Datum a časDnes je sobota, 21.10.2017SvátekSvátek má Brigita
Přístupy1035348. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

FK Libochovice bilancuje

Fotbalová sezóna 2008/2009 je již minulostí, a tak ji fotbaloví funkcionáři, hráči, trenéři i fanoušci hojně hodnotí. Odpovědi na otázky o FK Libochovice mi poskytl předseda klubu, Jaromír Gašparik.

1. Jak bys zhodnotil ročník 2008/2009 u jednotlivých mužstev FK Libochovice?
"A" mužstvo skončilo na hezkém 5.místě a kluci dokázali prohnat všechny favorizované týmy , jako Roudnice, Trávčice, M. Žernoseky a Lukavec. Drtivou většinu domácích utkání vyhráli a hlavně díky tomu si na hřiště našla cestu spousta diváků. Myslím, že v týmu je i dobrá parta a jestli mančaft zůstane pohromadě, tak určitě uvidíme pěkné zápasy i v nastávající sezoně. Mladý tým je vhodně doplněn o zkušenosti třicátníků Kratochvíla, Šedivého a  Krynera.
"Béčko" ukončilo sezonu na 4.místě a s tím také panuje spokojenost. Kádr se zápas od zápasu trochu mění, ale konec konců, od toho je B mužstvo. Do budoucna je potřeba zlepšit především komunikaci mezi trenéry A, B a dorostenců ohledně využívání hráčů. V béčku chybí brankář, a proto vlastně každý zápas je v brance vidět hráč z pole a kolikrát tomu mohl odpovídat i výsledek zápasu.
Dorost nám nadělal nejvíce vrásek na čele, neboť se převážnou část sezony jen trápil a tím pádem zachraňoval před padákem z krajské soutěže. Nakonec za 5 minut 12 snad přišli na to, že na diskotéku mohou jít i jiný den než ten před zápasem. Kluci jsou fotbalově dobří, ale musí zlepšit především morálku a fyzickou kondici. Doufám, že se chytí už za hlavu a začnou na sobě trochu pracovat.
Starší žáci I.A třídu zachránili mnohem dříve, ale nebylo to nic jednoduchého. V průběhu jara došlo na přání hráčů k výměně trenéra, a jak se zdá, pomohlo to. Škoda jen, že nás někteří hráči opustí, aby se ve fotbale posunuli zase trochu výš. Samozřejmě jim budu držet palce, ať se jim jejich sny splní. Pevně věřím, že příští rok budou hrát naši starší žáci bez obav ze sestupu.
Mladší žáci hrající okresní přebor se se svými soupeři poprali důstojně a skončili na 4.místě. Některé prohry byly zaviněny pouze tím, že v souběžně hraných zápasech byli někteří hráči pomáhat starším žákům. K utkáním tak nastoupili hráči velmi mladí a tudíž méně zkušení. Přeji jim, aby je fotbal bavil, zůstali u něj i nadále a tím nám dávali naději, že pro dospělé bude i do budoucna dost hráčů.
Co se týče přípravky a předpřípravky, je na ně radost pohledět. Je to doopravdy paráda, když pobíhají po hřišti a snaží se plnit úkoly svého trenéra, i když se to někdy daří méně. Ale to vše přijde časem. Mám velkou radost z toho, že se kolem těchto dětí tvoří, nebo spíš už je perfektní parta rodičů. Vytváří tím pozitivní atmosféru a za to jim moc děkuji.
Nesmím zapomenout na starou gardu, která je tu tak nějak automaticky. I zde je fajn kolektiv. Jsem rád, že stará garda existuje, protože tak si mohu občas do toho kulatého nesmyslu kopnout i já. Dík Láďovi Vaněčkovi, který má SG celou na hřbetě.

2. Jaká zklamání si v této sezóně zažil?
Největším zklamáním pro mne je přístup některých dorostenců a starších žáků. Zdá se mi, že je pro ně vše samozřejmost. Dresy, upravené hřiště, čas těch, kteří se kolem nich točí. Bohužel samozřejmostí pro ně je, že řeknou „končím“, nebo bez omluvy nepřijdou na zápas. Neuvědomují si, že na ně čeká celá parta kluků, která chce zápas vyhrát. Velkou kaňkou byly také zpronevěřené finance klubu naší bývalou hospodářkou.

