Datum a časDnes je sobota, 21.10.2017SvátekSvátek má Brigita
Přístupy1034705. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Zámek Libochovice

I letos v červnu byl libochovický zámek dějištěm množství tradičních i netradičních akcí. Již v předstihu jsme, 27. května, spolu s dětmi oslavili jejich svátek

    I letos v červnu byl libochovický zámek dějištěm množství tradičních i netradičních akcí. Již v předstihu jsme, 27. května, spolu s dětmi oslavili jejich svátek. Zámecký park ožil pohádkovými bytostmi, které u jednotlivých soutěží odměňovaly dětské návštěvníky sladkostmi nebo nejrůznějšími maličkostmi. Počasí nám naštěstí přálo a malí návštěvníci si spolu s rodiči mohli vychutnat i jízdy na koních nebo podvečerní divadelní představení na zámeckém nádvoří. Tímto bychom chtěli poděkovat zaměstnancům, průvodcům a přátelům zámku, kteří se podíleli na realizaci tohoto zábavného odpoledne. V neposlední řadě patří naše díky také sponzorům akce, bez nichž bychom malé soutěžící jen těžko odměnili.
    10. června se mohli návštěvníci zámeckého parku účastnit oslav 75. výročí založení sboru Církve československé husitské v Libochovicích. U příležitosti těchto oslav se ve francouzské části zámeckého parku uskutečnil bohatý kulturní program. Pro malé i velké předvedl své vystoupení klaun Kristián. Program dále pokračoval pěveckými vystoupeními dětského sboru církve československé husitské z Peruce a libochovického pěveckého sboru "Melodie". Na průběhu akce se podíleli také zahraniční hosté, konkrétně se jednalo o kapelu dechové hudby, pěvecký sbor mládeže a pantomimu, z německé obce Luteránské evangelické církve ze St. Niclasu. V průběhu odpoledne zaznělo také evangelizační slovo Církve československé husitské a Bratrské jednoty baptistů. 
    V rámci projektu "Krásné vyhlídky Českého středohoří", který se konal pod patronací sdružení obcí Integro - Západ Českého středohoří - Dolní Poohří, ožil zámek v Libochovicích ve dnech 16.-17. a 23.-24. června 2006 účastníky těchto akcí. Kromě prohlídky zámku se na Saturnově sále konaly přednášky, které měly za cíl přiblížit krajinu Českého středohoří a dolního Poohří jako turisticky zajímavou a přitažlivou lokalitu zejména pro turisty ze Saska (ale i dalších regionů Německa). Páteční večery patřily matiné souboru "Nálady" Petra Macka, které bylo zpestřeno ochutnávkou místních kulinářských specialit a vín, přičemž docházelo k živým diskusím. Soboty pak patřily atraktivnímu programu na nádvoří zámku, kde probíhaly staročeské trhy a vystoupení muzikantů a šermířů. Od desáté hodiny ranní se mohli návštěvníci zámku v rámci trhu seznámit s tradičními řemesly, jako jsou košíkářství, drátování, kartáčnictví, výroba keramiky, vizovického pečiva, textilních hraček, perníku, přírodních mýdel, drátěných šperků nebo paličkované krajky. V půl třetí odpoledne byli zámečtí hosté, díky vystoupení skupiny šermířů "Anno Domini" a jejích hostů, vtaženi do dění středověku. Ukázka historického šermu upoutala nejen nejmenší návštěvníky, kteří se během chvilky ocitli na místech středověkých rytířů, ale i jejich rodiče, jež obdivovali umění šermířů.
    V úterý 27. června se od 17 hodin v zámecké kapli konala mše a o den později, 28. června, se stal Saturnův sál, jako již tradičně dějištěm Purkyňova dne, lékařského sympozia, kdy dochází v neposlední řadě k předání ceny J. E. Purkyně za celoživotní přínos lékařskému oboru.
    Od 1. do 9. července proběhla na zámku pravidelná výstava bonsají. O průběh výstavy se již tradičně přičinil Bonsai klub Libochovice. Na nádvoří zámku si návštěvníci mohli prohlédnout nejlepší výpěstky bonsajářů, zúčastnit se tomboly nebo si dokonce nějakou rostlinku zakoupit. Společně s bonsají si návštěvníci mohli koupit také příslušenství pro její pěstování a odnést si cenné rady od členů Bonsai klubu. Ve výstavní síni zámku se někteří z návštěvníků výstavy mohli zúčastnit prezentace tvarování bonsají a obdivovat tak nejen umění zkušených členů klubu, ale také získat další užitečné informace potřebné pro vypěstování vlastní bonsaje. O prázdninových měsících budeme moci putovat ve výstavní síni zámku Českým středohořím. Od 22. července do 20. srpna se zde totiž uskuteční výstava obrazů J. Hory. 
    Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme příjemně strávenou dovolenou plnou slunečních paprsků. 

Správa zámku

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice