Sponzoři webu

zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Školní florbalová liga

V pátek 26.4. byl finálovým duelem a soubojem o 3.místo zakončen první ročník Školní florbalové ligy ZŠ J.E.Purkyně

V pátek 26.4. byl finálovým duelem a soubojem o 3.místo zakončen první ročník Školní florbalové ligy ZŠ J.E.Purkyně. Tuto soutěž vypsala zdejší ZŠ v letošním roce premiérově a nabídla tak svým žákům další možnost smysluplného využití volného času. Že se jedná o velmi dobrý tah ukázal obrovský zájem o účast v bojích o krásné poháry, které byly odměnou nejlepším družstvům. Do bojů, které probíhaly po více než sedm měsíců, zasáhlo celkem 111 chlapců (pouze druhý stupeň ZŠ)! Ve dvou základních skupinách bylo odehráno 36 utkání, dalších 8 pak v nadstavbové části.

Vítězné mužstvo 9.C., ZŠ J.E.P. Libochovice

Nejúspěšnějším týmem a tedy i držitelem putovního poháru, poháru pro vítěze, dvou láhví šampaňského (bez alkoholu) a velkého dortu, se stalo mužstvo 9.C. Druhou příčku obsadilo družstvo složené z chlapců 8.A a 9.A. Na třetí pozici se díky velmi dobrým výkonům a velké bojovnosti probojoval překvapivě tým 7.A, který za sebou při svém tažení zanechal i družstva 8 a 9 tříd. Ocenění v podobě balíčků se sladkostmi se dočkali i ti nejšikovnější jedinci.
   Ti chlapci, kteří prokázali dostatek zručnosti, psychické odolnosti a smyslu pro fér hru, reprezentovali naši školu v okresním florbalovém finále, tradičně se konajícím v Litoměřicích. Nutno podotknout, že zde dosáhli velmi slušného výsledku, když ve velmi silné konkurenci obsadili třetí příčku. Škoda jen, že o druhé místo jsme přišli pouhé dvě vteřiny před koncem posledního zápasu. Velkým příslibem pro příští turnaje byly výkony těch nejmladších reprezentantů, rekrutujících se z žáků 7.tříd, kteří se ani v konkurenci "deváťáků" neztratili.
   Nezbývá než doufat, že kromě zlepšení fyzické zdatnosti, došlo u chlapců také k obohacení duše a zpevnění charakteru. Vždyť slušné chování a úctu k soupeři ve vypjatých situacích při sportu lze aplikovat i v běžném životě.
Závěrem je nutné poděkovat sponzorům, díky nimž bylo možné odměnit ty nejlepší bojovníky. Díky patří firmám:
GUARD-Čechy s.r.o.bezpečnostní uzamykací systémy (poháry, reprezentační dresy), MARTR a.s. (dorty pro 1,2 a 3 mužstvo), PNEUSERVIS ČERNÝ (finanční částka). Odměny pro jednotlivce byly zakoupeny z prostředků školy.

Celkové pořadí:
1.MÍSTO - 9.C; 2.MÍSTO - Mix.8,9; 3.MÍSTO - 7.A
9.C - J.Suda, O.Turek, J.Koucký, P.Štros, O.Šašek, L.Adamička

Hodnocení jednotlivců:
Základní část Play-off
Vítěz kanadského bodování: P.Berky 30 b. O.Turek 15b.
Nejlepší střelec: P. Musil 19 br. O. Turek 10br.
Nejužitečnější hráč: O. Turek 45+/-b. O. Turek 19+/-b.
Hráč s největš. počtem asistencí: P.Berky 16 as. J.Koucký 6 as.Nejlepší brankář: R.Prokeš 95,65% M.Jelínek 94,44%