Datum a časDnes je čtvrtek, 23.11.2017SvátekSvátek má Klement
Přístupy1067507. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Vážení libochovičtí sousedé

Vážení a milí libochovičtí přátelé, srdečně Vás zveme na l. setkání rodáků a přátel obce Chotěšova. Budeme si vážit toho, když si najdete čas a přijdete prozářit duši vzpomínkami, rozjímat při slavnostní mši, užít si připraveného kulturního programu, večer si zatančit..... a kdoví, možná navázat i nová přátelství.

dne 5.července 2007 se koná 1. setkání rodáků a přátel obce Chotěšova, pořádané u příležitosti 950ti let první písemné zmínky o obci. Datum konání jsme zvolili tak trochu symbolicky, a to u příležitosti oslav chotěšovské pouti. Určitě je mezi námi ještě řada pamětníků, kterým se vybaví slavné procesí, které bývalo v tomto čase do Chotěšova pořádáno.
    Člověk si snad ani neumí představit tu dlouhou řadu let, po kterou naše obec vyrůstala, tu dlouhou řadu generací, tu dlouhou řadu lidských osudů. Pokud se začteme do historických pramenů, najdeme tu už v daleké minulosti sepětí s Vaším městem Libochovice.
    Pokud pohledíme nazpátek jen kousek, je to především základní škola, která nás s Vámi pojí, kde mají kořeny mnohé vzájemné přátelské vztahy. A to je i jeden z důvodů, který nás vedl k tomu, abyste se o setkání dozvěděli a měli tak možnost přijít si společně s námi zavzpomínat, potkat tu bývalé spolužáky, ale nahlédnout i do budoucna, co v naší obci chystáme.
    Jsme jedni z posledních v okolí, kteří pro své přátele, jejichž kroky život zavedl do světa, pořádáme toto setkání. Ne že bychom otáleli, ale jako správní hostitelé jsme se na setkání chtěli připravit, aby se hostům u nás líbilo. Můžeme je tak přivítat v novém altánu na návsi, jejich kroky povedou po nových chodnících. V Chotěšově vyrostlo i několik nových staveb, stávající domky jsou ve většině případů opraveny. Pěkně

zrenovovaný je kostel, máme upravený a udržovaný hřbitov. Nám místním ani nepřijde, co všechno se změnilo, spíš vždycky vidíme, co je potřeba ještě udělat. Snad se návštěvníkům bude líbit, jak se o tu -"jejich"- naši vísku staráme a možná
zavítají častěji.
    Hosté se začnou scházet 5. července 2007 od 9.30 hod. v budově Obecního úřadu Chotěšov, kde si budou moci prohlédnout výstavku k historii i současnosti obce, kterou v případě zájmu zpřístupníme i v dalších "pouťových dnech".
    Od 10.30 hodin bude v našem kostele Nanebevzetí Panny Marie sloužena mše. Účast přislíbil i arciděkan Josef Szeliga, který se o renovaci kostela velkou měrou zasloužil.
    V altánu u rybníka uvede pan starosta ve 13 hodin hlavní kulturní program, ve kterém se vystřídá vystoupení taneční skupiny Rytmus z Roudnice nad Labem, pod vedením pana Tomáše Mikulského, a Country tanců trampského oddílu Bílý zajíc z Libochovic, kde tančí i řada dětí z Chotěšova. Poté bude program pokračovat divadelním představením "Hrátky s čertem", v nastudování libochovické divadelní scény, kde se v některých rolích představí herci z Chotěšova.
    Večer vyvrcholí na návsi u rybníka taneční zábavou pod širým nebem. Po dobu celého kulturního programu je zajištěna v altánu u rybníka možnost občerstvení.

    Vážení a milí libochovičtí přátelé, srdečně Vás zveme na l. setkání rodáků a přátel obce Chotěšova. Budeme si vážit toho, když si najdete čas a přijdete prozářit duši vzpomínkami, rozjímat při slavnostní mši, užít si připraveného kulturního programu, večer si zatančit..... a kdoví, možná navázat i nová přátelství.
    Na setkání rodáků budou v dalších dnech volně navazovat oslavy chotěšovské pouti. V pátek 6.7.2007 je připraven pro příznivce sportu nohejbalový turnaj. Na sobotu 7.7.2007 fotbalový turnaj a večer pouťová taneční zábava pod širým nebem. Neděle 8.7.2007 je již tradičně vyhrazena pouťovým soutěžím: přejezdu lávky na rybníce, soutěži o nejsilnějšího muže, přetahování lanem, kterých se účastní i mužstva z okolních obcí. Rádi Vás přivítáme i na těchto oslavách a to nejen jako diváky, ale můžete se účastnit i jako soutěžící jednotlivci, či družstva.
    Na závěr mi dovolte citovat Franze Kafku: "Mládí je šťastné pro svou schopnost vidět krásu. Kdo si uchová schopnost vidět krásu - nestárne". Pojďme se tedy na chvíli společně zastavit a vnímat krásu, kterou nám život může přinést. Nechat na sebe působit atmosféru setkání, pocítit tu sílu lidské sounáležitosti.

Věra Drátovníková, Chotěšov

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice