Datum a časDnes je úterý, 26.9.2017SvátekSvátek má Andrea
Přístupy1010312. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Vzpomínky na léto

Teď, když už je zima v plném proudu, je ta nejvhodnější doba pro vzpomínání na horké léto a prázdniny.

     Teď, když už je zima v plném proudu, je ta nejvhodnější doba pro vzpomínání na horké léto a prázdniny. Ty naše se odehrály v Německu. Stejně jako předchozí roky, i toto léto jsme obohatili o dva týdny pobytu ve dvou saských městečkách pod vedením p. učitelky Plášilové. Zúčastnilo se 15 žáků vyššího stupně libochovické školy, kteří se sešli v sobotu ráno 28. července, aby spolu se slovenskou skupinou odcestovali za hranice.
     Jejich cílem se stalo město Dahlen poblíž Lipska. Ačkoli počasí v prvních dnech nevypadalo zrovna příjemně, postupně se zlepšovalo, až jsme nakonec vybalili opalovací krémy. Zároveň jsme stihli i mnoho dalších aktivit. Například jsme se vydali hrát minigolf do vedlejšího městečka, který si děti tak oblíbily, že nepřestaly, ani když začalo poprchávat. O něco lepší počasí jsme si potom užili na koupališti, kam jsme rovněž jako správní sportovci došli pěšky. Své nohy jsme nešetřili ani při dlouhých procházkách za nákupy v Dahlen.
     Nejen milovníci zvířat si užili výlet na ekofarmu, kde jsme si mohli pohladit každé zvířátko. A že jich tam bylo požehnaně! Koně, osli, ovce, čínská prasátka, kachny, slepice, nerudní kohouti, husy, kočky, psi, kozy, králíci, morčata a také lama, na kterou se ovšem nikdo neodvážil sáhnout. Bonusem byla závěrečná projížďka na koních pro zájemce. Abychom poznali blíže Dahlen, prohlédli jsme si jeho vyhořelý zámek a muzeum. A ani v ubytovně jsme nezaháleli- volejbal, kuželky, ping-pong nebo badminton byly všem k dispozici.
     Po týdnu jsme se rozloučili s majiteli ubytovny a vydali se na cestu do již známého Taltitz. Po zběžné prohlídce jsme se ujistili o stálé existenci loděk a sotva vypakovaní jsme již seděli na kanoích a pramičkách, prozkoum-vajíce záliv jezera. A vody jsme si zde užili dost, i na výletech do okolí jsme si udělali vyjížďku parníkem po přehradě Pirk. Abychom se ale jen nevezli, vyzkoušeli jsme si pádlování na dračích lodích, tak se nazývají úzké pramice s hlavou draka na přídi a jeho ocasem na zádi. Jeden se ujmul role bubeníka a ostatní pádlovali podle jeho tempa. Němečtí instruktoři nám pomáhali kormidlovat.
     "Dračí" nesla ve jménu i jeskyně v Syrau, kam jsme se podívali. Je známa svými skalními útvary, nízkou teplotou a laserovou show s hudbou na závěr prohlídky. Večer jsme si pro odreagování šli zahrát bowling do vedlejšího města. Co by to však bylo za výlet do Německa, kdybychom si neprohlédli také některá větší města. Proto jsme podnikli celodenní výlet do Lipska, kde jsme seděli v autobusu a za výkladu české průvodkyně projížděli městem. A potom se konaly velké nákupy v obchodních střediscích. Nejinak vypadalo obíhání obchodů v dalším městě Plauen.
     S letní dovolenou jsme se rozloučili menší diskotékou s programem, který jsme vymysleli během pobytu. Po rozloučení jsme absolvovali cestu zpět, v Ústí opustili naše slovenské přátele a rozjeli se do svých domovů, těšíce se na další rok.

Jitka Plášilová

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice