Datum a časDnes je pátek, 22.9.2017SvátekSvátek má Darina
Přístupy1005699. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Co nového v ZUŠ?


Základní umělecká škola v Libochovicích zahájila 1. září svůj čtvrtý školní rok v nově rekonstruovaných prostorách Kulturního střediska U Tří lip a zájem o umělecké obory utěšeně stoupá. K prvnímu říjnu se počet žáků ustálil na čísle 177, včetně pěti dospělých studentů. Kapacitu školy jsme tak překročili hlavně vyšším náborem žáků do kolektivních předmětů, jakými jsou výtvarná výchova (35 žáků) a sborový zpěv (22 žáků). Zejména velký zájem o výtvarnou výchovu je, po odchodu paní učitelky L. Jelínkové, potěšitelný. Současná mladá paní učitelka Renata Hošková přináší do tohoto oboru mnoho nových prvků, které zcela jistě obohacují výuku. Zájemci o její tvorbu se mohou informovat na profilových webových stránkách www.renhos.cz .
Čtyři interní učitelé a jeden externí se tak mají co ohánět, aby kvalitně zvládli individuální a skupinovou výuku hudebního oboru. Velký počet žáků přípravné hudební výchovy a přípravných ročníků (31), zejména ve hře na zobcové flétny, dávají možnost učitelům využít tzv. skupinové výuky, kdy jednu vyučovací hodinu navštěvují společně dva až tři žáci. Vedle zobcových fléten je stále velký zájem o hru na kytaru (25), klavír a keyboard (30). Velmi si ceníme zájemců o hru na trubku, pozoun, klarinet, saxofon a housle, neboť tyto nástroje můžeme využít v různých souborech a jsou zpestřením komorní hry.
Pro letošní školní rok je MŠST vyhlášena soutěž základních uměleckých škol (mimo jiné) komorních souborů a tanečních orchestrů. Rádi bychom zapojili i naše žáky, zejména skupinu NO Headache.
Novinkou, která významně usnadní naši činnost, je zavedení bezhotovostní platby formou založení souhlasu s inkasem na sběrný účet ZUŠ. Na instalaci tohoto programu se ještě pracuje, a tak k inkasu školného za první pololetí dojde s velkou pravděpodobností v průběhu měsíce listopadu. Po zavedení by k platbám mělo docházet vždy v polovině února a září. Za zdržení se omlouváme a děkujeme za pochopení.


Druhý říjnový víkend se nesl v duchu jubilejního desátého Víkendového muzicírování, které proběhlo v klidném prostředí rekreačního zařízení Natura Praha v Rumburku. Tento závěrečný ročník byl otevřen i bývalým absolventům, kteří s dalšími 25 hudebníky secvičili veselý program, který vyplnili svými komickými výstupy. Vážíme si nemalé oběti rodičů dětí, kteří vážili poměrně dlouhou cestu do Rumburku, aby umožnili dětem prožít tento nevšední zážitek. Odměnou jim snad byl jejich nadšený výkon na závěrečných koncertech v místě pobytu a v úterý v libochovickém KS U Tří lip. Ten poslední byl vskutku důstojnou tečkou za všemi ročníky a odměnou všem těm, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na zdárném průběhu této jedinečné akce. Věříme, že účastníci víkendových muzicírování najdou někdy čas ke společným setkáním. Alespoň závěrečné loučení se slzičkami v očích tomu nasvědčovalo.
Víkendové muzicírování v této podobě končí. Akce, kterou uvedla v život výborná houslistka Iva Butlerová, žijící v Londýně, došla svého naplnění. Nikdy však neříkejme nikdy a já pevně věřím, že myšlenka zapojení dětí z různých oblastí ke společnému muzicírování je náramná a jistě se najde nová parta učitelů, která naváže na tuto tradici. Děti v libochovické zušce si to zaslouží!

Petr Donef

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice