Datum a časDnes je čtvrtek, 23.11.2017SvátekSvátek má Klement
Přístupy1067517. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Střípky z poplzské školky


Pomalu se přiblížil konec školního roku, a tak můžeme začít hodnotit, co se nám povedlo a jestli jsme stihli vše, co jsme stihnout chtěli. V průběhu celého pololetí jsme několikrát navštívili mostecké Divadlo rozmanitostí, které opět nezklamalo a nabídlo krásné pohádky. Užili jsme si masopustní veselí ve školce, které bylo prodlouženo skoro na dva týdny. Děti měly možnost střídat různé převleky a kostýmy, nechyběl karneval a soutěž o nejkrásnější masku. Začátkem dubna proběhl ve školce zápis na další školní rok. Zájem byl veliký, ale bohužel jsme nemohli vyhovět všem, neboť počet míst je vždy omezen počtem dětí, které odcházejí do první třídy. Letos odchází do školy 12dětí.
Zima byla dlouhá, a tak jsme se více než kdy jindy těšili na jaro. Snažili jsme se ho přilákat, jak jen to šlo. Jarní výzdobou ve školce, úklidem na zahrádce a výsadbou jarních kytiček. Musím říci, že opravdu se nám to povedlo až ke konci dubna, kdy celá naše školka žila přípravou na „pálení čarodějnic“. Školku jsme jaksepatří vyzdobili - čarodějná jeskyně s netopýry, strašidla různých druhů a tvarů a hlavně výroba pořádné čarodějnice. Jednu pro naši školku a druhou pro libochovické pálení čarodějnic v městském parku ve spolupráci se sdružením Rock co
rok. Potom už stačilo objednat pěkné počasí a vše si pořádně užít.Děti měly krásné kostýmy, prošli jsme se po Poplzích, spálili čarodějnici a opekli špekáčky. Prostě krásný den. Na začátek května byl nachystán zábavný program pro děti a jejich maminky. Do školky přijel kouzelník Waldini, který nás všechny potěšil, a na závěr „vykouzlil“ pro maminky krásná keramická srdíčka, která jsme s dětmi vyrobily. A následovala další oblíbená akce a tou byla „školanda“. Znovu jsme vyjeli do Příchovic u Tanvaldu, kam se opravdu rádi znovu vracíme. Příjemné prostředí, vstřícný personál a nabídka rozmanitých akcí nás znovu vždy zahřejí u srdíčka. Tentokrát naše cesta vedla do liberecké ZOO, Babylonu, Dinoparku, do Harrachova na bobovou dráhu, sklárnu a mumlavské vodopády, navštívili jsme golfové hřiště a jízdárnu, kde se nám moc líbilo. Vše proběhlo bez problémů, a tak se budeme společně těšit na příště. Rodičům děkujeme za sladkosti a maličkosti, kterými dětem pobyt osladili a zpestřili.
To jsem stručně shrnula významnější aktivity uplynulých týdnů a teď ještě co nás čeká v červnu. Rádi bychom vyjeli do Litoměřic na dopravní hřiště. Vyzkoušeli jsme to již minulý rok a musím říci, že se nám moc líbilo a děti měly opravdu nevšední zážitek. Tradičně se vypravíme do Slatiny na soukromou farmu k Růžičkovým, kde si to každý rok moc užíváme. Hrajeme si se zvířátky, jezdíme na koních, ale také traktorem, takže každý si tam najde to, co je mu nejbližší. Tímto Růžičkovým moc děkujeme za čas a ochotu, se kterou se nám vždy věnují.
Naplánovali jsme znovu společný výlet s rodiči na závěr školního roku. Tentokrát pojedeme do Prahy do ZOO, na stadionu si společně s dětmi ze ZŠ prohlédneme dravce ze stanice Zayferus. Potom nás čeká už jen oficiální zakončení školního roku, kdy vyhlásíme výsledky sběrové soutěže a budeme pasovat předškoláky na ŠKOLÁKY.
 A co říci na závěr? Děkujeme všem, kteří nám v průběhu roku pomáhají a přejeme dětem i dospělým krásné léto.
Aktuální informace naleznete na našich stránkách http://www.skolkapoplze.libochovice.cz// a více fotografií http://skolkapoplze.rajce.idnes.cz//

Rýdlová Hana, zást. ředitelky MŠ Poplze

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice