Datum a časDnes je sobota, 21.10.2017SvátekSvátek má Brigita
Přístupy1035153. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Melodie oslaví páté narozeniny


Víte, co je to melodie? Encyklopedie nám říká, že je to rytmicky organizovaná sekvence tónů. Většina Libochovičanů ale také ví, že Melodie je smíšený pěvecký sbor, který tu už pár let zpívá a pod vedením tří sbormistrů se pokouší „rytmicky organizovat své sekvence tónů“. Jak se to daří, jste měli možnost posoudit na různých květinových i adventních koncertech a dalších vystoupeních, která za tu dobu absolvovali.

Nápad na vznik sboru dostaly dvě kolegyně Anička Skalská a Šárka Filipová v létě roku 2005. Vzpomínaly jsme na svá studentská léta spojená se sborem Pedagogické fakulty v Ústí n.L. a mrzelo nás, že v Libochovicích nic takového není. A tak se v září roznesla zpráva, že nově vznikající smíšený pěvecký sbor hledá zpěváky. Šly jsme do toho s vidinou nejistého výsledku, netušily jsme, jestli se taková myšlenka na malém městě ujme a podaří se nám sbor založit.
První schůzka - nábor pěvců se konala v libochovické knihovně. Přišlo asi dvacet lidí, někteří možná spíš ze zvědavosti, jiní už měli za sebou nějaké ty pěvecké zkušenosti. Plné očekávání jsme rozjely sborové zkoušky. Přidal se k nám i třetí sbormistr Jiří Grüner, což bylo dobré, protože jsme se mohli střídat, přitom si i zazpívat a repertoár byl rozmanitější. Postupně přibývali i další zpěváci. Absolvovali jsme první zkoušku ohněm - Adventní koncert v kostele v Libochovicích. Lidé přišli a nám se ulevilo, že to snad má smysl. Na jarním soustředění 2006 jsme si odsouhlasili jméno sboru.
Následovaly další koncerty a vystoupení, dokonce postupem času i výjezd do  Německa.  V roce 2008 bylo ustaveno občanské sdružení a zvolen výbor Melodie, jehož předsedou se stal Pavel Česal. V loňském roce jsme se zúčastnili spolu s dalšími sbory a Bendovým komorním  orchestrem provedení Pavlicovy skladby Missa brevis, která měla premiéru v libochovickém kostele.
V současné době náš repertoár čítá kolem sedmdesáti skladeb jak klasických, tak úprav lidových písní a koled. Sborem prošlo v průběhu pěti let jeho trvání kolem padesáti zpěváků, někteří se jen na chvíli zastavili a šli dál svou cestou, jiní zůstali a zpívají dodnes. Za přispění města Libochovice se nám podařilo sjednotit sborové oblečení a za jejich podpory zpíváme dodnes.
Posledním ohlédnutím je červnové setkání tří sborů na společném koncertě v Libochovicích, kde zazpívala Melodie spolu s hosty z Kladna (mužský sbor Smetana - Slovanka pod vedením Jana Duška) a Ústí nad Labem (smíšený Ústecký pěvecký sbor pod vedením Mgr. Jana Magasanika). Pokud jste měli možnost srovnat, ostudu jsme snad Libochovicím neudělali.
Co dál? Stále přijímáme nové zpěváky. Rádi bychom vyjeli na nějakou přehlídku sborového zpěvu, abychom měli srovnání s ostatními podobnými sbory. 4. září vystoupíme v rámci oslav 450. výročí založení města Libochovice. Uteče to jako voda a jsou tu zase Vánoce a s nimi také adventní koncert. Je to vlastně koloběh života, a tak doufáme, že se budeme stále zlepšovat a přestože zůstaneme sborem místního formátu, snad se nějací posluchači najdou, aby naše zpívání nám přinášelo i nadále radost a mělo tak smysl. Děkuji našim posluchačům za neúnavnou návštěvnost koncertů.
Děkuji Městu Libochovice za pomoc a podporu v naší činnosti.                

Mgr. Šárka Filipová

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice