Na zámku se v rámci tradiční pouti konal již tradiční staročeský jarmark, kterého se zúčastnilo více jak dvacet trhovců a řemesel. Návštěvníci měli možnost zakoupit si od medoviny, přes paličkovanou krajku, koření, keramiku i výrobky ze dřeva a kovu a před zámkem si mohli vyzkoušet střílení z kuše na terč, nebo se nechat povozit ve vozíku taženém pacholky.
   V zámeckém parku byli stále k vidění dravci a zpřístupněny byly i zámecké skleníky, které si po oba dva víkendové dny prohlédlo více jak tisíc lidí. V západní části zámeckého areálu se již tradičně konala chovatelská výstava, takže každý návštěvník si po dobu konání libochovické pouti našel to své.
   V měsíci září také na zámku proběhne několik významných akcí, jednou z nich je i jeden den z festivalu TYFLOART 2002. Tato přehlídka umělecké tvorby nevidomých a slabozrakých se koná již několik let v Ústí nad Labem a nás si její organizátoři vybrali pro odpolední koncert účastníků festivalu. Bude se konat 6.9.2002 v odpoledních hodinách, a zúčastní se jí na 70 osob.
V dalším týdnu se bude konat vernisáž výstavy, kterou pořádá SOKOL v Libochovicích a je uspořádána k významnému výročí založení Sokolského hnutí v Čechách. Tato výstava potrvá celý měsíc a bude umístěna ve výstavní síni zámku.
V měsíci září také probíhají Dny evropského kulturního dědictví, které se konají vždy druhý nebo třetí víkend v září. Na našem objektu byly tyto dny stanoveny na 14.-15. 9.2002, pro organizované skupiny školní mládeže nebo seniorů bude zámek přístupný zcela zdarma. Dny evropského kulturního dědictví hrají důležitou a dynamickou roli v procesu vytváření vědomí evropské identity, nejenom v oblasti kulturní. Díky existenci společného kulturního dědictví může být Evropa považována za prostor naplněný pocitem vzájemného poznání a porozumění.

Jaroslava Michalcová - správa zámku

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice