Datum a časDnes je pátek, 20.10.2017SvátekSvátek má Vendelín
Přístupy1033976. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Tábor začal srážkou vlaků - 21. letní tábor Bílého zajíce

Abychom se dostali na náš čtrnáctidenní pobyt ve stanech nedaleko Kaplic, museli jsme se sejít v sobotu

21. tábor Bílého zajíce

     Abychom se dostali na náš čtrnáctidenní pobyt ve stanech nedaleko Kaplic, museli jsme se sejít v sobotu 14.7. už v 6:15 hodin na vlakovém nádraží v Libochovicích. Vlak vyjížděl před sedmou, a tak jsme zamávali rodičům a celí natěšení jsme jeli směr Lovosice, Praha, České Budějovice, Kaplice. Vše se zdálo na velmi dobré cestě, než jsme v Praze na hlavním nádraží nastoupili do spěšného vlaku směrem na Budějovice. Vlak byl narvaný, ale to nám ani nevadilo. Najednou velký náraz a černý kouř. Všichni jsme popadali na zem a nikdo pořádně nevěděl,co se vlastně stalo. Naštěstí se nikomu, až na pár modřin, nic nestalo. Náš vlak narazil na nádraží v Čerčanech do stojícího osobní
ho vlaku. Museli jsme počkat, až nám přistaví další vlak a tak se posunout zase blíže k našemu tábořišti. Dostali jsme se do Benešova u Prahy, odkud jsme jeli do Českých Budějovic. Museli jsme čekat na další spoj. Konečně jsme na cestě a naše radost, že už jsme čím dál blíž Kaplic, nás velice těší. V Kaplicích na nás čekala auta, která nás odvezla do tábora. Když všichni dorazili, ubytovali jsme se ve stanech a hurá na večeři. Byla výborná gulášová polévka. Po večeři jsme se všichni sešli u poradního ohně. No a potom jsme si vyčistili zoubky a hurá na kutě. Tento den potřeboval určitě pořádně dospat po té dlouhé, skoro jedenáctihodinové cestě...
     Takhle cestu na letošní tábor Bílého zajíce popsaly děti do kroniky, ale v prvním momentě nám vedoucím moc dobře nebylo, po srážce jsme se museli dostat alespoň do Benešova, našli jsme vláček motoráček o 4 vagónech, kde byla narvána polovina lidí z rychlíku, na nádražích se o Vás nikdo nestará, neptá se, kam jedete, neinformují Vás, jestli vůbec někam pojedete, kdy a jak pojedete - o to se ČD vůbec nestarají, hlavně, že na veřejnosti říkají, že vlaky nabraly jen 20 - 30 minutové zpoždění - jen ten vlak, kterým jsme jeli z Čerčan do Benešova, měl zpoždění 45 minut a ostatní vlaky 2 - 4 hodiny, no prostě děs.
     Jinak tábor již probíhal v překrásném prostředí Novohradských hor u obce Ličov na Kaplicku. Tábořiště obtékala říčka Černá, kde jsme se i koupali. Děti hrály celotáborovou hru o Perunovi, učily se samostatnému životu v přírodě, protože naše tábory jsou nejenom o hrách, ale i o práci - musíme si sami připravit dřevo na topení do kuchyně, úklidy, pomáháme kuchařům v kuchyni a podobně. Hlavní náplní je tancování, hry a výlety.
     Během táboření jsme byli na výletě v Benešově nad Černou, kde mají krásnou naučnou stezku s jedním z nejstarších modřínů v ČR, na výletě na zřícenině hradu Sokolčí, v Kaplicích a na nejhezčím výletě - v Českém Krumlově, v historickém centru, na hradě a zámecké zahradě a v muzeu voskových figurín a muzeu mučící techniky. Krumlov je nádherné město, čisté a plné cizinců.

 

Všechno krásné jednou končí .... Začali jsme úryvkem z textu dětmi psané kroniky a tím i budeme končit.
     Pátek je úplně poslední den plný úklidu a všeho, co k tomu patří. Snad nikomu z nás se nechtělo domů, ale co se dalo dělat. Dohráli jsme celotáborovou hru, dostali jsme poklad a večer zakončili takovou menší oslavou, jelikož Petruška alias "Verča" měla 12. narozeniny. Dostala dort!
     Tak na sobotu se plno z nás netěšilo, všichni jsme chtěli zůstat v táboře a všem to tak trochu rvalo srdíčko, že jedeme domů. Vstávali jsme ráno v 6:30 a zabalili poslední věci a vydali se na cestu. Dostali jsme plný balíček, tedy v tomto případě spíše balík jídla a v pátek večer nějaký ten památečný symbol. Okolo deváté hodiny vyjíždíme z Kaplic a v 16:35 vystupujeme na nádraží v Libochovicích. Vítáme rodiče a příbuzné, ale určitě všem probíhají v hlavě ty vzpomínky a krásné chvíle, co jsme zažili. Po vítání jedeme do areálu, kde si pro nás maminka Verči připravila oslavu jejích narozenin.
     Byl to moc hezký tábor, na kterém byli: Ruprecht, Adla, Madla, Kakadla, Pajda, Majkl, Alena, Leontýnka, Vláďa, Nikča, Verča, Vojta, Vašek, Cvrčík, Petr, Uličník, Zděnda, Johanka, Terka, Dáda, Kuba, Pepino, Klárka a Pavlína.

Fotografie naleznete na www.bilyzajic.com


Šerif T.O.Bílý zajíc Libochovice Jiří Růzha

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice