Datum a časDnes je pátek, 20.10.2017SvátekSvátek má Vendelín
Přístupy1033976. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Současné děje města Libochovic

Obec motoristická, to jsou samí slušní chlapíci, zrovna onehdá mi jeden kolega po mém upozornění, že v ulici Riegrova

     Obec motoristická, to jsou samí slušní chlapíci, zrovna onehdá mi jeden kolega po mém upozornění, že v ulici Riegrova je zákaz zastavení ukázal že si mám utřít čelo od potu. Nejdříve jsem nechápal co vlastně chce, až po jeho přátelském upozornění "hleď si svýho!" jsem pochopil, že si neutírá své čelo, ale že poukazuje na to, abych se utřel sám. Jsou to milí chlapíci, zastaví zablikají světýlky a já mám konečně možnost naučit se proplétat silným provozem, no prostě jako ve velkoměstě. Jednou jsem pozoroval i vyznavače jezdící pod heslem "Pomáhej a chraň". Je vidět že jsou dobře vycvičení, zvládají ten chaos na pátečním dopoledním náměstí s výborným výsledkem. Ani jednou si neškrtli o cizí blatník, a co jich tam na zákazech stání panečku stálo, teda těch blatníků. No hlavně že máme ty kulaté cedulky s křížkem. Teď mne napadá, že nám ty cedulky říkají, že jsme přijeli s křížkem po funuse, takže nemáme kde zastavit, kdo ví? Je to však dobře, rychlá a bezohledná doprava bystří náš rozum a učí novým reflexům. Panečku, jaký je to parádní zážitek pozorovat postarší dámu na přechodu, když hraje loterii "Pustí - nepustí". A tady je třeba přátelé se zastavit a podumat. Schválně všimněte si, zastaví většinou návštěvníci města ve středních letech, Libochovičtí skoro nikdy a nejméně staví mládenci s bejsbolovou čapkou dozadu bez řidičáku. No to je přece pochopitelné, nikdo jim neřekl, že ty bílé pruhy jsou přechod pro chodce, nakonec na plyn a brzdu umí šlapat i dítě, tak na co v Libochovicích řidičák, stejně to nikdo v tomto městě nepožaduje. A ostatní dodržování dopravních předpisů, nebuďte bláhoví, to po vás taky tady nikdo nechce. Jo to postavit se za město a na rovince změřit rychlost, to jo, to je jiná, pohodlná práce, ale procházení městem a kontrola zákazů stání, dávání přednosti a další kaskadérské kousky, jako projíždění ve večerních hodinách jednosměrkou po náměstí opačným směrem, to zoceluje nervy. A až je mládenci budou mít samou ocel, odnesou je do sběru a hned bude na cigárko. Co by sběrny nevykoupili nervy, když vykoupí deklík od kanalizace. Jó panečku, je to život plný zážitků.
     Jen pořád nechápu, k čemu máme městské vyhlášky. To je nejdřív handrkování s jejich schvalováním, uváděním do života, ale oni si potvůrky žijí ve svém chlívečku a ani hlavu nevystrčí. Třeba takový zákaz volného pobíhání psů. Panečku, ale takový chudák pes neumí číst a klidně si pobíhá, páníček zase umí číst, ale neumí aplikovat získané vědomosti. Nebo vyhláška o odpadech, to je slovo do pranice. "Živnostník si vede vlastní odpadové hospodářství". Otázka je, kam ho vede, no přátelé přece do veřejných sběrných kontejnerů. Za prve ušetří a za druhé tak jako psy, tak i živnostníky nikdo nekontroluje, asi nejsou ty kompetence. Hlavně že je mají zastupitelé leví i praví a na všech postech. Když už jsme u nich, tuhle jeden na veřejném zasedání prohlásil něco ve smyslu, "my to nejdřív odhlasujeme a pak zjistíme že to nejde, nevypadáme potom jako kašpárci?". Ano je to správná otázka, měla by být někdy jedním bodem jednání zastupitelstva. Bylo by zajímavé kdo by byl pro a kdo proti.
     Ale z veselejšího soudku. Jestli pak víte, že stoupá inflace a průmysl brzdí růst na 2,2 procenta? Tak vidíte přece jenom se nám podařilo něco zvýši a něco snížit. A pak že to nejde. A jednu radu nakonec: Vždycky se probouzejte se zjištěním, že je lepší usínat, než vstávat.
 ČeTo

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice