Datum a časDnes je čtvrtek, 19.10.2017SvátekSvátek má Michaela
Přístupy1032859. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Střípky z Purkyňovy školy


MATEMATICKÝ KLOKAN
Dne 22.3.2013 proběhlo na naší škole celostátní kolo této soutěže. Zjištění matematických dovedností probíhá od druhých až po deváté třídy ve čtyřech kategoriích. Projektu se zúčastnilo 300 žáků. Nejúspěšnějšími řešiteli jsou:
CVRČEK - Eliška Krobová 3.B, KLOKÁNEK - Šimon Weniger 5.B, BENJAMÍN - Daniel Frohlich 6.A a KADET - Roman Pavlata 9.A.

Den Země
V pondělí 22.4.2013 proběhla na naší škole celodenní akce ke Dni Země. Každá třída měla připravený vlastní program zaměřený na ochranu životního prostředí - výroba předmětů z ekomateriálu, program v DDM Rozmarýn, návštěva v Azylu Lucky v Černivě a jízdárny koní Valdek ve Slatině, výlet na horu Říp, naučná stezka, lesní pedagogika, vycházky do přírody.   

Mladí fyzikové nezklamali
26.března 2013 proběhlo v Litoměřicích okresní kolo fyzikální olympiády. Soutěžilo se v kategorii E (žáci 9.tříd a odpovídajících tříd gymnázia) a v kategorii F (žáci 8.tříd a odpovídající třídy gymnázia). Nejúspěšnější z kvarteta libochovických soutěžících byl Tomáš Starý (IX.A), který pronikl mezi gymnazisty a obsadil velmi pěkné 6.místo. Stal se úspěšným řešitelem a postupuje do krajského kola. Mezi "osmáky" se nejlépe dařilo Vítu Líbalovi, který obsadil 7. příčku, Lucie Lebertová byla 15. a Vojtěch Štor byl 17. Tato kategorie je nepostupová.          

SM-SYSTÉM na naší škole
V hodinách zdravotní tělesné výchovy ZŠ Libochovice probíhá rehabilitační cvičení metodou pana doktora Richarda Smíška tzv. SM-SYSTÉM. Nejedná se o „sado maso“, jak pan doktor s nadsázkou rád říká, ale jedná se o metodu, která
efektivně, za využití cvičebního lana, pomáhá při skolióze, při bolestech krční, hrudní i bederní páteře a je vhodná při výhřezech meziobratlových plotének.


Foto: A. Marschallová

Díky správnému cvičení se protahují svaly zkrácené a posilují svaly ochablé. Výsledkem je celková regenerace páteře. Cvičení je vhodné i pro handicapované děti, což ocení někteří naši žáci. Hodina je vedena kvalifikovaným učitelem.připravila

Mgr. J.Hajná


Mé oblíbené místo - slohová práce

Vždy, když začíná jaro a vše rozkvétá, je dobré najít si své nejoblíbenější místečko, kam se dá zajít a je tu vždy klid a pohoda. Já si takové místečko našla zhruba před pěti lety. Je to nedaleko mého domova v Libochovicích, ale přesnou polohu si nechám jen pro sebe. Když se nepohodnu s rodiči, nebo se chci jen tak projít, ráda tam zajdu. Jakmile zavřu oči a nadechnu se, jako by se ve mně najednou probudilo všechno to dobré - ohromná síla a kouzelné světlo, čistá láska, krása a mír. Při výdechu zase pociťuji, jak ze mne odchází vše zlé, co ve mně přebývalo - nenávist a závist. Z tohoto místa mě uchvacuje pohled na pestrobarevné květiny, poletující ptáčky, na koruny stromů a hlavně na tok řeky, jenž šumí kousíček ode mne.
Příroda tu však není zrovna nejčistější, sem tam je tu odhozená prázdná krabička od cigaret, nedopalky a jiné odpadky. Toto místo má však své kouzlo, které na mě působí, ovšem jen když mám v sobě náladu pozorovat tu krásu kolem. Právě začíná jaro a já mám ten dojem, že tu začínají rozkvétat desítky druhů rostlin a stromů. Stromy, pod nimiž sedím, se mohou pyšnit svou výškou a určitě i stářím. Také plno broučků a mravenců tu po mně leze, ale přece se od nich nenechám odradit. Jen doufám, že se tu nepotkám s hadem, ty opravdu nemám ráda. Nad celou tou krajinou je nádherně modré nebe bez mráčků a “usmívající se” sluníčko. Přemýšlím nad tím, jak jsem toto místo vůbec objevila, ale nějak si nemohu vzpomenout. Je to zvláštní, ale cítím se tu ještě lépe než doma a kdekoli jinde. Velmi se těším na teplé slunečné počasí, až vezmu na své místo naše nové štěňátko a tam si krásně pohrajeme. Bude se mu to určitě líbit. Je tam mnoho klacíků a šišek a jiných lákadel. To si spolu vyhrajeme. Přestože se tu nedaleko táhne silnice, přes vysoké stromy sem nedoléhá žádný hluk a já mohu v klidu poslouchat šumění vody a veselý zpěv ptáků v oblacích. Moc ráda sem chodím, protože mám ráda přírodu. Není to daleko a mohu si zde oddechnout od všech svých problémů.    

Sára Caková, 8.A

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice