Sponzoři webu

zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Mistrovství světa v motokrosu

Dne 8. 8. 2007 jsme vyrazili na Mistrovství světa v motokrosu juniorů třídy 85 ccm, kam jsme byli nominováni Českou federací motocyklového sportu

Dne 8. 8. 2007 jsme vyrazili na Mistrovství světa v motokrosu juniorů třídy 85 ccm, kam jsme byli nominováni Českou federací motocyklového sportu. Cesta probíhala přes území Slovenska, Maďarska, bývalé Jugoslávie a nakonec Bulharska. Cesta přes Jugoslávii a Bulharsko nás šokovala svou zaostalou kulturou a ekonomikou, která je nejméně o 20 let za vývojem naší země. Do Bulharska, a to do městečka Sevlievo jsme dorazili druhý den, 9. 8. ve 22.30 hod. Zde nás však uvítalo nádherné zázemí areálu a velmi pěkná a těžká motokrosová trať. Celý druhý den jsme měli na ubytování a zrehabilitování po dlouhé a namáhavé cestě. Téhož dne 10. 8. jsme večer v 18.00 hod. udělali přejímku motocyklů na následující motokrosové závody.
    V sobotu 11. 8. od 10.00 hod. začal náš první trénink, který trval 30 minut. Před tréninkem jsme byli rozděleni do dvou

skupin: A a B. Skupina A, ve které jsme byli my, čítala 28 jezdců, skupina B taktéž. Ve 13.00 hod. probíhaly kvalifikační jízdy těchto skupin, které trvaly také 30 minut. Z každé této skupiny mohlo postoupit pouze 18 jezdců s nejrychleji zajetým časem. Nevýhodou naší A skupiny bylo, že jsme jeli vždy první po velmi zkropené trati z důvodu vysokých teplot a aby trať vydržela nakropená i pro skupiny jedoucí po nás. V tomto těžkém blátě jsme po 20 minutách zajeli pátý nejrychlejší čas, ale k naší smůle Roman z velkého tepla a vyčerpání musel zastavit, přičemž trať nasychala a tím pádem se rychlost a časy ostatních jezdců zrychlovaly, čemuž jsme nebyli schopni zabránit pro naši nevolnost. Se zděšením jsme bezmocně sledovali náš propad až na konečné 17. místo, které bylo pro nás stále ještě postupujícím.
    Do závodu následujícího dne 12. 8. jsme nastupovali na start ze 34. místa, které bylo velmi nevýhodné pro zdařilý start, což se i potvrdilo. V prvním závodě po startu jsme obsadili 33. místo a postupně jsme se probojovávali až na konečné 18. místo. Ve druhém závodě jsme odstartovali 35. a taktéž jsme se propracovali na konečné 19. místo. Oba tyto závody nebyly nijak jednoduché, svědčí o tom již to, že na těchto závodech bylo zastoupeno 22 zemí svými nejlepšími jezdci. Naše Česká republika za přispění Romana Hanouska obsadila celkové 8. místo mezi těmito giganty.
    Nutno podotknout, že ostatní země na této trati měly týdenní soustředění s kvalifikovanými trenéry a mechaniky. Jejich stroje byly naladěné tovární speciály, což bylo velmi znát při průběhu závodů. My však startovali na sériovém motocyklu pro nedostatek financí. Byla to pro nás velká zkušenost, ale i tak Roman sváděl i přes tento hendikep neuvěřitelný boj s touto převahou, kterou oplývaly ostatní země.
    Dne 12. 8. v 18.00 jsme se vydali na zpáteční cestu domů a těšili se na svou rodinu a přátele, ke kterým jsme dorazili následujícího dne v 16.30 hod. Jsme vděční za finanční podporu hlavně firmě Kokoška s. r. o. a dále společnosti Honda Bek Ústí n/L, Autoklubu ČR, firmě Acerbis p. Stracha, pneu Mitas, Gold Fren p. Špačkové, dále Městu Libochovice, svým příbuzným, firmám INTOP p. Fictuma, Armosteel, čerpací stanici p. Štrose, Igol - Valar, Elektro Procházka a taktéž zemědělství p. Korouse z Poplz. Bez přispění těchto sponzorů bychom nebyli schopni tyto závody absolvovat ani na této úrovni.