Datum a časDnes je úterý, 26.9.2017SvátekSvátek má Andrea
Přístupy1010310. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Střípky z Purkyňovy školy

Dlouho plánovaná exkurze do České televize se uskutečnila ve čtvrtek 22.5. Po příjezdu jsme chvilku čekali

Česká televize

     Dlouho plánovaná exkurze do České televize se uskutečnila ve čtvrtek 22.5. Po příjezdu jsme chvilku čekali, než nás pustili dovnitř. Ujal se nás průvodce, zavedl nás do promítací místnosti, kde nám promítl historii Kavčích hor. A hned na to nás zavedl k modelu, kde nám popisoval, kde co mají a ukázal nám, v jaké části se nacházíme.
     Potom nás vedl po spletitých chodbách do studia, kde se natáčí seriály pro děti. Chvilku jsme čekali před místností, kterou se jde do studia. Měli jsme štěstí, právě se tam natáčel pořad "JŮ A HELE". Když jsme procházeli místností pro herce, tak jsme potkali Otu Jiráka s Jiřím Lábusem, kteří zrovna něco zajímavého řešili. Po chvilce nás průvodce zavedl do studia a poprvé
ve svém životě jsem viděl natáčení "JŮ A HELE ".
     Pan režisér nám nabízel, jestli chce někdo zkusit režírovat film. Hrozně se mi líbilo, jak ovládají loutky "JŮ A HELE". Každý byl ovládán dvěma lidmi, kteří byli oblečeni celí v černém, aby nebyli vidět. Kdyby se za námi netlačila druhá skupina dětí, které byly určitě také zvědavé, klidně bych tam zůstal.
     Když jsme vyšli, povídali jsme si o tom celou dobu, než jsme došli do dílen, kde se sestavují kulisy do různých televizních pořadů a pohádek. Raději jsme už šli, abychom "nepřekáželi dělníkům pod nohama".

     Přišli jsme do místnosti, kde byly různé meče, přilby, atd., ale nejvíce se mi snad líbila funkční kamera, kterou jsme mohli natáčet dění v místnosti, při čemž se stala drobná nehoda. Protože kamarád při cestě na trůn zakopl a koruna, kterou měl na hlavě, spadla, rozbila se a my jsme museli ozdobné kamínky sbírat po celé místnosti. Takže se může stát, až tam pojedete, že tam žádná koruna nebude. Ale všem bylo jasné, že trůn mu nebyl souzen.
     Už nás bolely nohy, ale klidně bych tam ještě zůstal. Bohužel čas letí a dvě hodinky po České televizi nám musely stačit. Myslím si, že to byla nejlepší exkurze, na kterou jsem jel.


Jiří Roček,VIII.B
PS: Jestli budu mít děti, tak vím, kam je mám vzít.

Přírodovědné soutěže na základní škole v Libochovicích

     I v letošním roce se žáci naší školy zúčastnili všech vyhlášených soutěží. Během školního roku probíhají postupně: Podzimní poznávání rostlin, Zimní přírodovědná soutěž, Biologická olympiáda a Jarní poznávání rostlin.
     Největší váhu má ovšem Biologická olympiáda. Příprava spočívá v naučení se velkého množství druhů rostlin a živočichů, zpracování samostatné práce. Dále musí žáci absolvovat test a laboratorní úkol.
     V okresním kole Biologické olympiády se umístili ze 4 účastníků 3 žáci do 10. místa. Vojtěch Pail byl na 3. místě, Marcela Zunová na 6., Roman Horký na 10. a Lukáš Turan na 15. místě. Vojta Pail postoupil do krajského kola, kde jako nejmladší obsadil 9. místo a stal se "úspěsným řešitelem". Všichni zmínění žáci jsou ze VI.A.


Vojtěch Pail

     Ani v ostatních soutěžích děti nezaostaly a obsadily přední místa. Např. v Jarním poznávání rostlin v okresním kole se K. Baňková a A. Plch ze VI.B umístili na 2. místě. Pěkné 4. místo získali v kategorii 6. tříd Horáková M., v 8. roč. Lain M. a v devátých třídách Krečmerová M. Do 10. místa se umístily: Procházková VII.B, Hampová a Pucová VI. A a Hanzalová VI.B.
     Všechny soutěže jsou náročné nejen na žáky, ale především na učitele. Musí soutěže připravovat a žáky vést. Např. na soutěž Jarní poznávání rostlin bylo vystaveno 120 druhů rostlin na školní chodbě a 40 druhů v kabinetě.

Marie Bělohoubková, učitelka přírodopisu

Člověk v tísni ve třetí třídě

     V pátek 13.6. navštívila základní školu paní Kateřina Suchá z nadace "Člověk v tísni". Žákům představila projekt dokumentárních filmů o lidských právech zvaný "Jeden svět dětem". Žáci měli možnost zhlédnout dva snímky s názvem "Ayla" a "Žirafa v nesnázích". Tyto dva dokumentární filmy žáky zaujaly a vyvolaly v nich otázky, které následně pokládaly paní Kateřině Suché. Ta jim problematiku hravou formou ještě více


Žirafa bez přístupu k vodě

přiblížila. Žáci se vžili do hlavních rolí obou filmových snímků a měli tak možnost lépe vyjádřit svoje pocity. Přednáška paní Kateřiny byla přínosem v dalším vzdělávání žáků.
     Nyní se žáci účastní i výtvarné soutěže k dané problematice. Vyhlášení výsledků této výtvarné soutěže proběhne v televizním pořadu "Hřiště 7". Každý z účastníků této výtvarné soutěže doufá, že právě jeho obrázek se bude porotě líbit nejvíce.
     Všem žákům přejeme mnoho úspěchů v jejich práci a hezké prázdniny.

Mgr. E. Štorová

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice