Datum a časDnes je pátek, 22.9.2017SvátekSvátek má Darina
Přístupy1005699. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Střípky z poplzské školky


Nedávno jsem psala o tom, co nás čeká na podzim, jaké akce chystáme a jak moc se těšíme na Ježíška. Čas uběhl jako voda a máme tady konec školního roku. Příležitost, kdy se můžeme ohlédnout a zhodnotit, co se povedlo nebo co můžeme ještě zlepšit.
Druhé pololetí bylo opět plné zajímavých akcí. Zapojili jsme se do celostátního projektu „PÉČÍ O SVŮJ DOMOV POMÁHÁME DĚTEM“, kdy jsme sbírali body za nákup prostředků Cif a Domestos. Děkujeme všem, kteří se zapojili a pomohli nám. Teď budeme čekat na vyhlášení výsledků a doufat, že se umístíme. Stále také pokračujeme ve sběru starého papíru, který nám pomáhá financovat některé akce školy (dopravu, vstupné, apod.).
Divadelní představení přímo ve školce, kdy k nám zavítala paní Rejfová s pohádkou „Na hradě straší“ nebo Divadelní agentura Ludmily Frištenské, která zahrála „Jaro s čápem“.
Znovu jsme několikrát vyjeli do Mostu, do Divadla rozmanitostí, kde jsme zhlédli představení „Dášeňka“, „Povídání o Karkulce“ a „O pejskovi a kočičce“. Pohádky máme všichni rádi, a tak jsme se s chutí pustili do výroby čarodějnic na 30.dubna. Jedna z nich vzplála na hranici i v městském parku v Libochovicích a ta druhá ve školce na zahradě.
Musím také zmínit celodenní výlet do Prahy. Navštívili jsme Království železnic a Planetárium. Bylo to sice trochu náročnější, ale moc se nám to líbilo a užili jsme si to.
Dalším zpestřením byla návštěva pana Kani, který nám tentokrát přivezl nádherné „miminko“ medvěda karpatského – Pocu. Úžasný zážitek. Celé dopoledne přijeli zdokumentovat i z litoměřického Deníku. Už teď se těšíme, jakého mazlíka uvidíme příště.


Návštěva ve školce - medvěd Poca.

V průběhu května jsme také byli v městské knihovně, kde se děti dozvěděly spoustu zajímavých věcí. Podívaly se i do zámeckých skleníků, kde byla opravdu pestrá „zvířecí“ podívaná. Od veverky, zebřiček, rybiček, varana, žabiček až po velkého hada Agátu.
Také se nám podařilo domluvit akci s firmou PRIMA VIZUS, která se specializuje na vyšetření očí digitální metodou a je schopná odhalit různé skryté oční vady. Většina rodičů o toto měla velký zájem.
Jedno odpoledne jsme si zpříjemnili vystoupením pro rodiče – besídkou. Děti se snažily a maminky, tatínkové i ostatní členové rodin své malé umělce odměnili bouřlivým potleskem.
Následoval ozdravný pobyt, tzv. „školanda“, v Příchovicích u Tanvaldu. Navštívili jsme Babylon – centrum her, ZOO, bobovou dráhu, zajezdili si na koních. Nechyběly soutěže, karneval a mnoho dalších aktivit. Už se těšíme na příští ročník.


Ozdravný pobyt 2011- Příchovice u Tanvaldu.

Nesmím zapomenout na celodenní výlet na rodinnou farmu k Růžičkovým do Slatiny. Tato akce se pomalu stává pravidelným zpestřením konce školního roku a my si to moc užíváme. Jako každý rok, tak i ten letošní proběhlo v MŠ loučení s
předškoláky. Vše jsme ještě umocnili společným výletem s rodiči. Tentokrát do zoologické zahrady v Praze. Toto je právě
jedna z akcí, kdy jsme využili finančních prostředků ze sběru a výlet jsme uhradili.


Návštěva v libochovických zámeckých sklenících.

Kdo by si myslel, že už se můžeme po celém tom rušném období těšit na prázdniny a zasloužený odpočinek, spletl by se. Ještě jedna akce nám zbývá. Je to plánované rozšíření vnitřních prostor naší školičky. Vše bude probíhat ve spolupráci se zřizovatelem - Město Libochovice - a to během léta a podzimu. V současné době probíhají nezbytná jednání. Musíme vše nachystat, vyklidit, připravit. Přejeme si a doufáme, že vše půjde hladce a bez velkých problémů.
Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří nám v průběhu roku pomáhali a za celý kolektiv mateřské školy popřát krásné léto.                

H. Rýdlová

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice