Datum a časDnes je úterý, 24.10.2017SvátekSvátek má Nina
Přístupy1037959. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Zámek Libochovice

Ještě úvodem bych se chtěla vrátit k měsíci červnu, kdy se ve výstavní síni zámku konala výstava o životě a díle Josefa Rubliče, zámeckého zahradníka a pozdějšího generálního inspektora státních zahrad a parků

     Ještě úvodem bych se chtěla vrátit k měsíci červnu, kdy se ve výstavní síni zámku konala výstava o životě a díle Josefa Rubliče, zámeckého zahradníka a pozdějšího generálního inspektora státních zahrad a parků. Výstavu bohužel navštívilo poměrně málo zájemců a ti, kteří o ni projevili zájem, byli většinou pamětníci nebo se osobně znali s inspektorem Rubličem. Je škoda, že obyvatelé Libochovic a okolí, ale i školní mládež nenavštívili tuto výstavu ve větší míře, neboť především znalost historie vlastního rodiště a jeho obyvatel, kteří se jakýmkoliv pozitivním způsobem do dějin místa zapsali je to, co by nás všechny mělo zajímat.
     V měsíci červenci se na zámku konalo hned několik akcí, mezi kterými hraje vždy prim výstava bonsají. Tentokrát to byl již 13. ročník. Dne 4.7.2002 byla výstava zahájena slavnostní vernisáží za přítomnosti několika významných hostů a především samotných vystavovatelů. Již 5.7. se brána výstavy otevřela i pro návštěvníky, kterých přišlo po všechny víkendové sváteční dny opravdu požehnaně. Opět si všichni příchozí mohli prohlédnout krásu, kterou přináší nejen trpělivost ale také opravdové fandovství pro tento druh umění. A kdo si chce vyzkoušet pěstovat takovou bonsaj doma, mohl si zakoupit z bohatého sortimentu jak rostlinného, tak i z květináčů a různých pomůcek důležitých pro každého pěstitele. Výstava trvala až do 14.7. a naštěstí jí přálo i počasí, které na zámecké nádvoří přilákalo stovky návštěvníků, a tak se již nyní můžeme všichni společně těšit na ročník příští.
     V rámci výstavy bonsají se zpřístupnily opět po měsíci pro veřejnost zámecké skleníky. I tady se projevil opravdu velký zájem z řad návštěvníků, kteří ocenili péči a snahu o zpřístupnění této části parku. Dětem se samozřejmě nejvíce líbila zvířata a ptactvo, jejich rodiče jistě ocenili krásu našich orchidejí, bromelií a dalších vzácných rostlin. Další příležitost k návštěvě zámeckých skleníků bude v rámci tradiční libochovické pouti a zámeckého staročeského jarmarku, tedy 10. a 11. srpna.
   Od 1.7. až do 11.8. si mohou též návštěvníci parku prohlédnout přehlídku téměř 20 dravců, které k nám přivezli členové záchranné stanice ze Šluknova. Pod vedením pana Brože se v anglické části zámeckého parku konají také letové ukázky ptáků, kteří jsou schopni letu. Mezi vystavovanými jsou ovšem i tací, kteří nikdy létat nebudou, ovšem jejich krása je úchvatná. Mezi nimi vyniká hlavně orel bělohlavý, a nejvzácnější z dravců, jímž je raroh velký. Dále je k vidění sova pálená, výr velký, kalousi, káňata či poštolky. O vystavené dravce projevila zájem i Televize Nova, která si u nich natočila šot do Snídaně s Novou. Zájemci z řad návštěvníků se mohou s dravci i vyfotografovat.
   Na příští měsíc je pro návštěvníky připraven opět bohatý program. Již od 6.8. bude ve výstavní síni probíhat Květinová výstava, která vyvrcholí "Květinovou show" ve dnech 10. a 11.8. v odpoledních hodinách v zámeckém parku. Jedná se o již tradiční akci květinářské firmy ANETTE z Klapého. Vybrané dobrovolné vstupné bude opět použito na charitativní účely.
Ve stejných dnech, tedy 10. a 11. 8. se na zámeckém nádvoří opět bude konat "Staročeský jarmark", kde budou k vidění i ke koupi výrobky tradičních řemesel. Určitě nás v tyto dny navštivte, neboť již nyní máme přislíbenu účast více jak dvaceti stánků s nejrůznějším sortimentem zboží, keramikou počínaje, přes sklo, dřevo, medovinu, perníčky a krajkami či drahými kameny konče.
Na konec prázdnin správa zámku připravuje již oblíbená "Strašidelná sklepení", která se budou konat ve dnech 30. a 31. srpna od 19,00 hodin v prostorách zámeckých sklepů. Jako v minulých letech se setkáte se strašidly, duchy a postavami ze známých hororů a různými jinými překvapeními. Protože je vždy velký zájem o tuto akci, doporučujeme všem již od počátku srpna rezervaci místa.
     Jak sami vidíte, na zámku v Libochovicích je stále co objevovat nového, přijďte i Vy, jste k nám srdečně zváni !

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice