Datum a časDnes je sobota, 21.10.2017SvátekSvátek má Brigita
Přístupy1034705. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Zámek Libochovice

Dnes se ještě vrátíme k akcím, které se konaly na zámku na konci května. Nejprve to bylo zahájení dalšího ročníku Libochovického

    Dnes se ještě vrátíme k akcím, které se konaly na zámku na konci května. Nejprve to bylo zahájení dalšího ročníku Libochovického divadelního léta. Na nádvoří zámku přivítaly hosty libochovické mažoretky několika ukázkami svého mažoretkového sportu a pak již v Saturnově sále zazněla slavnostní slova k zahájení divadelního svátku. Uvítací projev měla za pořádající divadelníky paní Alena Burdová, několik slov také za městský úřad pronesl pan Pavel Česal. A pak již všichni diváci měli možnost zhlédnout vystoupení Taneční školy z Loun, která předvedla ukázky ze svého repertoáru. Po příjemně uplynulé hodince se všichni příznivci divadla odebrali do kulturního domu Tři lípy, kde program pokračoval vernisáží fotografií lovosického fotografa Hvorky. 
    V závěru května, o víkendu 28. - 29. 5., se na zámku uskutečnily první Zámecké slavnosti, které měly navázat na úspěšné oslavy dětských dnů v minulých letech. Počasí nám však přálo víc, než jsme chtěli, a proto byla účast na těchto slavnostech menší, než jsme očekávali. Přesto ten, kdo přišel, jistě nelitoval. Po celý den se střídala vystoupení mažoretek, kouzelníka a šermířů, děti si mohly vyzkoušet své dovednosti u různých her, na velké louce byly ukázky letu dravých ptáků a nedaleko nich si každý zájemce mohl vyzkoušet jízdu na koni. V zámeckých sklenících, které byly po oba dva dny zpřístupněny, mohli návštěvníci vidět i exotické ptactvo. Na cestě v anglickém parku se představoval AMK s ukázkami jízd a možností svezení na sajdkáře.
    Na zámeckém nádvoří byl po oba dva dny Staročeský jarmark a ve výstavní síni byla volně přístupná výstava o Japonsku. Samozřejmostí byly prohlídky zámku, které probíhaly v půlhodinových intervalech. Jak na zámku, tak i v parku bylo po celý den zajištěno občerstvení, nejvíce na odbyt šla zmrzlina, nanuky a chlazené nápoje.
    Chceme touto cestou ještě jednou poděkovat všem, kdo se na zajištění Zámeckých slavností podíleli, ať to byli zaměstnanci zámku a průvodci, nebo přátelé, kteří také ochotně přišli pomoci. Také děkujeme Městskému úřadu v Libochovicích, který zajistil sladkosti pro děti.
    Hned první červnovou sobotu proběhl v Saturnově sále koncert v rámci 41. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena 2005, kdy se posluchačům představilo korejské trio se skladbami L. van Beethovena, D. Šostakoviče a P. I. Čajkovského. Koncert navštívil i starosta města, ing. Beneš, pod jehož záštitou se hudební vystoupení konalo. Návštěvníků koncertu bylo 15! Ti, kdo si nechali tento koncert ujít, mohou již jen litovat, neboť se připravili o vynikající hudební zážitek. 
    Na měsíc červenec, od 2. - 10., je na nádvoří zámku opět připravena výstava bonsají, kterou již po těch mnoha letech, kdy se v zámeckém prostředí koná, nemusíme představovat. Jen připomínáme, že po celou dobu výstavy bude pro návštěvníky široká nabídka rostlin, bonsají, keramiky a pomocného materiálu pro pěstování bonsají. Také se budou konat oblíbené ukázky tvarování bonsají s poradenstvím a s možností tvarování vlastní rostliny pod odborným dozorem. 
    Pokud se nic nezmění, bude od 15. července ve výstavní síni prezentováno dílo malíře V. A. Šrůtka, malíře Českého středohoří. Tato výstava by měla končit až o libochovické
pouti, takže každý zájemce bude mít dost času ji navštívit. 
    Sledujte proto naši vývěsku, kde se dozvíte včas všechny připravované akce i případné změny. Těšíme se na Vás!

J. Michalcová

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice