Datum a časDnes je čtvrtek, 19.10.2017SvátekSvátek má Michaela
Přístupy1032859. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Červen v ZUŠ Libochovice


Zatímco vy pročítáte Libochovické noviny nejspíš v příjemném letním dovolenkovém rozpoložení někde u vody, tyto řádky vznikaly v období vrcholícího tvůrčího zaujetí našich mladých umělců, které končí tradičním červnovým závěrečným koncertem. Na něm se prezentují nejen sóloví interpreti, ale hlavně absolventi obou stupňů studia na základní umělecké škole. Je potěšitelné, že z šesti našich absolventů chtějí hned čtyři dále pokračovat ve studiu na vyšším stupni ZUŠ. Koncert zahájilo žesťové trio a v závěru se představil také smíšený instrumentální soubor, jako zajímavost šest rukou na jednom klavíru, pěvecký sbor Rackové a nechyběl ani Black Band se zpívající Anetou Hodinovou, úspěšnou studentkou teplické konzervatoře. Celý program byl vkusně zarámován výstavou výtvarného oboru s názvem Fantasy hmyz ve sklepení KS U Tří lip.
Největší aktivitou v uplynulých týdnech opět hýřili členové tanečního orchestru. Letos přijali pozvání ZUŠ Česká Lípa na vystoupení v rámci večerů s Jazzovou Farmou. Další novinkou bylo účinkování k Evropskému dni hudby na náměstí v Mělníku a také my jsme se stali hostiteli a společně se státním zámkem jsme uspořádali první přehlídku orchestrů a skupin spřátelených zušek na zámeckém nádvoří v Libochovicích. Věříme, že se tato akce bude v dalších letech opakovat, což je podmíněno i zájmem občanů a města.
Velmi zajímavý a zdařilý hudební projekt se uskutečnil v posledních třech květnových dnech v Litoměřicích. Profesionální a amatérští hudebníci z litoměřického okresu, společně se svými kolegy z Německa a Rumunska, secvičili skutečně náročný koncertní program, který předvedli zaplněnému amfiteátru litoměřického letního kina. Odměnou jim byl potlesk vestoje, kterým si diváci vynutili hned dva přídavky! Akce s názvem Litoměřická letní filharmonie měla svoje pokračování i začátkem července v saské Míšni, kde opět nechyběli naši dva reprezentanti, houslistka Aneta Hodinová a klarinetista Honza Pavlata, pro něž to byla určitě velká zkušenost a nezapomenutelný zážitek.


Taneční orchestr Black Band - přehlídka orchestrů na nádvoří zámku. Foto: P. Donef

Je milé a potěšující, když někteří absolventi naší školy projeví během studia natolik své umělecké vlohy, že po jeho ukončení je dál rozvíjejí na konzervatoři, jako např. již zmíněná Aneta Hodinová v Teplicích, ale od září také Michal Havlíček či Tomáš Kubíček v Praze. Případně prokazují velké předpoklady uměleckou školu úspěšně vystudovat, jako Anna Sammartino, Filip Zázvorka, Honza Pavlata, Marek Horký, Lenka Ryšavá a další naši současní žáci. Máme z toho pochopitelnou radost a motivaci do další práce v naší nevelké škole, která dozná další změny v pedagogickém sboru. Paní učitelku Vidlákovou Hoškovou s velkou pravděpodobností čekají mateřské povinnosti a její práci ve výtvarném oboru dočasně převezme paní učitelka Lucie Zahradníčková, která se naopak po pětileté absenci k nám vrací.
Do nového školního roku jsme ještě kapacitně schopni přijmout zájemce, zvláště ke studiu hry na zobcovou flétnu, klavír, kytaru, keyboard a žesťové nástroje! Děkujeme za přízeň a užívejte slunečného léta!

Petr Donef, ZUŠ Libochovice

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice