Datum a časDnes je čtvrtek, 23.11.2017SvátekSvátek má Klement
Přístupy1067504. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Co nového v základní umělecké škole ?

"Zase hezké.... Pořád se zlepšujete... Ta naše nás normálně rozplakala... Paráda!." Taková a podobná krásná slova doprovázela závěr

     "Zase hezké.... Pořád se zlepšujete... Ta naše nás normálně rozplakala... Paráda!." Taková a podobná krásná slova doprovázela závěr tradičního Jarního koncertu žáků libochovické zušky, který se uskutečnil U Tří lip ve čtvrtek 2. dubna. My však moc dobře víme, že je stále co zlepšovat, a takové skvělé hodnocení výkonů našich mladých hudebníků je tím správným a navíc dovoleným dopingem v naší práci.
     Jarní koncerty byly vždy trochu v pozadí těch "slavnostnějších" vánočního a závěrečného. Po této zkušenosti vidíme, že co do kvality výkonů účinkujících, tak i v návštěvnosti se těm výše zmíněným vyrovná. K tomu určitě napomáhají tzv. interní koncerty, které předcházejí těm veřejným. Tady si děti vyzkouší své skladby přímo na pódiu, seznámí se s akustikou sálu a nasají onu neopakovatelnou atmosféru vlastního sólového vystoupení. I když každý se s nervozitou vyrovnává rozdílně, úrovni veřejného koncertu taková generální zkouška určitě pomáhá.
     Velkým zpestřením programu koncertů je naše nová skupina, která si dala název No Headache, s klasickým beatovým obsazením. Tomáš Kubíček - zpěv, doprovodná kytara, Michal Havlíček - sólová kytara, David Erlich - basová kytara a Jan Medvěd Vyšata - bicí. O jejich popularitě mezi svými jsem se mohl přesvědčit na Jarním plesu v Libochovicích, kdy se při jejich hudbě báječně bavil zcela zaplněný sál kulturního střediska. Vzhledem k tomu, že až na Kubíčka jde o žáky základní školy, mají našlápnuto opravdu skvěle!
     Naše poděkování patří i panu Stanislavu Tlustému, který žádný náš koncert se svojí kamerou nevynechá a pravidelně pořizuje záznamy na DVD. V našem, ale i v městském archivu tak najdete už hezké množství živých vzpomínek na hudební vystoupení dětí z celého Libochovicka. Jeho nezištnosti si váží i účastníci Víkendového muzicírování, když jim neváhal o říjnovém víkendu věnovat svůj čas a mají tak památku na koncert a nádherné prostředí obce Kytlice.
     Když píši o muzicírování, rád bych připomenul, že ve dnech 8. až 11. října 2009 proběhne již jubilejní, desátý ročník
této oblíbené akce, tentokrát v Rumburku. Pozvánku a prostor k muzicírování dostanou i bývalí absolventi. Vyvrcholením by měl být závěrečný koncert 13.10., jehož pořadatelství letos vychází na Libochovice. Věříme, že bude o tuto akci i letos zájem. Přihlášky najdete na webových stránkách školy www.skolylibochovice.cz/zus .
     Při každé příležitosti žádám všechny ty z Vás, kteří pořizujete fotografie a jiné záznamy z našich koncertů, podělte se s ostatními a pošlete některé z nich elektronickou poštou, nebo přineste na disku osobně do školy. Rádi obohatíme naši fotogalerii a školní nástěnku! Zatím se tak bohužel neděje. Tak tedy ostych a skromnost stranou!


Aneta Hodinová


     Ještě jedna událost z naší školy stojí za zveřejnění. Letošní celostátní soutěže "zušek" ve hře na dechové nástroje se zúčastni-li žáci Jan Pavlata ve hře na zobcovou flétnu a Aneta Hodinová ve hře na klarinet. Honzík v okresním kole obsadil druhé místo a Aneta postoupila do krajského kola, kde získala krásné druhé místo. Oběma patří naše gratulace a velké poděkování! Potvrzují, že i v Libochovicích není o hudební talenty nouze.
Závěrem chci vyzvat všechny zájemce o studium na naší ZUŠ v Libochovicích, ať už v hudebním či výtvarném oboru, přihlaste se do konce letošního školního roku v budově ZUŠ U Tří lip. Neváhejte, kapacita je omezena na 150 žáků!

Petr Donef

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice