Datum a časDnes je sobota, 21.10.2017SvátekSvátek má Brigita
Přístupy1035067. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Příznivci širokých plášťů uzavřeli cyklistickou sezónu na Libochovicku ...


SPOLEČNÉ VYJÍŽĎKY / Libochovičtí bikeři v rámci loučení s letošním rokem uspořádali společnou symbolickou vyjížďku takřka čtyřiceti cyklistů


Foto: R. Bližík

Na čtyři desítky příznivců cyklistiky, horských kol a pobytu v přírodě vůbec se sešlo v závěru listopadu v libochovickém zámeckém parku, aby zde společně odstartovali svou letošní „spanilou“ jízdu“. Tou se rozumí symbolické ukončení „kolečkářské“ sezóny 2009 na Litoměřicku, když právě nedávná akce (pořádal zdejší BIKE&TRIATLON team Libochovice) pod Házmburkem v Libochovicích měla tomuto aktu dát jakousi pomyslnou finální tečku a také punc sportovně-kulturně-společenského nádechu.
 „Nejde sice obecně o nijak převratnou záležitost, podobné společné přátelské švihy na kolech v konci roku mají samozřejmě svou dlouholetou tradici prakticky ve všech klubech, oddílech i partách, které se kolem bicyklů nějak pohybují. My jsme tomu vlastně letos dali díky našim kamarádům z třebenického MMB klubu určitý přátelský oficiální charakter, kdy podobný společný cyklovýjezd pořádá vždy některý z partnerských týmů v bývalém okrese (podobné výjezdy po Českém středohoří uspořádali pro své soukmenovce v sedlech kol v říjnu a květnu totiž také cyklisté v Třebenicích a Lovosicích),“ uvedl k tomu jeden z organizátorů akce Marek Bušek. Jak dále řekl, právě na „domácí půdě“ u Ohře letos při „Posledním bajkovém švihu 09 s BT-téčkem“ (oficiální název setkání) se sešlo skoro čtyřicet bikerů z celého okresu. „V hodně tréninkovém tempu jsme „na kecačku“ celou tuto partu protáhli našimi oblíbenými tréninkovými místy podél řeky, kolem jezu, zákoutími Šebína, cestami pod Oldřichovým dubem a dalšími přilehlými lokalitami v okolí. Následně nechyběl samozřejmě ani žádoucí večerní rozbor a gulášek U Libušky,“ komentoval s úsměvem letošní loučení se sezonou libochovický pořadatel.
Ani třebeničtí borci, kteří s nápadem letos přišli jako první, se nenechali s výběrem trati výjezdu nijak zahanbit - svou trasu situovali do velmi zajímavé západní části Středohoří, když trasu „namotali“ prakticky výhradně do terénu nad Třebenicemi (sedlo pod vrcholem Hradišťan bylo i nejvyšším bodem výjezdu  700 m.n.m.). A ani cyklisté z pod Lovoše nechtěli zůstat v tomto ohledu nijak pozadu a pro sebe i kolegy připravili podobně důstojný rámec cyklistického loučení s rokem. „Vzali jsme přátele a kamarády na úpatí Lovoše, nechyběly ani tradiční technicky obtížné Psí schody nebo cyklisticky atraktivní Opárenské údolí,“ přiblížil trasu pod Lovošem tamní sportsmen Ondra Pšenička.
Převážnou část účastníků výše uvedených podniků tvořila sestava lidí amatérských sportovců, která se potkává v průběhu roku především na akcích seriálu Krále Středohoří (celoroční sportovní série čtrnácti veřejných závodů na území bývalého okresu). Navzdory tomu, že se tito lidé vidí opakovaně právě na různých závodech, nijak jim to nebrání setkávat se i ve výrazně pohodovějším duchu v konci roku opakovaně znovu. Totožný zájem, koníček, sport a nazírání na to správné trávení volného času je už totiž dlouhé roky spojuje.         

Mgr. Marek Bušek

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice