Datum a časDnes je pondělí, 23.10.2017SvátekSvátek má Teodor
Přístupy1036992. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Navštivte známé letovisko Libochovice

Takto láká turisty brožura Obchodního grémia v třicátých letech minulého století, a vzápětí pokračuje "Po stránce hygienické honosí se město velkými Masarykovými sady, kde za horkých letních dnů najde se osvěžující chlad v bujné zeleni vzácných okrasných keřů a stromů".

     Takto láká turisty brožura Obchodního grémia v třicátých letech minulého století, a vzápětí pokračuje "Po stránce hygienické honosí se město velkými Masarykovými sady, kde za horkých letních dnů najde se osvěžující chlad v bujné zeleni vzácných okrasných keřů a stromů".
     Skutečně, až vám přijede návštěva nebo sami nebudete vědět, jak strávit pěkné odpoledne či vlahý letní podvečer, vypravte se do městských sadů. U vchodových cestiček MěÚ umístil vhodné schránky s pytlíčky, které sice měly sloužit jiným účelům, ale my, národ zahrádkářů, víme své. Vezmeme si pytlíček a pozorně sledujeme cestičky a přilehlé louky. Po projížďce koní zde totiž zbývá výborné hnojivo, koňský trus. Neváhejte a šup s ním do pytlíčku. Jenom jako radu vám dávám, neberte psí výkaly, těch je tady sice podstatně více, ale jako zkušený zahrádkář vám říkám, nejsou k ničemu, pouze smrdí. Pokud by nebyly u vchodu pytlíčky, myslete na tento problém prosím již doma, místní mládež totiž pořádá soutěž o tom, kdo přinese domu více pytlíčků, zřejmě jim do nich maminky dávají do školy vydatnou svačinku.
Tak a jsme v chladivém stínu překrásných stromů, ale pozor, zdaleka se vyhněte různým dopravním prostředkům, mladí závodníci na kolech a motocyklech si zde utužují kondici a starší sportovec si zajede autem k bývalým lázním zahrát si volejbal, to víte na zápas musí přijít odpočatý a pěší chůzí přes park by se zbytečně unavil, jak by potom mohl přesvědčit své
spoluhráče o svých kvalitách. Hráči zřejmě po skončeném zápase stráví družný podvečer v úhledné UNIMO buňce, kterou jim jistě ochotný MěÚ bezplatně povolil zřídit u hřiště.
Také je důležité ve všedních dnech si dát pozor na různé traktory a nákladní auta pojíždějící po parku, ale vše je k něčemu dobré, pokud máte na návštěvě dítě z velkého města, které tráví svůj čas u počítače, bude z traktoru u vytržení. My asi ne, zvláště pokud je po deštivém období.


foto: T. Černý

     Pokud máte děti, navštivte dětský koutek. Skutečně je zde spousta drobných i větších staveb a příležitostí pro děti si zadovádět. Jen je škoda, že ve městě zřejmě působí chudý spolek horolezců, takže si raději vezměte s sebou pevný špagát na houpačky, špagáty byly a nejsou - to ti horolezci. Pak je dobré si vzít s sebou kladívko, pár hřebíků a prkýnek, proč, to uvidíte sami, ale dodnes mi není známo, na co je ta prkýnka možno v létě použít, v zimě je zima, pravda, a trocha dříví zahřeje, ale v létě? No až se děti vydovádí, nezapomeňte je vzít na skládku odpadu, je to jen kousek od hřiště, jistě si tam najdete kousek něčeho, co vás potěší. Zvláště při cestě z parku směrem k areálu domova důchodců si všimněte vkusného plotu u fotbalového hřiště, protože svou rozmanitostí v různém stádiu omšelosti působí tak zvláštně historicky (tzv. tovární styl), no a vaše návštěva bude jistě nadšena, ani nemusí na Hazmburk, to je do kopce, a zde je historie na rovině a zadarmo.

    Důrazně bych vás chtěl ještě upozornit, je dobré si ulomit od každého nově vysazeného stromku nejraději celý vršek, je až s podivem, jak vás to potěší doma při posezení nad botanickým herbářem a navíc pak budete vědět, jaké to vzácné stromky a byliny jste při své návštěvě městského parku viděli. No a pokud se vydáte do parku ve vlahý podvečer, doporučuji, nekupujte si video a různé filmy o dnešním světě drog a sexu, kupte si pouze dobrý dalekohled s nočním viděním, ale hlavně se teple oblečte, noci jsou přesto pro nás starší někdy chladné. Při ranní cestě domů pak můžete posbírat krabice od vína a jiné plastové lahve. Neponesete je daleko, hned na začátku náměstí jsou kontejnery na tříděný odpad.
     Neváhejte a navštivte městské sady, možná to nebude trvat dlouho a bude to jen nudný park se spoustou zeleně a přespříliš klidné prostředí pro dnešního technického tvora Homo Sapiens. Skutečně, věřte mi, čas je mocná čarodějka a zázraky se dějí. Po napsání těchto řádků jsou houpačky opět houpačkami, místo špagátků řetízky, teď jenom aby se nenašel v Libochovicích chudý pěstitel koz. Taky sportovci se tužili, začali restaurovat historický betonový plot a MěÚ likviduje skládku, je to škoda, už tam s dětmi nic zajímavého nenajdete. Jenom ty lidi se nějak s letošním jarem nemění, nu což, lidský věk se prodlužuje, takže možná...... A jak je to v pohádkách, zazvonil zvonec a všemu zlému je konec.

Černý Tomáš

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice