Datum a časDnes je sobota, 21.10.2017SvátekSvátek má Brigita
Přístupy1034699. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Stolní tenis v Libochovicích

Stolní tenis se v Libochovicích hraje jistě odnepaměti. Každý si tuto hru zkusil "pinknout" s kamarády na táboře, na dovolené v kempu nebo doma v garáži. Stolní tenisté ovšem tuto rekreační hru nenazývají stolním tenisem

     Stolní tenis se v Libochovicích hraje jistě odnepaměti. Každý si tuto hru zkusil "pinknout" s kamarády na táboře, na dovolené v kempu nebo doma v garáži. Stolní tenisté ovšem tuto rekreační hru nenazývají stolním tenisem, ale tzv. ping-pongem. Hlavním cílem této hry je udržet míček jakýmkoliv způsobem na stole a dosáhnout co nejdelších výměn. Hraje se téměř za každého počasí. Při stolním tenisu je to jiné. Stolní tenis je halový sport s přísnými požadavky na prostředí, osvětlení, teplotu, podlahu a hráčovu výstroj. Hraje se přesně podle stanovených mezinárodních pravidel.
     Historie soutěžního stolního tenisu v Libochovicích je úzce spjata s místním závodem Cihelny. V 70. letech minulého století se v rámci tehdejší filosofie zformovalo pod hlavičkou bývalého státního podniku družstvo stolního tenisu, které hrálo v odborové soutěži. Mezi zakládající členy patřil Jaroslav Bernard, Rudolf Gaube a Václav Slivoň.
     V 90. letech stolní tenis v Libochovicích naneštěstí nenásledoval osud bývalého státního podniku. Oddíl se stal součástí místní obnovené Tělovýchovné jednoty SOKOL. Tréninky se odehrávaly nadále v prostorách bývalé jídelny v Cihelně. Zlomovým okamžikem se pro oddíl stalo jeho vystoupení na župním přeboru v Mnětěši v roce 2001. Tehdy naše družstvo zaujalo okresního funkcionáře a sokolského činovníka v Terezíně, Josefa Hocka, který vlastnil a pravidelně jezdil na svoji chatu do Duban. Slovo dalo slovo a již následující rok se 2 družstva ve složení Zázvorka, Lahovský, Němeček, Kulišťák, Friedel, Bernard a Rohlíček, Kváš, Rychtr, Adamička, Chadraba, Eštok, Gaube účastnila okresního přeboru, který každým rokem vyhlašuje Okresní svaz stolního tenisu. Tréninky a domácí mistrovské zápasy se nakrátko přesunuli z kapacitních důvodů do objektu bývalého podniku na výrobu infuzí. Ještě v témže soutěžním ročníku si členové oddílu vybudovali z nevyužívaných prostor jeviště v sokolovně vlastní hernu stolního tenisu. Na herně bylo odpracováno 97 brigádnických hodin.
     V současné době členská základna čítá 15 dospělých a 9 žáků. Oddíl stolního tenisu se v sezóně 2006/2007 v počtu 4 družstev účastí soutěže Okresní přebor 1, Okresní přebor 2 a Okresní přebor 3, přičemž v OP1 nastupuje družstvo "A", v OP2 "B" a v OP3 družstva "C" a "D".


foto: L. Eštok

     Rozšířilo se i materiálově-technické vybavení. Zakoupili jsme z finančních zdrojů Sokola další 2 stoly STIGA. Za účelem kvalitní přípravy mládeže a udržení výkonnosti hráčů jsme vloni v zimě za přispění sponzorů a Sokola zakoupili tréninkového robota DONIC, kterého jsme umístili do místnosti známé
jako "Peklo", již jsme rovněž za přispění sponzora a místní organizace Sokola zrekonstruovali.
     Oddíl stolního tenisu uspořádal v roce 2006 3 turnaje bez omezení kategorií na 7 stolech ve velké hale sokolovny. "Velikonoční" a "Pouťový" za účasti hráčů z okresů Litoměřice, Louny a Chomutov. Třetí turnaj, "Vánoční", byl uspořádán pouze pro domácí hráče. Účast našich žáků na turnajích mládeže je poměrně bohatá. Naši žáci se pravidelně účastní oblastních bodovacích turnajů, kde sbírají své první turnajové zkušenosti.
     Mezi rezervy našeho oddílu patří nedostatečně velké hrací prostory na bývalém jevišti, kde je místo pouze pro 2 hrací stoly a při větším počtu hráčů na tréninku si tak mnozí dostatečně nezatrénují. Lepšímu umístění našich družstev v soutěžích brání i menší tréninková zátěž některých hráčů, hlavně z družstva "A" , daná zaneprázdněností v zaměstnání na směny, kdy je složité u těchto hráčů zajistit společný trénink.
     I přes tyto nedostatky věříme, že příští hrací sezónu absolvují naše mužstva bez potíží, s kvalitním materiálovým zabezpečením a s kvalitnějšími výsledky. Příslibem je nám hlavně růst a úspěchy mládeže, na kterou můžeme být právem hrdi. Važme si jejich zapálení pro sport nad "zelenými stoly" a vytvořme jim co nejlepší podmínky.

Ing. Miloslav Šindelář, vedoucí oddílu

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice