Datum a časDnes je čtvrtek, 23.11.2017SvátekSvátek má Klement
Přístupy1067517. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

ZŠ hledá SuperStar, aneb všichni zúčastnění jimi jsou


Jsem velice rád, že se s vámi mohu podělit o tak velkolepou akci, která se na naší základní škole udála v tomto školním roce.
Na začátku roku 2014/15 několik žáků základní školy napadla myšlenka uspořádat karaoke soutěž ve zpěvu. Celá akce dostala hned prvotní název, který všichni známe z komerční televize. Tedy SUPERSTAR. Nejprve se tento projekt zdál nereálný, ale několik žáků mě ubezpečilo, že se podělí o některé organizační pokyny a pomůžou celou akci „dát do kupy“.
První kolo školní soutěže proběhlo na naší ZŠ již v říjnu minulého roku a byl jsem zcela udiven velkým zájmem ze strany jak prvního, tak i druhého stupně. Proto musela být soutěž hned od začátku rozdělena podle stupňů a mohlo se tak začít s výběrem SuperStar. Z prvního stupně se do prvního kola přihlásilo více jak 80 dětí a vyzkoušely si tak zpívání bez hudebního doprovodu vybrané písně. Tak tomu bylo i na druhém stupni, kde byl zájem ze strany žáků sice menší, ale všichni se svého úkolu zhostili na výbornou. 
Druhé kolo soutěže proběhlo hned vzápětí a to před vánočními prázdninami. Utkala se první polovina vybraných dětí z kola prvního. To už žáci zpívali své vybrané písně podle mého hudebního doprovodu. Již toto kolo bylo velice emotivní, protože se bojovalo o to, aby se soutěžící dostali do kola semifinálového. Jak v prvním, tak ve druhém kole vybírala nejlepší soutěžící porota složená z učitelů ZŠ. Všichni porotci, tedy Mgr. Barbara Bláhová, Mgr. Petra Laubová a naši hosté Jou a Jenson se shodli, že předsedou poroty budu já.
Z druhého kola soutěže vzešlo 10 nejlepších žáků jak z prvního, tak z druhého stupně. Za první stupeň v semifinálovém kole, které už se muselo díky velkému počtu dětí na obou stupních konat v Kulturním středisku U Tří lip v polovině měsíci dubna, soutěžili: Marie Švarhová 2. A, Šimon Adamička 3.A, Šimon Hlaváček 3. A, Berenika Brabcová 3. B, Anežka Beránková 4. A, Viktorie Krobová 4. A, Agáta Krobová 4. A, Magdalena Racková 4. B, a Matyáš Česal 5. B. 
Za druhý stupeň soutěžili tito žáci: Nikola Pletichová 6. B, Kateřina Helclová 8. A, Jiří Chadraba 8. A, Matěj Novák 8. A, Anna Kadlecová 9. A, Adéla Dlouhá 9. B a Radek Pleticha 9. B. Všichni soutěžící zpívali jednu píseň vybranou ze svého repertoáru a druhou píseň si museli vybrat z povinného seznamu, který jim byl předem dán. Proběhlo tak první kolo v klasickém karaoke zpívání. Samozřejmě nesměl chybět zvukař, který vše zvládl a postaral se tak o perfektní atmosféru celého dne. Tím chci poděkovat Martinu Psotovi, který se tohoto úkolu zhostil. Jeho pomocníky se stali pro poslední dvě kola Jakub Šoura a Daniel Čermák. 
