Datum a časDnes je úterý, 17.10.2017SvátekSvátek má Hedvika
Přístupy1030194. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Jak jsme


Vánoce, to je symbol pospolitosti a šťastných rodin. I my, alespoň v to vždy věřím, jsme taková šťastná rodina. Žijeme v malém domečku, na okraji provinčního městečka, já a mí rodiče. Nevím proč, ale osud mi nikdy nepřál partnera, který by naplňoval mé představy o šťastné rodině, tak jak jsem se ji naučila během svého života vidět na příkladu vztahů mých rodičů. Letošní Vánoce jsem si ale přála prožívat tak trochu jinak, zvláštně a vysnila jsem si, že mne určitě navštíví nějaká zázračná postava z pohádek mého dětství a naplní mé sny. Však to znáte, plané ženské snění a bohatá fantazie, představy o princi na bílém koni.
Aby Vánoce byly skutečně plné pohody, je třeba pro to vykonat mnoho práce a úkolů. Tak především napéct cukroví, to je oblíbená práce mé maminky a já bohužel k této činnosti nemám žádný vztah. Zato organizovat, shánět a zařizovat, to je něco pro mne. Dárky a podobné záležitosti, ty jsem měla promyšleny již dávno, nakonec, proč ne. V podstatě se jednalo pouze o moje rodiče, takže nebyl problém něco vymyslet a zařídit. Kapra a pochoutky na slavnostní večeři v době dvacátého prvního století taky žádný problém. Jen ten stromeček. Každým rokem jsme používali umělohmotnou borovičku, ale přiznejme si, ono to není to pravé ořechové, i když jsou spreje s vůní vánoc, ale pravou vůni čerstvého stromku to nenahradí. Takže jsem to letos vymyslela takto. Moje spolupracovnice je provdána za hajného, bohužel však až na konci našeho okresu. Domluvili jsme se, že pro stromek zajedu až 24. ráno, aby rodiče byli alespoň něčím překvapeni. Ráno o Štědrý den nasedám ve sportovním do vláčku, který mne dovezl až do blízkosti hájenky, a zbytek, zhruba 4 km, jsem absolvovala pěšky. Byl to však čas nijak nepromarněný, protože v tomto slavnostním dnu a v tiché kulise lesa jsem se opět oddala svému snění. Vždyť se to přímo nabízelo, ta atmosféra, ten den. V hájence proběhlo vše v pohodě a příjemné náladě. Pan hajný mi předal nádhernou jedličku, ale zato jsem nemohla odmítnout jeho dva grogy, prý pro zahřátí. Já naprostý abstinent. V povznesené náladě a za přispění svého andělíčka strážníčka jsem se dostala zpět na malé nádražíčko a zahřátá grogem, kde pan hajný nijak rumu nešetřil, jsem počkala na svůj vláček. Zde by mohl být konec mého příběhu. Ale to bych nesměla být já, se svou smůlou a abstinenstvím. Takže tady je můj Happy End.
Do vlaku jsem se dostala dobře, pán průvodčí mi pomohl a protože bylo ve vlaku málo cestujících, požádala jsem ho, aby mne, kdybych náhodou usnula, před mou cílovou stanicí probudil. Byl skutečně hodný, i když si po zachycení mého dechu myslel asi své. Po odjezdu se mi skutečně začaly oči zavírat a v polospánku jsem před sebou neustále viděla nějaké červené autíčko, nevím proč, ale bylo to tak. Najednou mne ze sladkého snění vyrušilo cloumaní se slovy, slečinko, vystupujete, takhle by jste se Jéžiška nedočkala. Honem jsem popadla stromek a drala se k východu. Najednou jsem ho viděla. To červené autíčko. Bylo na vrcholu vysoké krosny, která zcela zastiňovala svého majitele. Krosna seskočila i se svým majitelem ze stupátka, ale nedoskočila. Červené autíčko se nešťastně zachytilo za háček nad dveřmi, a pan majitel se počal všelijak zmítat. Abych situaci a hlavně své vystupování urychlila, položila jsem milou jedličku a pomáhala vystoupit pánovi s krosnou. Naštěstí se mi to při mé nešikovnosti povedlo vcelku rychle a oba jsme ve zdraví vystoupili. Majitel krosny mi děkoval, ale dveře najednou udělaly buch a jedlička odjela pryč. Spolucestující, když jsem mu vysvětlila situaci, silně znejistěl, ale byl tak krásně stydlivě červený ve tvářích, že jsem mu v duchu i tu jedličku začínala odpouštět. Nahlas však ne, na jeho hlavu se snesla smršť mých výčitek a nešťastné konstatování, co s Vánocemi. No byli jsme letos pouze s rybou a dárky, ale bez stromečku. Rodiče byli vskutku překvapeni.
Ale co by to bylo za vyprávění, kdyby nemělo šťastný konec. Po večeři se totiž ozval zvonek a za dveřmi byl onen nešťastný cestující s překrásným, skoro dvoumetrovým nazdobeným stromečkem. A je to. Co vám mám ještě vyprávět, letošní vánoce už nebudu slavit pouze s rodiči, ale budeme ve čtyřech. Možná i se stromečkem.             

ČeTo

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice