e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830

TJ Sokol Libochovice

Libochovický Sokol opět vítězil!

Dne 24.4. - 26.4. 2009 se děvčata z oddílu sportovní gymnastiky zúčastnila orienta-čního běhu - „Medvědí stezka“ na Mentaurově, kde jsme měly 100% medailový úspěch.
Byla to děvčata: Lenka Ryšavá a Aneta Svobodová, Lucie Racková a náhradnice z jiného oddílu, Lucie Svobodníková a Barbora Brůnová, Barbora Zemanová a Simona Tichá a dorostenky, které již na ZŠ nechodí: Lena Vasadina a Lucie Faustová.

Vítězky krajského kola - A. Svobodová a L. Ryšavá

Kromě nejmladších dívek Elišky Rackové a Michaely Zůnové, která byla na krásném třetím místě a Lucie Rackové, kterou pro nemoc nahradila Gábina Zemanová, postoupila všechna děvčata na krajské závody do Ohníče u Teplic. Postupovala pouze první a druhá místa.
Z krajských závodů na republikové finále, které se koná tento měsíc na Moravě -  Kunčice pod Ondřejníkem, postoupila Lucie Svobodníková s Barborou Brůnovou a Lena Vasadina s Lucii Faustovou. Všichni jim budeme držet pěsti - to je štěstí. AŤ VYHRAJOU!!!
Tímto bych chtěla poprosit Vás všechny, kteří máte rádi práci s dětmi: „Přijďte mezi nás a staňte se cvičiteli Sokolu Libochovice.“ Není zapotřebí velkého vzdělání, cvičitelský kurz Sokol zajistí. Potřebujete jen chuť pracovat s dětmi, nic víc!! Nikdo z nás by jistě nechtěl, aby Sokol jednoho krásného dne zanikl jen proto, že se nenašel žádný člověk, který by vedl naši mládež ke zdravému pohybu!! Vždyť v našich dětech je naše budoucnost!! Budeme nesmírně rádi, když nám pomůžete.
S pozdravem

cvičitelka gymnastiky Marcela Kubešová

Velký úspěch libochovických mažoretek

Dne 16. 5. 2009 se konalo v Žatci oblastní kolo Národního šampionátu mažoretek ČR, kterého se zúčastnily i mažoretky TJ Sokola Libochovice. V kategorii nejmladších mažoretek slavila úspěch „Sluníčka“ pod vedením Jaroslavy Svobodové, když obsadila první místo, leč v nepostupové soutěži. Obrovský úspěch slavila také „Koťata“ pod vedením Renaty Jungwirthové a Ireny Kohoutové, jimž umístění v první pětici zajistilo postup do finálového kola, které se bude konat 6.6. -7. 6. ve Strakonicích. Je to zcela jistě velký úspěch, neboť desítka konkurentů je z řad základních uměleckých a tanečních škol.
Náš den „D“ nezačal dle našich představ. Hned od rána panovalo nevlídné počasí. I přes tuto nepříjemnost jsme absolvovaly nezbytné kroky a to akreditaci, přijetí starostou města, předsedou svazu mažoretek, ředitelem Žateckého divadla a porotou. Po tomto pro nás bylo připraveno občerstvení a následně jsme se vydaly do průvodu napříč městem. V 11 hodin začala soutěž „naostro“, a to pochodovým defilé. Po zdárném absolvování jsme se posilnily obědem a příjemným překvapením pro nás bylo vykukující sluníčko. Po obědě na nás čekala druhá část soutěže - „pódiové formace“. I přestože ještě nebyly vyhlášeny výsledky soutěže a děvčata byla značně netrpělivá, tento den si užívala. O doprovodný program se totiž postaral Zdeněk Style Hrubý se svými tanečnicemi. V 18 hodin vyhlásila porota výsledky a pro nás všechny to byl důvod se radovat.
Nutno dodat, že v této soutěži je ohromná konkurence. Pětičlenná porota hodnotí pochodový krok, rytmus pochodu a synchronizaci s hudbou. Při defilé chodí mezi děvčaty a sledují každý jejich pohyb. Není šance zamaskovat sebemenší chybičku.

Dne 6.a7.7. se zúčastnila Koťata Zemského mistrovství Čech. Konkurence byla opravdu obrovská. Domů jsme se vrátily sice bez medailí, ale s krásnými zážitky. Počasí nám přálo, program byl také skvělý. Nechybělo přijetí starostou města, prezidentem svazu mažoretek, porotou a dalšími stejně tak jako v Žatci. Děvčata si víkend opravdu užila a budeme jenom doufat, že se za rok probojujeme do finále stejně tak jako letos.

J. Svobodová

POHÁR putuje opět do Libochovic

V sobotu 13.6. se za krásného letního počasí konal na Tyršově stadionu v Roudnici nad Labem 2. ročník olympiády Župy Podřipské. Smyslem takové akce bylo umožnit dětem i dospělým poměřit si své síly, prožít den s kamarády a známými, protáhnout si své tělo a ukázat, co také znamená „chodit do sokola“.
Naše Tělocvičná jednota Sokol Libochovice obhajovala celkové vítězství z minulého roku. Tohoto úkolu jsme se zhostili na výbornou a s velkým náskokem opět zvítězili, takže POHÁR JE NÁŠ!!! S celkovým ziskem 357 bodů jsme za sebou zanechali TJ Sokol Roudnice nad Labem (94 bodů), TJ Sokol Mnetěš (66 bodů), TJ Sokol Račiněves (54 bodů), TJ Sokol Brozany nad Ohří (51 bodů), TJ Sokol Terezín (38 bodů) a TJ Sokol Litoměřice (12 bodů).
Ze 150 účastníků se téměř 70 libochovických dětí a několik dospělých utkalo ve šplhu o tyči, v atletických disciplinách - skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem či koulí a běhu na krátkou trať, v gymnastických disciplínách - výmyku a přítahu. Všichni soutěžili s velkým nasazením a to zajistilo úspěch. Velké zastoupení v jednotlivcích nám přineslo 321 bodů, zbývající body jsme získali v kolektivních sportech. Soutěžili jsme ve všech vypsaných turnajích, a to v přehazované, floorbalu, nohejbalu i štafetě.

Myslím, že poděkování zaslouží nejen vítězové všech  dvanácti kategorií, ale všichni zúčastnění, jejich vedoucí, rozhodčí i rodiče, kteří tím, že poslali své děti, projevili zájem.

Zde jsou ti nejlepší:

Ml. žákyně I. (ročník 2002 a mladší) Ml. žáci I. (ročník 2002 a mladší)
1. místo  Eliška Racková   1. místo  Jan Hajný
2. místo Nikol Pletichová   2. místo Kryštof Bušek
3. místo Eva Zůnová   3. místo Vít Tlustý
Ml. žákyně II. (ročník 1999-2001)  Ml. žáci II. (ročník 1999-2001)
1. místo  Tereza Pailová
2. místo Anna Kadlecová   2. místo Jan Pavlata
3. místo Lucie Racková   3. místo Josef Hajný
Ml. žákyně (ročník 1996-1998) Ml. žáci (ročník 1996 - 1998)
 1. místo  Barbora Zemanová  1. místo  Jan Šulc
 2. místo Marek Ďurinda
3. místo Dominik Horák
St. žáci (ročník 1994 - 1995) Dorostenci (ročník 1992 - 1993)
1. místo  Jakub Vinkler
2. místo Ondřej Hudík   2. místo Milan Urban
3. místo Ladislav Markvart
Dorostenky (ročník 1992 - 1993) Ženy (ročník 1991 a starší)
2. místo Eva Zůnová
 3. místo Vladimíra Anderlová  3. místo Renata Nováková

Určitě si zaslouží zveřejnění nejen medailová místa ale i ostatní umístění, proto je kompletní výsledková listina a fotodokumentace k nahlédnutí na našich webových stránkách: www.tjsokol-libochovice.cz a ve vývěsních skříňkách TJ.
Blanka Stará, náčelnice TJ  Sokol Libochovice

Nad zelenými stoly již potřetí

zápolili v sobotu 23. května stolní tenisté v Libochovicích. Místní TJ Sokol Libochovice, oddíl stolního tenisu, uspořádal již 3. ročník Memoriálu Josefa Hocka - turnaje jednotlivců. Ve velké hale místní sokolovny se na 8 stolech odehrávaly líté souboje ve dvou kategoriích - hráčů hrajících okresní soutěže včetně krajské soutěže třídy II. a v hlavní kategorii od krajské soutěže třídy I. výše.
Turnaje se zúčastnilo na 77 hráčů z oddílů z Litoměřic, Krupky, Chomutova, Mostu, Ústí, Litvínova, Roudnice n.L., Kladna, Loun, Prahy, Mladé Boleslavi a z místních Libochovic. Favority turnaje byli hráči Slavoje Ústí n.L., kteří nedávno vybojovali postup do 1. ligy. Překvapení se nekonalo a ve finále se střetli Miroslav Červený a Michal Sklenář. Vítězství si po dramatickém závěru vybojoval Červený a potvrdil tak své kvality a zkušenosti nabité v ligových soutěžích. Ozdobou vydařeného dne byla kvalitní sportovní atmosféra a bezchybná organizace místních pořadatelů.