3. Jaké akce a projekty FK připravuje pro nadcházející ročník?
Po stránce fotbalové připravujeme každoroční „Memoriál Jana Pišla“, na který jsme pozvali Křešice, Černčice a Svádov. Všechny věkové kategorie odehrají několik přípravných a přátelských utkání. Benefiční zápas se uskuteční i o tradiční pouti. Starou gardu prověří spřátelené mužstvo GALWAY z dalekého Irska. Z nefotbalových aktivit bych zmínil ples a zábavu v KS U Tří lip. Aktivně připravujeme i projekty na modernizaci a rozšíření služeb fotbalového klubu. Chtěli bychom zastřešit betonovou plochu vedle klubovny, zrekonstruovat zavlažovací systém, zvýšit kapacitu a zlepšit vybavení kabin. Co nejdříve také musíme oplotit a osvětlit minihřiště s umělou trávou, které jsme získali z programu „Minihřiště“ od UEFA. Na tyto čtyři projekty však potřebujeme sehnat přes osm miliónů Kč.

4. K tomu se vztahuje další otázka. Jaká je ekonomická soběstačnost klubu?
Na základní fungování klubu potřebujeme ročně 270-  300 tisíc korun. Jen doprava dorostu a žáků za soupeři z celého kraje nás stojí 65 tisíc ročně. Z rozpočtu města Libochovice nám jde na účet devadesát tisíc, což tvoří asi třetinu našich financí. Zbylé dvě třetiny musíme sehnat sami, což se nám zatím s velkou námahou daří díky dotačním programům Krajského úřadu Ústeckého kraje a OFS. Různou formu spolupráce nám nabízí také sponzoring. Největší částkou (50tisícKč) nám přispívá ARMO Steel s r.o. Dále klub děkuje společnostem Heluz v.o.s., Pojišťovna Maxima, Lesprodukt Poplze, Dokom Final s r.o., S-BAU Bohemia a KV Lounky. Je tu i řada malých dárců či firem, které nám pomáhají materiálně. Jejich výčet by byl dlouhý, a proto jim děkuji hromadně a věřím, že jich bude víc.

5. Jsi aktivní fotbalista, a proto nám řekni něco o sobě…
Ač jsem se narodil v litoměřické nemocnici, jsem vlastně Ústečák, který již 19 let žije v Libochovicích.  Od svých sedmi let jsem se věnoval fotbalu a až do pětadvaceti jsem kopal za Chemičku Ústí. Od elévů až po první mužstvo, které v té době hrálo krajský přebor. Za svou fotbalovou kariéru jsem prošel snad všemi posty, od útočníka, přes záložníka až na obránce. Vzpomínám, že jsem vlastně za FK Libochovice i chytal. To když byl zraněn Kráťa (Kratochvíl) v Travčicích a gól jsem nedostal. V dnešní době už je to vlastně rarita, ale v žácích jsem začínal jako levá spojka. V té době se hrávalo na pět útočníků. Také padalo mnohem víc branek. Po přestěhování do Libochovic jsem podal přestup do místního FK. Od té doby jsem jeho členem a z aktivního hráče a poté trenéra mládeže jsem se dostal na místo předsedy. Věřte, není co závidět.

6. A jaké cíle si klub klade do budoucna?
Ve všech věkových kategoriích důstojně odehrát svou soutěž s umístěním v horních patrech tabulky. Zajistit bezproblémový chod klubu a podpořit projekty pro naše fanoušky.
Než ukončíme rozhovor tak bych touto cestou rád poděkoval všem, kteří nám finančně či materiálně pomáhají. Velký dík patří všem členům klubu, fanouškům a hráčům od toho nejmladšího prcka po nejstaršího garďáka. Klaním se také maminkám a tatínkům, kteří sem přivedli své ratolesti i všem manželkám a přítelkyním fotbalistů za trpělivost. V neposlední řadě děkuji trenérům, jejich asistentům, vedoucím mužstev a členům výboru za jejich práci. Vždyť ji všichni děláme ve svém volném čase a zdarma.             
VaDa

Komentáře

AKCE Reagovat
Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice