Datum a časDnes je úterý, 17.10.2017SvátekSvátek má Hedvika
Přístupy1030289. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

V Libochovicích proběhl 1. ročník festivalu Umíme se bavit


Ve středu 7. září bavilo 68 umělců ze sedmi zařízení sociální péče na novém festivalu s přiléhavým názvem Umíme se bavit téměř 400 diváků z řad dětí i dospěláků.
Nápad udělat v městečku pod Házmburkem festival zdravotně postižených lidiček vznikl před rokem, rok příprav a den D je tady. Festival pořádalo samotné Město Libochovice společně s T.O. Bílý zajíc Libochovice za finančního přispění Ústeckého kraje. Záštitu nad festivalem si vzaly radní Ústeckého kraje Bc. Jana Ryšánková a starostka Města Libochovice Ing.Jana Holá. Festival nabídl divákům divadelní, taneční a hudební vystoupení ve dvou dvouhodinových blocích, které zhlédlo dohromady na 400 diváků. Celým festivalem skvěle provázela herečka Ivana Andrlová, která musela několikrát improvizovat a mnohde přispěla i profesionální radou.
Vlastní přípravu a průběh festivalu zajišťovali členové T.O. Bílý zajíc Libochovice, kteří mají zkušenosti z pořádáním hudebního festivalu Libochovická Brána a country bálů. Výtečnou pomocnicí při organizaci se stala zaměstnankyně městského úřadu paní Beranová a člen Divadelního spolku Scéna Libochovice pan Hrzán, který zajišťoval technické zázemí festivalu.
Diváci mohli zhlédnout country taneční vystoupení skupiny Lucarino Dance z DÚSP Čížkovice, Sestry v akci a Zdvořilého Woodyho od divadelníků z ÚSP Tuchořice, Čerty od Speciální třídy ZŠ Čížkovice, Chňapík a Vím co chceš, tance skupiny Boubelky z Městské pečovatelské služby s denním stacionářem Louny, zazpívali si se skupinou Křešičanka-Pustajka z DNP Křešice, zhlédli tanec Skotský bodlák od uživatelů Denní a pobytové sociální služby Česká Lípa a pobavili se při Stvoření světa v podání divadelní skupiny Termiti z Domova se zvláštním režimem Terezín.
Úžasná atmosféra a skvělé výkony byly odměněny jednak dobrým obědem, který osobně připravila paní Bauerová, majitelka restaurace Pamplona v Libochovicích, a po slavnostním ukončení festivalu diskotékou Petra Vrány, který dokázal již dost unavené umělce znovu pořádně rozparádit, až musel nakonec ještě přidávat písničky, protože se nikomu nechtělo domů.
První ročník festivalu Umíme se bavit skončit (www.umimesebavit.bilyzajic.com), zůstalo po něm mnoho zážitků a mnoho fotografií a hlavně chuť pokračovat a za rok se zase sejít při druhém ročníku. Držíme palce.
Jiří Růzha

Jak to viděly děti?
Dne 7.9. jsme se zúčastnili představení Umíme se bavit. Hráli v něm postižení lidé. Představení se mi líbilo. Nebylo poznat, že jsou nějak postižení. Dokáží dělat stejné věci jako my, ale pro ně je to těžší. Neměli bychom se jim smát ani se nad ně povyšovat. Musíme jim pomáhat a povzbuzovat je. To představení, které si připravili, jim dalo hodně práce a tu práci bychom měli ocenit. Buďme vděční za své zdraví.
Tereza Polívková, 5.B, ZŠ Libochovice

Ve středu 7.9. jsem byl na festivalu mentálně postižených lidí Umíme se bavit. Tancovali, hráli divadlo a zpívali. Bylo to moc pěkné a všem se to povedlo. Z domova v Tuchořicích předvedli hudební vystoupení Sestra v akci. Dále se mi moc líbilo vystoupení taneční skupiny z Čížkovic „Lucarino Dance“. A to nejen proto, že jsou to moji kamarádi. Festival uváděla herečka Ivana Andrlová, která hrála v mnoha pohádkách a filmech, např. Za humny je drak, Princové jsou na draka nebo v seriálu Sanitka.
Josef Sedláček, 5.B, ZŠ Libochovice 

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice