Datum a časDnes je čtvrtek, 23.11.2017SvátekSvátek má Klement
Přístupy1067427. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Střípky z Purkyňovy školy

Léto u vody

Letošní červenec nabídl vysoké teploty i u nás, a protože byly prázdniny, lákalo nás to k vodě. Prázdninové letní Německo nabídlo 15 žákům libochovické základní školy 2 týdny i u vody. A tak od 10. do 23. července nás čekaly prázdninové aktivity v Sasku. První týden jsme strávili v JHB Hormersdorf (už jsme znali z loňska) a druhý týden v Taltitz (vloni dokončena rekonstrukce objektu a vyčištěna přehradní nádrž).V Hormersdorfu nás očekával pan majitel, ubytoval nás, řekl upřesněný program a pozval na večeři. Příští den začaly naše letní činnosti - stavění voru (byly jsme úspěšní a vor fungoval), jízda na kánoích, rýžování vzácných minerálů a následné leštění, noční pochod lesem, cesta za pokladem za pomoci GPS, večerní grilování a disko či nocování v přírodě. Svoji fyzickou aktivitu jsme dokázali na lanové dráze v lese. Koupání v čisté vodě ve vodní nádrži jsme vystřídali návštěvou aquaparku a užili si atrakcí.
V Taltitz jsme vyzkoušeli veslování a s německými dětmi podnikli soutěže. Návštěva přehrady Pöhl byla spojena i s lezením v lese a jízdou parníkem. Pěší výlet do Oelsnitz nám dal zabrat (bylo dost teplo), ale krásný hrad Voigtsberg nám to vynahradil. Dozvěděli jsme se zajímavé věci o stavbě a izolaci hradů ve středověku, viděli hradní vězení, uchovávání potravin bez ledniček a mrazáků. Vyzkoušeli jsme si také uzavírání manželství v hradní svatební síni. Zážitkem pro nás byl i bowling, všichni se snažili o co nejlepší výsledek.
Dva týdny našich letních činností utekly jako voda v Pirku a nás čekalo závěrečné grilování a loučení s německými kamarády. Autobus, poslední zamávání a naděje, že za rok nás německá Jugendherberge uvítá se stejně otevřenou náručí.
     
Mgr. V. Plášilová

Třídenní odborná exkurze do SRN (Pockau)

Ve dnech 20. až 22. srpna letošního roku dostali 4 žáci naší školy možnost zúčastnit se odborné exkurze do SRN. Program
Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Saskem má za úkol umožnit poznávání mezi národy. Této akce se zúčastnila Základní škola Třebívlice, Základní škola Třebenice a Základní škola Libochovice. A tak jsme ráno 20. srpna vyjeli. Na hraničním přechodu Reitzenhain na nás čekal pan Ing. Rost, který měl tuto akci na starosti. Jeli jsme do sportovního střediska Pockau, kde jsme byli seznámeni s různými sportovními možnostmi tohoto střediska.
Na odpolední sportovní aktivity byli pozváni němečtí žáci a ředitel sportovní školy z Chemnitz uspořádal se svými zaměstnanci zápolení 4 smíšených družstev. Vyhodnocením týmové hry bylo společné grilování. Pan Rost pro nás zařídil návštěvu aquaparku v Marienbergu a my jsme tak měli možnost zaplavat si v různých bazénech, například ve slaném teplém bazénu.Další den po snídani jsme se vydali na poznávání hornických tradic středního Krušnohoří, zejména nás zaujal koňský žentour v Marienbergu. Po obědě jsme se vydali do města Chemnitz a účastnili se dětského sportovního festivalu. Odměnou za naši snahu byly hezké ceny. Večeře v zámecké restauraci nás posilnila před účastí na představení dětského divadla „Exit Zschopau“. Toto futuristické představení jsme odměnili závěrečným bouřlivým potleskem.
V neděli jsme odjeli do městečka Seiffen, které je centrem krušnohorského lidového umění. Navštívili jsme dílnu, kde se vyrábějí dřevěné hračky, a sami si zkusili výrobu dřevěné vánoční postavičky. Zakoupili jsme drobné dárky pro naše blízké a po obědě odjeli domů. Tento pobyt se všem zúčastněným velice líbil a my doufáme, že budeme mít možnost pozvat naše německé přátele na oplátku k nám do střediska Leská.    

Mgr. V. Plášilová

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice