Datum a časDnes je pátek, 22.9.2017SvátekSvátek má Darina
Přístupy1005699. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Hodnotíme, bilancujeme

aneb jaký byl letošní školní rok v MŠ Poplze

Je neuvěřitelné, jak čas rychle utíká. Mám pocit, že je to chvilička, co jsem psala o akcích a plánech, které máme na letošní školní rok. A teď je to tady - závěr roku. Je to čas, kdy se můžeme ohlédnout zpátky a podívat se, co se povedlo, co jsme zvládli a co bychom mohli ještě vylepšit.
Opět jsme se zapojili do sběrové soutěže, kterou vyhlásil KOVOŠROT GROUP. Starý papír jsme sbírali poctivě celý rok a po zásluze jsme se umístili na druhém místě. Všichni jsme z toho měli velikou radost. Nejen proto, že děti dostaly odměny, ale hlavně proto, že jsme udělali něco prospěšného.
Snažili jsme se každý měsíc navštívit alespoň jedno divadelní představení nebo pozvat divadélko k nám do školky. To jsme zvládli. Vydařené bylo i slavnostní posezení s rodiči při vánoční nadílce, kde děti dostávaly dárečky a také předvedly krátké vystoupení. Po vánočních svátcích jsme se již všichni těšili na plavecký kurz, který probíhal na bazéně v Libochovicích.
Další vydařenou akcí byl již druhý ročník „čarodějnického“ pochodu po vsi. Musím říci, že vyrobené masky a kostýmy byly opravdu moc povedené a každý, kdo malé čaroděje a  ježibabky potkal, si je obdivně prohlížel. Nechybělo ani hledání čarodějnického pokladu a dobrot, pálení naší, vlastnoručně vyrobené čarodějnice a opékání vuřtíků.

Další větší akcí byl samozřejmě ozdravný pobyt v Příchovcích u Tanvaldu, kam jsme odjeli v květnu a na který jsme se celý rok moc a moc těšili. Naše těšení bylo odměněno nejen krásným počasím, ale hlavně spoustou zážitků, které jsme si opravdu užili. Byla to třeba návštěva zábavného centra Babylon v Liberci, ZOO Liberec, Bozkovské dolomitové jeskyně, pravý a nefalšovaný mlýn klapáč v Roztokách, kde děti měly možnost vidět čerta i vodníka, spustit si mlýnské kolo. Všem se to líbilo a zpátky na chatu se nikomu moc nechtělo. Další velkou atrakcí byl i výlet do Polska k vodopádům a na zpáteční cestě zastávka v Harrachově, kde si všichni vyzkoušeli jízdu na bobové dráze. A tak bych mohla pokračovat dál s návštěvou u koní, na minigolfu, hledání pokladu atd… .
Po návratu do školky jsme nelenili a dali se do zařizování dalších aktivit. Vystoupení dravců s různými ukázkami (i děti mohly dravce držet a zkusit si přílet na rukavici), celodenní výlet do Prahy na vojenské letiště Kbely a do leteckého muzea, kde vše zařídil a plně se nám věnoval „náš“ tatínek  pan Sytař, kterému ještě jednou děkujeme. Další celodenní výlet jsme podnikli na soukromou farmu, kde si děti mohly vše nejen hezky prohlédnout,ale také si zajezdit na koních a povozit se na  traktoru zn.John Deer, to mělo opravdu velkou odezvu. Vše bylo prokládáno výbornými svačinkami,které nachystaly maminky, dobrotami od našich hostitelů, které nemohu opomenout, protože se jedná o další „naše“ rodiče - manžele Růžičkovy, kteří nám tuto návštěvu umožnili a moc hezky se o nás postarali. I jim ještě jednou děkujeme.
A poslední velkou akcí na závěr roku bylo již tradiční „pasování“ na školáky. Během dopoledne proběhlo slavnostní šerpování a předávání dárků. To vše samozřejmě za vydatného občerstvení, kde nechyběly ani „rychlé špunty“ a jiné dobrůtky. Soutěže, taneční maratón a jako překvapení  vystoupení klauna Krystiána. Mohli se zúčastnit i rodiče, kteří by měli čas a chuť. Protože ale každý tu možnost neměl, připravili jsme společné rozloučení na odpoledne. Děti vystoupily s připraveným programem, vyhlásili jsme výsledky sběrové soutěže a uzavřeli jsme tak letošní školní rok.Co říci závěrem. Společně s těmito všemi aktivitami probíhala ještě jedna, velice důležitá akce. Jednalo se o možnost rozšíření nebo alespoň o částečné navýšení kapacity naší školky. A musím říci, že i přes veškeré problémy a zdlouhavá vyřizování se vše podařilo a od 1.9.2009 se naše školka rozroste na dvě třídy s počtem 16 žáků na třídu.
Veliké poděkování patří panu starostovi Ing. J. Benešovi, který vynaložil veliké úsilí pro to, aby vše dopadlo dobře a celá akce dospěla ke zdárnému konci. Ještě jednou  děkujeme.
Chtěla bych také poděkovat i rodičům, za vzájemnou spolupráci, toleranci, komunikaci, která je neodmyslitelnou součástí klidného a příjemného chodu školy. Děkujeme.
Doufejme, že i ten příští školní rok bude pro nás pro všechny alespoň stejně příjemný a podnětný, jako ten letošní.
Hana Rýdlová  ředitelka MŠ Poplze

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice