Sponzoři webu

zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Okolo Roudníčku - Memoriál L. Zentnera

Nápad na uspořádání tohoto závodu se zrodil v hlavách cyklistických nadšenců z Libochovic

Nápad na uspořádání tohoto závodu se zrodil v hlavách cyklistických nadšenců z Libochovic úplně náhodou. Původní myšlenku, uctít památku našeho zesnulého kamaráda cyklistickou jízdou po okolí, rozvedl pořadatelský kolektiv pod vedením J.Vinklera a závody byly na světě. A tak 3.května 2008 od poledních hodin přijížděli příznivci cyklistiky do nedaleké vesničky Brníkov, kde byl start závodu. Zázemí pro pořadatele velmi ochotně poskytla paní Trejbalová, majitelka hostince v Brníkově a o fotodokumentaci se postarala agentura FOTOHAFA Františka Haaseho z Litvínova.
     Okolo 13.hodiny se začali sjíždět první nedočkavci a nakonec se na start postavilo celkem 40 závodnic a závodníků aby změřili své síly. Čekalo na ně šest náročných okruhů na trase Brníkov, Kostelec, Roudníček, Brníkov o celkové délce 51 km. Zejména obávané 1,6 km dlouhé stoupání z Roudníčku k brníkovskému hřbitovu budilo oprávněné obavy a dalo se očekávat, že právě zde se závod bude rozhodovat.
     Ve 14.30 minut byl závod hlavním rozhodčím Oldřichem Roudem za početné divácké podpory odstartován. První okruh se jel celkem opatrně až pod začátek stoupání v Roudníčku. Zde se od hlavního pole oddělila skupina těch nejrychlejších a začala zvyšovat svůj náskok. Zní ještě postupně odpadali někteří závodníci, nicméně právě zde se ukrývali pozdější vítězové všech kategorií. Za touto skupinou se odehrával nesmlouvavý boj o ostatní příčky na stupních vítězů. Každý ze závodníků nechal na trati i poslední zbytky sil a o konečném pořadí někdy rozhodovala právě ta pověstná šíře galusky.
     Ceremoniál vyhlašování vítězů proběhl v perfektně připraveném a vyzdobeném sále hostince paní Trejbalové. Na stupně vítězů vystoupili ti nejlepší. V kategorii do 35 let se vítězem stal Michal Guse z tým Factor Teplice, druhý byl Ota Šašek z BT teamu Libochovice a třetí Marek Bušek z TJ Sokol Libochovice, kategorii do 50 let vyhrál Petr Vápeník z BT teamu Libochovice, druhý skončil Miloš Trux z KCR Roudnice a třetí Jindra Vinkler z TJ Sokol Libochovice a v kategorii nad 50 let zvítězil Jiří Zelenka z Dukly Praha, druhý byl František Gyra z MOTO KOLO Litvínov a třetí Petr Bauer z CK Příbram, který byl ve svých 70ti letech současně i nejstarším závodníkem závodu.
     Na tomto místě bychom ještě rádi poděkovali sponzorům, bez kterých se pořádání podobných akcí neobejde. Byli to: SOKOL Libochovice, ČSOB pobočka Most, Česká pojišťovna Most, Cyklo B a B Litvínov, Reklamní agentura AGAMA Jitky Vinklerové, Jatky SLAVIA Libochovice, P&V Partners Litoměřice a Contact P&P Brno.
Co říci závěrem? Celá akce se podařila a většina účastníků si slíbila, že příští rok se znovu sejdou. V hlavách pořadatelů se již dnes rodí nové náměty na vylepšení a zatraktivnění závodu pro rok 2009. Přejeme hodně úspěchů při jejich realizaci.