Datum a časDnes je úterý, 26.9.2017SvátekSvátek má Andrea
Přístupy1010311. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Moderní řízení, tradiční technologie a špičkový design jsou budoucností Sklářské Huti Libochovice

Sklářské Huti Libochovice (SHL), s.r.o. patří čestné místo posledního tradičního výrobce českého bezolovnatého lisovaného křišťálu, jedné z tradičních technologií českého sklářství

    Sklářské Huti Libochovice (SHL), s.r.o. patří čestné místo posledního tradičního výrobce českého bezolovnatého lisovaného křišťálu, jedné z tradičních technologií českého sklářství. Historie výroby skla v Libochovicích sahá do roku 1912, kdy zde byla Josefem Feiglem a Ladislavem Morávkem založena sklárna. Převážně se zde vyrábělo obalové sklo za použití bohaté škály barevné skloviny. V poválečném období prošla sklárna mnoha reorganizacemi, které umožnily rozšíření výrobního programu na automatickou lisofoukací linku, lisování bez kroužku, lisostřik, odstředivé tvarování a poloautomatický lisofuk. Od počátku šedesátých let se na tvorbě výtvarného profilu sklárny podílela řada významných sklářských výtvarníků jako Rudolf Jurnikl, Adolf Matura, Václav Zajíc a další. SHL se orientuje na výrobu exkluzivních dekorativních doplňků, jako jsou vázy, nástolce, skleněné mísy apod.
    Po roce 1989 se sklárna dostala dvakrát do konkursní situace. Po vyhlášení konkursu v květnu roku 2000 a snaze správce konkursní podstaty ji provozovat se jako nájemci vystřídaly Porcela Plus - Crystalex a SHH, a.s. Pokaždé se však sklárna vrátila správci konkursní podstaty. V dubnu 2003 Libochovické sklárny, a.s. koupil ing. Pavel Bobošík, který působí v oblasti sklářství od roku 1991 jako spolumajitel a ředitel největší sklářské dekoratérské kapacity ve střední a východní Evropě SAHM ČS a předseda představenstva Sklárny Heřmanova Huť (SHH).
    Významný zlom do historie libochovické sklárny přinesl letošní srpen. "Poté, co se SHL dvakrát neúspěšně pokoušela získat dotace z fondu Phare, získala investora z finančního trhu. Do sklárny vstoupil fond rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund (GPEF) a stal se spolu se mnou investorem do sklářské výroby v Libochovicích," řekl Pavel Bobošík. " Vstup fondu přináší SHL významné kapitálové posílení, které umožňuje realizovat zásadní změny v řízení, výrobě i sortimentu sklárny."
    Zásadní změnou byl přechod výroby na jiný typ skloviny, místo sodnodraselné na barnatý křišťál. Na podzim byla dokončena stavba nejmodernějšího tavicího agregátu v historii libochovické sklárny, který splňuje náročná ekologická kritéria a je energeticky úsporný. Od roku 1960 tak došlo k největšímu navýšení objemu taveného skla ve sklárně.
    Snahou obou investorů je obnovit tradici sklářské výroby v oboru bezolovnatého lisovaného skla, nenechat zaniknout sklářský obor, který před listopadem 1989 proslavil naši zemi na zahraničních trzích a ve kterém je skryt um českých rukou. Cílem investorů je vytvořit podmínky pro to, aby SHL dynamicky rostly tržby a zisk. Cesta k tomu vede přes obnovu jednotlivých sklářských technologií, zkvalitnění skloviny a změnu sortimentu z užitkového skla do kategorie špičkových, designově orientovaných dárkových a užitných předmětů pro náročné zákazníky, které výrobky SHL posouvají do vyšší cenové kategorie.
    Péče o kvalitní design a jeho rozvoj je důležitou součástí investic. Vizi špičkové podoby nových výrobků navrhl přední český designér Rony Plesl, který se stal kmenovým designérem SHL.
    K novinkám, které Sklářská Huť Libochovice představila na letošních veletrzích Ambiente a Tendence ve Frankfurtu nad Mohanem, patřily Pleslovy kolekce lisovaného stolního skla "Amore mio" a "Marea." Rony Plesl je také autorem nové moderní dekorativní řady z produkce SHL "De De Collection" (design + decoration). Výrobky z lisovaného skla i z řady De De Collection jsou vybavené speciálními obaly.
www.glassrevue.com 

Marie Kohoutová

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice