Datum a časDnes je čtvrtek, 23.11.2017SvátekSvátek má Klement
Přístupy1067518. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Střípky z Purkyňovy školy


Ukázka výcviku služebních psů
Kdo šel 21. října kolem ZŠ J.E.Purkyně, určitě jeho pozornost upoutala dvě auta Vojenské policie a jedno auto Policie ČR. O co vlastně šlo? Na žádost vedení školy byli do školy pozvání příslušníci Vojenské policie, aby žákům osmých a devátých tříd předvedli ukázku praktického výcviku speciálních služebních psů, konkrétně ve speciálních pachových pracích. Tito služební psi jsou cvičeni na vyhledávání drog, zbraní a výbušnin.
Tři služební psi spolu se svými psovody navštívili výše uvedené třídy. Bylo zajímavé sledovat, jak pes okamžitě zamíří do míst, kam příslušník Vojenské policie ukryl pachový vzorek. Pes šel najisto k místu, které označil. Dobře, že šel jenom za uschovanými vzorky..... Žákům se ukázka líbila a tak jsme se domluvili, že to nebyla poslední návštěva, která se uskutečnila na naší škole.

Angelika Králová v České televizi.
Na prvním programu České televize se pravidelně v neděli ráno vysílá pořad Hřiště 7. Kdo se díval na pořad, který moderuje populární herec Martin Dejdar, mohl 1.listopadu spatřit žákyni V.C Purkyňovy školy, Angeliku Královou.
Tématem tohoto dílu bylo vyhodnocení výtvarných prací Jeden svět. V loňském školním roce se na přání žáků promítaly v kulturním středisku U Tří lip filmy pod souhrnným názvem Jeden svět. Po zhlédnutí filmu děti výtvarně zpracovaly, co je nejvíce oslovilo. Do České televize přišlo na 230 prací dětí, a tak porota, vedená akademickým malířem Ivanem Komárkem, měla nelehký úkol. Vybrat šest nejlepších prací, jejichž autoři budou pozváni do televize a odměněni. Angelika byla pozvána na natáčení, které proběhlo 30. září. Netrpělivě očekávala, jak dopadla. Její práce byla vyhodnocena jako třetí nejlepší. Dostala diplom a hadrového slona, kterého vyrobily děti z Namibie. Kromě toho si odnesla na památku i DVD s nahraným pořadem.

Testování IX.tříd
Ve středu 19. listopadu budou testováni žáci IX. ročníků. Komplexní evaluační analýza, kterou připravuje agentura SCIO.CZ, představuje testování v předmětech: český jazyk, matematika, obecné studijní předpoklady a cizí jazyk (angličtina nebo němčina). Žáci se budou věnovat testům celý den, v matematice řeší 30 úloh (60 minut čistého času), v českém jazyce 40 úloh (45 minut), test obecných studijních předpokladů obsahuje 60 úloh (60minut) a cizí jazyk obsahuje 45 úloh (45 minut).
Po ukončení testování se záznamové archy vyberou, zalepí a pošlou spolu s dotazníky žáka a s dotazníky rodičů na vyhodnocení. Testování nejen ukáže objektivně znalosti žáka, ale také usnadní žákovi výběr školy nebo učiliště. O výsledcích testování budeme informovat.

Tříkrálová sbírka
Stejně jako v uplynulých letech i letos budou žáci pátých a devátých tříd, převlečení za Tři krále, navštěvovat úřady, instituce a zařízení, stejně se budou obracet i na kolemjdoucí, aby přispěli na potřebné.
 Otevřete prosím na Tři krále 6. ledna, až je potkáte, nejen svá srdce, ale podle svých možností i peněženky. Tříkrálová sbírka 2010 má jednu novinku: Je možné poukázat peníze na konkrétní organizaci nebo osobu v místě. A my už víme, kam ty peníze pošleme.

Jak to vidí děti?
To je název pořadu, který začne vysílat Česká televize od 1.ledna 2010.Vždy v pátek před večerníčkem. Protože jezdíme do České televize na exkurze, byli jsme osloveni, zda by bylo možné natáčet u nás ve škole besedu s dětmi na aktuální téma. Natáčení proběhlo v úterý, 10. listopadu. Nejdříve besedovalo šest prvňáčků, potom tří třeťáci a na závěr vždy po jednom žákovi 6.-9.tříd.
Děti dostávaly různé otázky, například: Co je nevěra? Chtěl bys studovat v zahraničí? Jsme ve vesmíru sami? Chtěl bys být slavný? Co si myslíš o slavných lidech, mají nějaké výhody? Jak budeš vypadat za dvacet let? Chtěl bys být prezidentem? Těch otázek bylo celkem dvacet a žáci povídali, povídali, až se to málem nestihlo.
Kdy budete mít možnost vidět svoje děti, se pokusíme zjistit a dali bychom vědět. Pro jistotu se po novém roce dívejte v pátek před večerníčkem na pořad Jak to vidí děti?

Sponzor školy
Pan Michal Jásek, majitel firmy ELMATR s.r.o. , se stal sponzorem školy. Věnoval třídě I.A zdarma 24 žářivkových svítidel, kromě toho dalších asi 70 dodal s výraznou slevou. Děkujeme.

Mgr.Josef Krob, ředitel školy

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice