Datum a časDnes je úterý, 17.10.2017SvátekSvátek má Hedvika
Přístupy1030197. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Můj silný zážitek, aneb polopolitická glosa

Byl jsem tam. Zůstal až do konce a odešel silně znechucen a se ztrátou důvěry v rozkvět města. Kde to bylo a o co šlo? Veřejné zasedání města v předposlední den měsíce června.
Již při příchodu mne překvapilo, že zastupitelstvo má nového člena. No vida, vida řekl jsem si, asi je třeba zdatného pomocníka k rozkvětu města. Jak jsem vyrozuměl, jednalo se dokonce o doktora práv, tedy nejprve na začátku, poté už jen práv a nakonec magistra. Dámy a páni zastupitelé z opozice si prostě pořídili společného zastupitele, jak to tedy prezentovali, a že on bude jednat a oni naslouchat. Naštěstí byl dodržen jednací řád ze zákona o obcích a pán právní zástupce pomalu se svojí židličkou couval a couval, až se odcouval mezi nás občany. No řekněte, není to působivý začátek?
 To jsem ale ještě nevěděl, že zastupitel pan Hynouš pojme svými glosami celé jednání jako jediné neopakovatelné Šou - dva - tři. Humor při tomto zasedání díky němu rozhodně nechyběl, bohužel to bylo asi tak vše. Pokud by se tohoto zasedání zúčastnil krajan z jiného města neznalý věci, získal by dojem, že třítisícové Libochovice bydlí ve čtyřech bytech, jak, to by asi nepochopil, ani znalec z patřičné oblasti. Co je to tedy za evergreen, který se táhne jako nit osudu zastupitelstva všemi zasedáními? Co je to za fenomén, který vyčerpává naše zastupitele, slouží jím jako materiál na populistická gesta a užírá čas na rozvoj města?
Asi takto: na počátku všeho nebyla prahmota, ale první vlna privatizace, v niž si většina nájemníků pomohla k navýšení majetku, ale několik z nich uvěřilo vábivému volání o lepších zítřcích a neprivatizovalo. Vyvolavatelka lepších zítřků mi pak později začala připomínat pana ministra Nejedlého z filmu Skřivánci na niti. "Všechno bude, chleba bude, máslo bude..." Kdepak, nebylo ani máslo, ani chleba, jen silný hlas organizátorky na všech veřejných zasedáních. Je mi skutečně těchto rodin líto, věřím, že v té době třeba neměli hotovost, možná i jisté zaměstnání, nebo jiné vážné problémy, ale v tomto případě by i půjčku na tučný úrok překryl zisk na majetku, který v dnešní době dosahuje až 1000%, nárůst řádově od 100 000 k milionu. Opravdu je mi těchto rodin líto, že podlehli mámivému volání, i když v něčem byla původně pravda na jejich straně. Takže abychom to ukončili, mohu ubezpečit případného krajana, že v Libochovicích není jen těch několik bytových jednotek, ale občané a rodiny si dopřávají komfortu a klidně si bydli v bytech po čtyřech a jsou i tací, co mají byt sami pro sebe.
Jenom ta infrastruktura jaksi pokulhává. Ale na to si páni zastupitelé nevezmou poradce. Taky na co, když neustále jenom pobíhají s metrem po městě a měří sílu zásypu pod chodníky a večery tráví nad psaním připomínek na ministerstvo. Ono je to jednodušší, než ta nimravá a piplavá práce z ničeho udělat něco. Jenže ouha, i když paní zastupitelka, která je kandidátkou za ČSSD na post poslankyně parlamentu ČR, zřejmě šlápla do špatných konexí, kontrola přijela, zkontrolovala, našla nedostatky (viz stránky města) a odjela. Jak se ale dalo soudit z reakce paní zastupitelky, nenaplnilo se její očekávání. Tak snad příště, a už nebude posílat Pepu, ale rovnou Honzu, prý se v tom líp vyzná. A jak se zastupitelstvo chýlilo ke konci, přestávala být i legrace, pan magistr opozice odešel, paní redaktorka Litoměřicka si mohla pořizovat záznam, začaly se schvalovat jednoduché a potřebné věci, prostě vše pomalu přicházelo do finiše. Ale ten závěr. Tak jako mohutné skladby jsou zakončeny mohutnými akordy, tak tady zazněl výbuch. Na ušlechtilý návrh pani zastupitelky Zentnerové, aby se všichni zastupitelé města vzdali odměn za dva měsíce ve prospěch občanů postižených povodní, nastalo neuvěřitelné kupčení. Asi jako v parlamentu, když se poslanci mají vzdát svých výhod. Námitky kupodivu vesměs přicházely od zastupitelů, kteří kandidovali za strany sociální. Paní zastupitelka Křtěnová začala rozebírat, jak by to nešlo udělat  ve výplatních páskách a že paní mzdová by s tím měla problémy. Jaképak problémy, podepíšu příjem odměny a zároveň ji formou darovací listiny odevzdám, já v tom problém nevidím, jestli pani kandidátka do parlamentu ano, je to její problém, ale zároveň to vypovídá o jejím mravním kodexu. Pan zastupitel Hynouš se začal pozeptávat, zda když on má nižší odměny jak ten druhý, zda ten druhý odevzdá odměny vyšší nebo stejné jako on. Stydno, stydno občanu města za své zastupitele.
Myslím si proto, že občané by měli nakonec vědět, co se odhlasovalo. Přátelé, vrátili jsme se hluboko před rok 1989, zastupitelstvo nakonec odhlasovalo, že občané města mohou přispět, a to konkrétně pouze na jeden účet. Bravo! Myslím si, že my, co jsme již přispěli, snad ani toto dodatečné schválení nepotřebujeme, jednali jsme totiž podle svého svědomí a vědomi si solidarity s jinými. Někdo to prostě chápe, jiný ne. Tímto bych chtěl pozvat všechny občany města na další zasedání, přijďte pobejt, stojí to za to.           
ČeTo

Komentáře

Opravdu? Reagovat
Re: Opravdu? Reagovat