zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Přečetli jsme za Vás ...

Lovosičtí atleti byli úspěšní

Na halovém atletickém přeboru Ústeckého kraje dorostu a dospělých v Praze se dařilo atletům Lovochemie Lovosice, kteří získali celkem čtyři tituly přeborníků kraje a řadu dalších medailových umístění.
Dvojnásobné vítězství vybojovala Alžběta Šimsová, a to v bězích na 400 m časem 61,85 s i na dvoj-násobné trati, kterou absolvovala v čase 2:24,02 min. O další dvě vítězství se postarali výškaři - soutěž žen vyhrála Magdalena Nová výkonem 170 cm, soutěž mužů Jan Sommerschuh, který překonal 212 cm. I další výškaři si vedli úspěšně a obsadili druhá místa - v soutěži žen Hana Pecková výkonem 162 cm a ve stejné disciplíně mužů překonal Lukáš Horák 204 cm. Stříbro patří i dorostence Haně Rothové v dálce skokem 445 cm (os. rekord).

Hana Rothová získala stříbro.

Na stupně vítězů dosáhl i Jaroslav Smělý v soutěži koulařů a za výkon 12,86 m bal bronz. V běhu mužů na 800 m obsadil Martin Kapr časem 2:12,42 sedmé místo. Na úspěchu lovosických atletů mají velký podíl trenéři Miroslav Pavlík a Drahomír Venclíček.
(Deník Litoměřicka, 11.2.2010)

Petr Marschall je mistr České republiky v kata

Mistrovství ČR FSKA ka-rate v Děčíně přineslo lovosickému středisku Shotokan Klubu Rajchert Sport Union první letošní tituly. V disciplínách kata, kata dvojic, kata týmů a modelových situacích se mezi 305 startujícími dokázali prosadit především starší žáci.

Petr Marschall

Petr Marschall vybojoval ve velmi kvalitativně obsazené kategorii disciplíny kata titul mistra ČR. Na třetím místě se umístil jeho oddílový kolega Michael Novotný. Oba pak ve dvojici disciplíny kata duo obsadili pozici vícemistrů ČR. Ve finále je dokázali porazit pouze závodníci z Keiko Ryu Kladno.
Celkem se dařilo i Michalcovi a Šubertovi, kteří skončili těsně před branami semifinále. Na MČR z lovosických karatistů startovali také Holub, Procházková, Novotná, Filípková, Schingler, avšak tentokrát dosáhli maximálně na čtvrtá místa.
Díky přispění Marschalla a Novotného se SKR Sport Unionu podařilo v celkovém hodnocení klubů obsadit druhé místo (10-6-9) za pořádajícím Sport Relax Děčín a Č. Lípa.
Další sportovní klání čeká lovosické borce již tuto neděli na Ústeckém regionálním poháru v Ústí nad Labem ve Sportovní hale T Mobilo v Doběticích.