Datum a časDnes je úterý, 24.10.2017SvátekSvátek má Nina
Přístupy1037958. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Zámek Libochovice

V našem posledním letošním zpravodaji bych ráda zrekapitulovala dění na zámku během letošního roku. Do konce října nás navštívilo více

    V našem posledním letošním zpravodaji bych ráda zrekapitulovala dění na zámku během letošního roku. Do konce října nás navštívilo více než 22000 návštěvníků, což je však bohužel proti loňskému roku mírný pokles. Pro návštěvníky jsme opět připravili řadu doprovodných kulturních programů, zámek byl také využit filmaři a některými společnostmi k Zámek plný kouzel - Mach a Šebestová uskutečnění svých akcí. 
    Již v měsíci lednu se u nás uskutečnilo natáčení videoklipu k německému muzikálu "Tři mušketýři" a filmaři nás znovu navštívili ještě v první polovině dubna. 
    Zámecká sezóna byla oficiálně zahájena již 22. března "Velikonoční výstavou", která se již tradičně konala za pomoci a přispění Asociace malířů a malířek kraslic České republiky se sídlem v Libotenicích, v interiérech zámku byly vystaveny práce dětí a obyvatel ústavů sociální péče a tuto výstavu navštívilo na 1500 osob.
    Výstavy nás provázely téměř celý rok, počátkem května to byla "Jarní výstava květin a bonsají" a o týden později, 13. 5. byla zahájena další, s poetickým názvem "Planoucí hory, tanec dešťových kapek, bambusů píseň", která byla věnována Japonsku a jeho užitému umění ze sbírek našeho zámku, a která byla doplněna obrazy Rinky Jamabiko a fotografiemi Filipa Suchomela také s tématikou Japonska. Po jejím skončení patřil zámek již tradičně bonsajím, vernisáž se uskutečnila 1. 7. a výstava, která trvala až do 10. 7., byla jako každý rok hojně navštěvována milovníky a pěstiteli bonsají. 
    Již od 15. července byla ve výstavní síni zámku zpřístupněna výstava obrazů malíře a grafika V. A. Šrůtka, která byla v závěru doplněna o květinová aranžmá z dílny firmy Anette, která již po několik let v termínu libochovické pouti pořádá v areálu zámku svojí květinovou výstavu a květinovou show. 

1205foto4.jpg (12849 bytes)
Zámek plný kouzel - Krkonošské pohádky.

    Od 3. září se pak mohli návštěvníci zámku seznámit s pracemi Quiltklubu Teplice, který ve výstavní síni předvedl své práce - quilty, na výstavě pod názvem "Quilty na zámku aneb Ať mi šije nit", která byla ukončena až 2. října. 
    V současné době připravujeme poslední, kterou bude "Adventní výstava" opět ve spolupráci s firmou Anette a také s žáky mateřských a základních škol a s obyvateli ústavů sociální péče z Libochovic a okolí. Výstavu bude možné zhlédnout od 26. listopadu do 4. prosince. 
    Z našich doprovodných akcí chci ještě připomenout "Zámecké slavnosti", které byly uspořádány v rámci oslav Mezinárodního dne dětí a které bohužel navštívilo podstatně méně návštěvníků, než jsme očekávali. Svůj podíl na tomto faktu mělo jistě i počasí, neboť rtuť teploměru právě o víkendu 28. a 29. 5. šplhala zdatně nad 30 stupňů. 
    Další akce tohoto typu byly naopak navštíveny hojně, ať už se jednalo o "Strašidelná sklepení" v závěru prázdnin, které zhlédlo téměř 1000 odvážlivců, nebo "Zámek plný kouzel aneb S Večerníčkem do pohádky", kde se návštěvnost přiblížila k 2000 malých i velkých, věříme že spokojených, návštěvníků. 
    V prostorách zámku se odehrálo také několik koncertů, již v květnu to byl koncert Brass Collegia z Mostu, v červnu pak v Saturnově sále koncertovalo korejské trio. 17. září se konal "Koncert romantické hudby", jehož výtěžek byl věnován na opravy židovského hřbitova v Libochovicích. Ještě nás čeká poslední z této řady, "Adventní koncert" v neděli 4. prosince od 18.00 hodin. Vystoupí na něm houslistka Gabriela Demeterová a klavírista Norbert Heller. Aby byl výčet našich akcí úplný, musím ještě připomenout, že se v květnu konalo na zámku slavnostní zahájení Libochovického divadelního léta, v měsíci červnu se uskutečnil již 47. Purkyňův den a v zámecké kapli se 3. června konala slavnostní mše. Několikrát za uplynulý rok byly také pro veřejnost otevřeny zámecké skleníky, ve kterých byly realizovány i výstavy exotického ptactva. 
    Saturnův sál je také velmi oblíbeným místem svatebních obřadů, jen v letošním roce se uskutečnilo na našem zámku více než 100 svateb.
    Věřte, že již v tomto období se připravuje program pro rok příští a opět bude z čeho vybírat. Osvědčené akce zůstanou, na některé nové se můžete již teď těšit! Všichni si přejeme, aby si každý z Vás vybral to, co ho na zámek přivede. 
    Protože je tento Zámecký zpravodaj v letošním roce poslední, chtěla bych Vám všem touto cestou popřát klidné vánoční svátky s těmi, se kterými jste rádi, hodně zdraví, spokojenosti i štěstí a mnoho osobních i pracovních úspěchů v novém roce 2006!

 
    Na shledanou se za všechny těší 

J. Michalcová

 

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice