Datum a časDnes je sobota, 21.10.2017SvátekSvátek má Brigita
Přístupy1035153. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Pozvání na 53. ročník LDL

Ve chvíli mého pozvání na divadelní představení letošního Libochovického divadelního léta má přehlídka již první hudebně divadelní víkend za sebou, a tak mi nezbývá, než pozvat vás na představení v červnu.
První, v úterý 1. června, bude určeno dětem. Divadlo Mazec přiveze svou výpravnou hudební pohádku s názvem Splněná přání o muzikantovi, který si pomocí písniček a kouzelné zvoničky zhmotňuje sny, touhy a iluze.
Přestože všechna představení letošního LDL se budou konat v pátek či sobotu, výjimkou se ve čtvrtek 3. června stane nováček přehlídky, Koštické amatérské divadlo s hrou Dívčí válka - osobitým nahlédnutím do českých dějin z pera Františka Ringo Čecha.
V pátek 4. června se v programu přehlídky objeví další nováček, litoměřické Hynkovo hravé divadlo s komedií ruského klasika A. N. Ostrovského nazvanou Kdo hledá, najde aneb Balzamínova ženitba, určenou pro všechny ty, co se chtějí (i nechtějí) ženit. Přestože Hynkovo hravé divadlo vzniklo koncem loňského roku, nebudou nám někteří jeho herci neznámí. Vždyť například Dáda Králová odehrála v představeních Scény několik nezapomenutelných rolí. Naposledy ve hře Ach, ta něha našich dam.
V sobotu 5. června bude libochovické jeviště patřit dalšímu litoměřickému divadlu, nikoli však nováčkovi přehlídky. Divadlo Li-Di v Libochovicích vystoupilo již několikrát a vždy s úspěchem. Tentokrát s detektivní hrou Plynové lampy prolomí nadvládu komedií letošního ročníku.
I na další pořad v programu letošního LDL bych rád pozval milovníky divadla, především toho libochovického. Mé pozvání však nemíří do hlediště U Třech lip, ale do městské knihovny. V pondělí 7. června se zde bude konat další z pravidelných Po-čtení. Stejně jako loni budeme číst z Kroniky LDL psané Lotarem Sedlákem. Na závěr večera bude promítnut film natočený při příležitosti třicátého ročníku LDL.
Ti, co mají rádi situační bláznivé komedie a především ty v podání terezínského Tma divadla, zvu v pátek 11. června na komedii Rodina je základ státu, odehrávající se v jedné londýn-ské nemocnici a čerpající svůj situační humor z nenadálých zvratů v ději, záměn a převleků i neuvěřitelných situací.
Představení v sobotu 12. června bude letos patřit k těm z mála, kdy humor ustoupí napětí. Pražské divadlo s trochu netypickým jménem Divadelní spolek Rachtámiblatník přiveze hru o údělu pěti zcela odlišných lidí v okamžiku pravdy, nazvanou Hotel mezi dvěma světy. Velmi zajímavé, možná i trochu dojemné představení svou kvalitu potvrdilo i postupem na národní přehlídku amatérských divadel v Děčíně.
V pátek 18. června bude jeviště patřit domácímu souboru Scéna s premiérou hry Uděláte mně to znova? současného francouzského dramatika Laurenta Ruquiera, těžícího ve své hře humor a satiru z prostředí soukromé ordinace plastického chirurga a z peripetií jeho pacientek. S lehkostí slovního humoru nahlédneme do světa ženské krásy a touhy po ní.
Ze zcela jiného prostředí čerpal základní rysy svého humoru autor předlohy představení hraného v sobotu 19. června. Podle knihy Bohumila Hrabala Příliš hlučná samota nastudovalo Divadlo Zdrhovadlo z Klášterce nad Ohří pozoruhodné představení, v němž je jedním hercem zobrazena pábitelova meditace nad lisem, v němž presuje knihy plné krásných a hlubokých myšlenek a také své vzpomínky.
Závěr letošního LDL připadl dětem ze souboru MALIS. V neděli 20. a úterý 22. června malí herci představí dvě adaptace klasických pohádek - O princezně a loupežnících od Josefa Lady a Pasáčka vepřů Hanse Christiana Andersena.
Závěr přehlídky proběhne v sobotu 26. června. Slavnostní podvečer se ponese v duchu fejetonu Karla Čapka Jak vzniká divadelní hra a nepůjde jen o vyhodnocení nejlepších herců a souborů s předáním cen. Divák bude moci nahlédnout za oponu a podívat se očima Karla Čapka, jak vznikalo a vlastně i dnes vzniká divadelní představení.
Jelikož však všechna divadelní představení vznikají pro diváka, nebývá než vás pozvat do hlediště Kulturního domu U Tří lip a za všechny, kdo připravují 53. ročník Libochovického divadelního léta, popřát krásnou zábavu!        
více na www.ds-scena.cz

Jaromír Tlustý

Komentáře