Datum a časDnes je úterý, 26.9.2017SvátekSvátek má Andrea
Přístupy1010311. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

15. výstava bonsají na státním zámku v Libochovicích

Patnáct let v životě člověka, to je jedna generace. To když si člověk uvědomí, tím spíše ocení skutečnost, že Bonsaj klub Libochovice slaví patnáct let od svého vzniku


    Patnáct let v životě člověka, to je jedna generace. To když si člověk uvědomí, tím spíše ocení skutečnost, že Bonsaj klub Libochovice slaví patnáct let od svého vzniku. Patnáct let usilovné práce nadšených pěstitelů, kteří si svojí prací vydobyli respekt u svých kolegů nejen u nás, ale i po celé Evropě, popularizuje naše krásné město mezi lidmi, kteří třeba ani nevěděli (ke své škodě), kde Libochovice leží.
    Protože bonsajisté slaví půlkulaté výročí, zašel jsem za prezidentem spolku panem Karlem Chramostou, aby mi přiblížil jejich práci.
    "Asi jsme jediný bonsaj klub, který každý rok pořádá výstavu svých prací," říká pan Chramosta a pokračuje: "zcela jistě jsme jediným klubem, který na svých výstavách prezentuje pouze výpěstky svých členů". Z iniciativy našeho bonsaj klubu vznikla Česká bonsajistická asociace (ČBA), jejímž prezidentem je náš člen, pan Václav Novák. Protože jsme také členy Evropské bonsajistické asociace, máme zastoupení i tam. 
    Ale abych se vrátil k výstavám. Jak jsem již uvedl, máme příležitost ukázat nejen libochovickým návštěvníkům, ale i návštěvníkům z celé republiky, co jsme schopni vytvořit. Vždyť na výstavě je na 120 tvarovaných rostlin, které jsou dílem členů libochovického klubu, nepočítaje v to doprovodné rostliny. Do přípravy se zapojuje všech 35 členů bonsaj klubu, sami si děláme aranžmá a snažíme se o to, aby každá výstava přinesla něco nového, nějaký nápad. Zveme všechny naše příznivce, ale i ty, kteří na výstavě dosud nebyli: Přijeďte na naši 15.výstavu bonsají, která proběhne od 3. do 11. července na nádvoří státního zámku v Libochovicích. Rádi Vás uvítáme. Součástí výstavy je nejen prezentace našich výrobků, ale i ukázky tvarování rostlin v podání našich nejlepších členů a nejen našich - za uplynulých 14 let tu tvarovali přední bonsajisté prakticky z celé Evropy. Ze Slovenska,VelkéBritánie, Holandska, Itálie, Švýcarska, Německa, Polska, Francie, Rakouska a Belgie. Stejnětak i letos budeme pořádat workshopy, tedy tvarování rostlin pod vedením odborníka. Stačí si zakoupit rostlinu a domů půjdete s bonsají, třeba svojí první Vámi tvarovanou.
    Na zahájení výstavy zveme každoročně zástupce zemí s velkou tradicí pěstování rostlin na misce - bonsají, tedy z Číny a Japonska. Těší nás, že jsme mohli na výstavách přivítat třikrát zástupce japonské ambasády a dvakrát čínské ambasadory, kteří mají povědomí o práci libochovických bonsajistů.
    V průběhu roku se pravidelně měsíčně scházíme a navzájem si vyměňujeme zkušenosti. Využíváme toho, že někteří naši členové navštívili bonsaj centra v jihovýchodní Číně (Šanghaj, Su-jou a Han-jou), Václav Novák se seznamoval s prací bonsajistů Koreji, Japonsku a Hongkongu. Náš klub již dvanáct let udržuje družbu s bonsaj klubem v německém Koblenci. Každoročně také vyjíždějí členové libochovického klubu do evropských bonsaj center a můžeme říci, že za dobu své existence jsme již navštívili snad všechna přední bonsaj centra v Evropě.Zúčastňujeme se se svými výpěstky výstav nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Aniž bych chtěl naše úspěchy zveličovat, faktem je, že i na těchto přehlídkách jsme získali řadu ocenění.
    Svojí jubilejní výstavou chceme potvrdit svoji pověst. Oni totiž naši příznivci a návštěvníci výstav jdou na naši prezentaci s určitou představou a my bychom je nechtěli zklamat. Udržet po dlouhé roky vysoko nasazenou laťku je náročné a obtížné a to nás motivuje a zavazuje zároveň."

Za čtenáře se ptal -jokr-

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice