Datum a časDnes je úterý, 26.9.2017SvátekSvátek má Andrea
Přístupy1010313. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Tábor v Údolí sviní

Další, v pořadí již osmnáctý Velký letní vandr (Letní výcvikový tábor) pořádala naše osada již po čtvrté od 10. do 24. 7. na základně oblasti Velké Lucko - v České tábornické unii

    Další, v pořadí již osmnáctý Velký letní vandr (Letní výcvikový tábor) pořádala naše osada již po čtvrté od 10. do 24. 7. na základně oblasti Velké Lucko - v České tábornické unii.
    Letošního vandru se zúčastnila větší část našeho oddílu country tanců, a tak se mezi ostatní táborovou činností i tancovalo a plánovalo, co dál.
    Tábor začíná každoročně výběrem místa, kde prožijeme 14 krásných dní. Potom se vytisknou a rozdají přihlášky. Ovšem ta pravá příprava začíná vždy v červnu, kdy se na víkendové akci sejdeme a zkontrolujeme stany a další věci a opravujeme, co se dá. Letošní rok to nebylo jiné. Staré roztrhané zipy se u stanů vyměňovaly za nové, zalepovaly se podlážky a opravovaly se úchytky. Snad nejhorší částí táborů je balení. Tedy nejen to poslední, ale i to na počátku. První se balila kuchyně, potom připravené stany, molitany, hry a nářadí. Takže klubovna po chvíli připomínala spíše skladiště. Je jasné, že všemu následovala řádná kontrola. Je sbaleno, a tak nás již za týden čeká společných čtrnáct dní....
    V pátek večer jsme se všichni sešli na osadě, abychom naložili vše, co vezeme s sebou, na náklaďák, který vše odveze přímo na místo. Nakládají se poslední batohy a tašky. Byly dány poslední pokyny dětem i rodičům.
    10.července v 11 hodin dopoledne přijel na nádraží v Libochovicích malý motoráček, do kterého jsme nastoupili a vyrazili směr Louny, po přestupech v Mostě a Chomutově nás uvítala zastávka Kotvina.
    Okolo třetí hodiny jsme konečně dorazili do Fort Oregana a po malé přestávce dokončili stavbu stanů a vykládání batožin a materiálu. Pak nás již čekalo zabydlení a první večeře.
Mezitím se spustil drobný déšť a údolím se nesl chlad, který tu je běžný každý večer....
    Všechno je na táboře první... První budíček, první rozcvička, první dopolední zaměstnání v podobě přípravy dřeva pro kuchyni a na strážní a poradní oheň, první oběd, první trénink tancování, první seznámení s nejbližším okolím a první Poradní oheň - a také první večerka. Ta byla ovšem parádní - po osmnácti letech se poprvé podařilo na Zaječích táborech nechat troubit večerku. Tohoto úkolu se skvěle ujal kamarád Zdeněk. Po večerce se všichni teple oblékli a šli spát. Jen vedení tábora probíralo plán činnosti na další dny.
    Život na táboře se dostal do normálu. Veškeré "nadstandardní" a dobrovolné činnosti byly hodnoceny táborovými penězi, kterými se platilo téměř vše. Snídaní počínaje a večeří konče. 
    Po obědě se rozeběhla první etapa celotáborové hry. Nastal večer a po Poradním ohni měli všichni své osobní volno. Na večerní chlad si již všichni zvykli. Každodenní dopolední činnost byla vždy zajištění chodu tábora a hlavně dřevo do kuchyně a na oheň, který zde hořel celý den. 
    Velcí kluci, jako by tušili příchod teplejšího počasí, se vrhli na úklid bazénu. Nejdříve jej museli vypustit, pak vydrhnout košťaty, opravit uvolněné plachty a nakonec napustit. Nebyla to vůbec snadná práce, ale výsledek stál zato. K večeru jsme se šli podívat do Kotviny.
    Další den jsme po obědě vyrazili na výlet. Cílem bylo město Klášterec nad Ohří vzdálené od Kotviny necelých 6 kilometrů. Den střídal den, hry střídaly soutěže, tancování, práce a tábornická činnost. Každý večer se provádělo pravidelné sčítání denních výdělků a rozdělení a vyplácení výplat. Den vždy zakončila troubená večerka, na kterou čekali i starousedlíci v okolí.
    Nastal pátek. Odpoledne se začali sjíždět kamarádi, kteří nám každým rokem pomáhají při zajištění stezky odvahy. Ta letošní stezka vedla lesem do kopce na velikou louku, k trampské boudě našeho kamaráda. Přesně o půlnoci byla akce zahájena. Kdo měl odvahu, šel sám, ale většinou se chodilo po dvojicích. Stezku osvětlovaly jen plameny loučí a svíček. Na konci nás