Po odzpívání obou písní měli žáci, učitelé, ale i přítomní diváci z řad občanů Libochovic možnost hlasovat pro jednotlivé zpěváky. Pro všechny byly připraveny hlasovací lístky a urny, do kterých 5 hlasovacích lístků jednotlivým zpěvákům vhodili. Po odhlasování všech zúčastněných v sále se sešla sčítací komise - předseda za první stupeň Mgr. Eva Štorová, za druhý stupeň Mgr. Lenka Nicková. Všichni v sále netrpělivě čekali na výsledek svého hlasování, kterého se samozřejmě dočkali. Atmosféra v sále by se v té chvíli dala krájet a Filip Došek s Honzou Pavlatou netrpělivě čekali na výsledek, který byl předán v zapečetěné obálce. Do posledního finálového kola za první stupeň postoupili tito soutěžící: Berenika Brabcová 3. B, Anežka Beránková 4. A, Viktorie Krobová 4. A, Agáta Krobová 4. A a Magdalena Racková 4. B. Napjatá atmosféra byla samozřejmě i na druhém stupni. Do finálového kola postoupili tito žáci: Nikola Pletichová 6. B, Kateřina Helclová 8. A, Jiří Chadraba 8. A a Anna Kadlecová 9. A. Bylo i pár slziček těch, kteří se nedostali a nepostoupili do kola finálového. Všem mohu vzkázat: „Už jen to, že jste se přihlásili do této soutěže, jste také naší SUPERSTAR “.
Přiblížilo se kolo finálové, které se konalo opět v KS U Tří lip ve dnech 19. května 2015 pro první stupeň a 22. května 2015 pro druhý stupeň. Samozřejmě se nám muselo přihodit něco nečekaného  Filip Došek si zlomil nohu a do poslední chvíle jsme nevěděli, zda bude moderovat poslední kolo soutěže. Na štěstí vše dobře dopadlo a naše úspěšná moderátorská dvojice nastoupila v plné zbroji. 
Ten, kdo se přišel podívat na poslední kolo soutěže, viděl, jak se celé pódium najednou proměnilo. Byl instalován dataprojektor s plátnem, na kterém se promítaly jednotlivé klipy zpěváků, jež si účinkující sami vybrali. Mohli jste například slyšet píseň od zpěvačky Adele - Rolling in the Deep, od Terezy Kerndlové - Schody z nebe, nebo píseň z pohádky Ledové království -  Najednou (Let it go).
Soutěžící posledního kola zazpívali každý dvě písně, které si sami vybrali. Ten, který vyhraje první SuperStar naší školy, se zúčastní soutěže Slavíci ve školní lavici, která se koná začátkem září roku 2015. 
Porota zhodnotila jednotlivé výkony soutěžících, publikum v sále odhlasovalo a mohlo se přejít na vyhlášení celé soutěže. Atmosféra v sále byla velice napínavá. Pro první tři místa byla připravena věcná cena v podobě pohárů, které zakoupila ZŠ. Rád bych poděkoval panu řediteli Mgr. Miloši Matějkovi, též i panu zástupci Mgr. Janu Fictumovi za jejich vstřícnost při organizaci celé soutěže.
Je dobojováno a žáci prvního stupně netrpělivě čekají na vyhlášení výsledků finálového kola.
První stupeň:
5. místo - Agáta Krobová 4. A
4. místo - Berenika Brabcová 3. B
3. místo - Magdalena Racková 4. B
2. místo - Viktorie Krobová 4. A
1. místo - Anežka Beránková 4. AViktorie Krobová, Anežka Beránková a Magdalena Racková.

Tak tomu bylo i u stupně druhého.   
Druhý stupeň:
4. místo - Nikola Pletichová 6. B
3. místo - Kateřina Helclová 8. A
2. místo - Anna Kadlecová 9. A
1. místo - Jiří Chadraba 8. AAnna Kadlecová, Jiří Chadraba a Kateřina Halclová.

Rád bych ještě jednou poděkoval všem, kteří se na této soutěži podíleli. A to jmenovitě: Filip Došek, Jan Pavlata, Jakub Šoura, Daniel Čermák, Martin Psota, Olga Psotová, Martina Slabihoudová, Terezie Pailová, město Libo-chovice - propůjčení prostor kulturního střediska a v neposlední řadě vedení naší ZŠ. 

Mgr. Jiří Grüner
učitel HV, ZŠ JEP Libochovice

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice