Datum a časDnes je čtvrtek, 19.10.2017SvátekSvátek má Michaela
Přístupy1032854. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Žáci ZUŠ se konkurenci nevyhýbají

V několika posledních letech se žáci hudebního oboru libochovické základní umělecké školy zúčastnili okresních kol soutěží, vyhlášených MŠMT ČR. Aneta Hodinová si úspěšně vyzkoušela i kolo krajské v sólové hře na klarinet. Do povědomí odborných učitelů v okrese se tak dostali kytarista Michal Havlíček, klarinetista Honzík Pavlata a další.
Druhé pololetí tohoto školního roku je v tomto ohledu průlomové. V historii školy poprvé soutěžil náš soubor v kategorii taneční orchestr - skupina, a to hned v kole krajském. Přiznám se, že jsme s panem učitelem Černým, který naše hudebníky připravoval, měli trochu obavy z jejich reakce na prostředí a konkurenci. Tyto naše pocity vzaly záhy za své, když kluci nastoupili na podium před odbornou porotu se svojí první skladbou. Načali tak několikahodinový maratón přehlídky jedenácti orchestrů a skupin. Hodnotit umělecký výkon ve své podstatě nejde. Každý z porotců přistupuje k hodnocení uměleckého výkonu ze svého subjektivního pohledu, a proto nikdy nemůžeme mluvit při posuzování o absolutní objektivitě. Při pohledu na složení poroty proto neudivilo, že jediní tři postupující do ústředního kola byly jediné tři soubory v kategorii jazzové orchestry a skupiny. Nutno poznamenat, že jejich výkony byly báječné.


Libochovická skupina No Headache.

Podobně jako například v krasobruslení i naše skupina No Headache, doplněná o dechové nástroje a klávesy, představila svoje umění a příště se již nesetká s nedůvěrou a údivnými pohledy soutěžících, kdeže se v těch Libochovicích sešlo tolik dobrých muzikantů.
Jen pro dokreslení - jako jedni z mála se
chlapci mohli pochlubit vlastním baskytaristou a hráč na bicí
nástroje Patrik Suchý obdržel jako jediný instrumentalista zvláštní cenu poroty za pozoruhodný výkon! Zušky takových měst jako Most, Ústí n.L. či Děčín, s kapacitou nesrovnatelně vyšší, soutěž neobsadily…
I já bych na tomto místě, vedle poděkování všem členům kapely, chtěl zmínit dvě jména - Tomáš Kubíček a Michal Havlíček. Bez jejich neuvěřitelného nadšení a hudebního talentu by toto nevzniklo. Strhli tak lavinu zájmu i pro ostatní hudebníky. Dan Erlich se učí hře na baskytaru, pro mnoho dalších je zážitkem zahrát si sólo za zády s takovou kapelou, někdo má nakročeno jít v jejich šlépějích (Jan Vyšata) apod.
Nejen v oboru hudebním se snažíme o užitečnou konfrontaci s ostatními školami v regionu. S příchodem paní učitelky Renaty Hoškové uvítala naše škola i soutěživého ducha ve výtvarném oboru. Zcela nové výtvarné techniky přinesly výrazné oživení práce dětí, což se projevuje i neustálým nárůstem zájmu. Při stávajícím trendu uvažujeme zcela reálně o otevření již čtvrté třídy, což je s ohledem na kapacitu školy naprosté maximum.
Že práce dětí přináší i první ocenění, jsme se mohli přesvědčit nedávno. Ve výtvarné soutěži na téma Dva roky prázdnin, vyhlášené DDM Rozmarýn Litoměřice, obsadila Štěpánka Spurná ve.4. kategorii (13-15 let) pěkné druhé místo!
Některé práce našich výtvarníků byly již odeslány na 38. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2010. Téma Rozmanitost živé přírody děti oslovilo, a tak se zájmem očekáváme zveřejnění výsledků koncem května tohoto roku. Práce jsem viděl a jsou skutečně skvělé!
Jsme velice potěšeni jakýmkoli úspěchem našich dětí v jejich dobrovolné umělecké činnosti. Těší nás i narůstající zájem rodičů a jejich aktivní spolupráce. Návštěvnost našich koncertů je toho jedním z důkazů.
V případě zájmu o výsledky naší práce neváhejte zvolit www.skolylibochovice.cz/zus, kde můžete zhlédnout i práce výtvarníků či fotografie z našich koncertů.   

Petr Donef, ZUŠ Libochovice

Komentáře