0904foto10.jpg (21203 bytes)

čekala vyzdobená "perníková chaloupka" s Ježidědkem. Došli úplně všichni. Spát se šlo po jedné hodině ranní.
    V sobotu konečně nastala vedra, a tak hurá do vody. Vyčištěný bazén přímo lákal - skoč si -, ale jeho teplota nebyla ještě moc vysoká. To ovšem nikomu nevadilo, a tak se všichni vrhali do vody a využívali každou chvilku opalování na sluníčku, které k nám bylo prozatím tak velmi skoupé. 
    V neděli "Přijela pouť". Například kolo štěstí, loterie, střelnice, tahání provázků a indián s popcornem. Celá akce byla ukončena hromadným skokem do bazénu. Následoval jeden horký den za druhým, takže se bazén plně využil. 
    V úterý večer se nad Doupovskými vrchy černě zatáhlo a přišla průtrž mračen a silný vítr. Všichni jsme se nastěhovali do chaty. Tma byla jako večer. Provazy vody bičovaly údolí. My v chatě jsme si krátili dlouhou chvíli zpíváním. Jak bouře přišla, tak i odešla a my jsme se vydali zjišťovat následky. Stany vydržely, voda v potoce sice stoupla, ale nic neohrožovala. Ochladilo se. Spát jsme šli o hodinu dříve, protože nás čekal náročný den.
    Ráno jsme měli budíček v sedm a v půl deváté nás již vezl motoráček do 40 km vzdálených Karlových Varů. Vedro bylo již od rána. V půl desáté nás konečně přivítala Karlovarská kolonáda. Od samého počátku je v Karlových Varech na co koukat. Ovšem kolonáda, to je něco. V každém domě nějaký ten obchod, pomineme-li ceny, u kterých můžeme jen těžce polknout, s nádhernými věcmi. Lákadel spousta. Ochutnali jsme téměř všechny prameny. Podívali se i na největší vřídlo.Okolo poledne jsme uhasili žízeň a schladili hlavy u Jeleního pramene na konci kolonády. Po odpočinku nás čekala cesta zpět - rozžhavenou ulicí. Cestou jsme litovali koně, kteří vozili v tomto vedru lázeňské hosty. Nakoupili jsme dárky a oplatky a okolo 15. hodiny nasedli na vlak směr Kotvina. Večer nás zastihl naložené v bazénu.
V    e čtvrtek se konal táborový karneval a poslední etapa hry - vykopání hrobu, to vše zakončené taneční veselicí. 
    V pátek dopoledne jsme zabalili osobní věci, po vysušení pak stany, uklidili tábořiště a celé Fort Oregano. Dále pak večer i hry, kuchyň, nářadí a další věci, které si vezeme zpět domů.
Komu se líbilo, ten nerad vzpomíná na ten poslední den, kdy se balí.... K večeru je již všechno hotovo a připravuje se poslední oheň - ten oheň, u kterého jsme se hřáli, u kterého jsme si povídali a zpívali - teď již je poslední. Po rozdání diplomů a dárků se v dálce začalo hrozivě blýskat. Zazněla poslední písnička a náhlý prudký déšť nás všechny vyhnal do chaty. Většina táborníků šla spát. Bouřka byla parádní, chvílemi bylo vidět jak ve dne. Ovšem nám již nic nehrozilo.... Tak a je to tady... Ráno jsem vše naložili do náklaďáku. Po desáté hodině jsme naposledy zalomili palce našim kamarádům na Fort Oreganu, udělali poslední "památeční" skupinové foto a vyrazili na nádraží. V jedenáct hodin jsme si zamávali a vzhůru domů. V areále nás již čekali rodiče. Po vítání jsme si rozebrali batožiny. Tak skončil náš osmnáctý Velký vandr.
    V pátek 3.září přijímáme v areále nové členy do oddílu Country tanců ve věku od 5 do 13 let. Máte-li zájem, přijďte mezi nás.

 Šerif T.O.Bílý zajíc Jiří Růzha

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice