Datum a časDnes je sobota, 21.10.2017SvátekSvátek má Brigita
Přístupy1035153. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Házmburk Xtreme triatlon

Pouze v superlativech hodnotili přítomní závodníci i pořadatelé právě skončený, v pořadí již šestý, ročník Házmburk Xtreme triatlonu (HXT)

    Pouze v superlativech hodnotili přítomní závodníci i pořadatelé právě skončený, v pořadí již šestý, ročník Házmburk Xtreme triatlonu (HXT), který se pod stejnojmenným hradem poblíž Libochovic odehrával v posledním sobotním odpoledni. Navzdory pekelné výhni tropických teplot, mračnům prachu a náročným tratím (600 metrů plavání, 16 km horské kolo, 5 km krosový běh) se na startovní rošt poblíž hráze retenční nádrže Slatina nakonec postavila rovná stovka ničeho se neobávajících obojživelníků!!! "Určité navýšení počtu účastníků jsme sice předpokládali, ovšem že to bude ve srovnání s loňským rokem skoro o sto procent, to nenapadlo skutečně nikoho z nás," konstatoval jeden z pořadatelů Honza Černý. Organizátoři vedle toho především kvitovali skutečnost, že ani tentokrát nedošlo k žádnému zranění, bloudění triatletů na tratích či jiným karambolům a nedostatkům. "Řešili jsme v cíli pouze jedinou lehkou distorzi kotníku. Žádná dehydratace nebo přetížení organismu - pitný režim a odhad svých sil si hlídali a dodržovali svědomitě všichni," uvedla lékařka závodu MUDr. Jana Bušková. HXT si vydobyl stále ještě za relativně krátkou dobu své historie již  značné renomé i kvalitu. "Váhal jsem v tomto termínu nad třemi podobnými akcemi, ovšem po loňské zkušenosti jsem volil jednoznačně triatlon v lokalitě nádherného Házmburku. Ten závod má totiž obrovskou šťávu," reagoval například Jan Kavalír z Dobřejovic. Dokladem jeho slov budiž srovnání v počtech účastníků třeba i s pohárovým triatlonovým závodem v nedalekém Mělníce, kterého se zúčastnilo v totožném termínu na sedm desítek vyznavačů klasického silničního triatlonu. 
    Při závodě na Házmburku (jinak také HXT byl v pořadí již čtvrtým dílem letošní série Král Středohoří) se letos sice nepředstavil žádný zástupce té naprosté "top" kategorie profesionálů (jako např. loňský vítěz a medailista z mistrovství světa Jan Wainer z Loun), ovšem k vidění byly i tak velice nadprůměrné výkony. Doslova oslavou terénního triatlonu se stal souboj prvních dvou triatletů celého startovního pole. Lounský Rybáček dokázal zdolat nakonec druhého Novotu z Varnsdorfu až v závěrečném běžeckém finiši, a to o jedinou vteřinu. Kdyby nebylo drobné nekázně části přítomných diváků v cílovém doběhu poblíž restaurace U Drtiče nad obcí Klapý, mohl možná konečný výsledek dopadnou klidně opačně. Což ostatně vítěz v rámci závěrečného vyhlášení výsledků i sám sportovně uznal. Bronzovou příčku nakonec skvělým během vydoloval litoměřický Zámečník. Na dalších místech se pak seřadili vítězové z let minulých domácí Bušek (Libochovice, čtvrtou příčkou si upevnil průběžné vedení v letošní sérii Král Středohoří) a ústecký rodák Šimonek (Brno). Mezi ženami ukázala neoddiskutovatelné kvality Svěráková (Praha), která dokonce obsadila výtečnou šestnáctou příčku v celkovém pořadí. Na stříbrném stupni skončila Futerová a třetí Smejkalová (Litoměřice), taktéž vedoucí závodnice dosavadního ranku Krále Středohoří. V kategorii veteránů nad 40 let se stejně jako v loňském roce nejlépe etabloval šlachovitý Hynek (Litoměřice) před českolipským Malým a litoměřickým Karaászem (vedoucí muž Krále Středohoří veteránské kategorie). Nejstarším účastníkem se po roční pauze stal znovu roudnický Antonín Zima (70 let!!!), nejmladším pak třináctiletý Vacek (Most). Dle slov organizátorů ovšem míří slova uznání také všem dalším zúčastněným. "To, co zde kulatá stovka startujících při nastalých tropech předvedla, je skutečně výkonem k pohledání. Všichni mají naše absolutorium," uvedl člen pořadatelského štábu Černý. 
    "Osobně musím ještě důrazně vyzdvihnout a poděkovat za přístup lidí a firem, kteří nás ani letos nenechali s pořádáním na holičkách. Bez nich bychom totiž na pořádání podobného podniku nemohli vůbec ani pomyslet. Pro konání je toto sponzorství naprosto nezbytné. Navíc náš triatlon pod Házmburkem si získal ve sportovním kalendáři své výrazné místo a je pro mikroregion skvělou reklamou. Slova nesporného uznání tak míří k libochovické radnici, společnostem TIPSPORT, ČMSS, Autodoprava Bušek, Credox, INTOP Kučera Fictum, drogerie Šafránek, Market Libochovice, Elektromontáže Procházka Radovesice, Potraviny Pšenička, stavební práce Šterba, cyklocentrum Vondra Lovosice, sanitní služba Švimberský a dále zároveň děkujeme za projevenou pomoc pánům MUDr. Javůrkovi, Šaškovi, Havlíčkovi a libochovickému starostovi Benešovi," uzavřel výčet všech, kdo se na zdárném průběhu závodu podíleli, ředitel závodu Marek Bušek.

 Karel Majer

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice