Datum a časDnes je čtvrtek, 19.10.2017SvátekSvátek má Michaela
Přístupy1032855. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Dětský sbor Hanžburáček hrál opět s Orffem

Je to neuvěřitelné, ale letošním školním rokem - tedy rokem 2014-15 začala třetí pěvecká sezona DPS Hanžburáček. Letošním rokem se přihlásilo poněkud více pěveckých nadšenců, než jsem si myslil. Velice mě zájem dětí o tento typ zpěvu těší.
V září loňského roku čítal Hanžburáček 40 členů a stále se rozrůstal až do rozměrů 55 členů. Na tomto čísle jsme se zastavili a zpíváme doposud. Rád bych vám přiblížil a zhodnotil celý školní rok, kdy malí zpěváci vytvořili spoustu práce a se zaťatými zuby „cedili krev“ při jednotlivých koncertech a soutěžích.
První koncert, který každoročně pořádá smíšený pěvecký sbor Melodie, je Vánoční koncert v kostele v Libochovicích. Stalo se tradicí, že je pozván i sbor Hanžburáček, aby zazpíval vánoční písně a koledy. Letošní koncert byl poprvé jiný. Sbor Melodie a Hanžburáček se spojily a zazpívaly společně nacvičenou skladbu - Jazz Cantate od skladatele Andyho Becka. Po dlouhé době si naši věrní diváci v přeplněném kostele mohli poslechnout i Českou mši vánoční od J. J. Ryby pro orchestr a varhany. Byl jsem rád, že i dětský sbor vydržel a poslechl si tak úžasnou věc, která se každoročně hraje v kostelích po celé České republice.


Hanžburáček - Noc kostelů. Převzato z Litoměřického deníku, foto: Karel Pech.

Po vánočních prázdninách nás opět čekala tvrdá dřina, začali jsme se připravovat na soutěž, která se koná každoročně v měsíci květnu s názvem Hrajeme s Orffem. Jak jsem již v loňském čísle psal, jedná se spíše o přehlídku dětských sborů v Lounském okrese a jeho okolí. Do letošního 9. ročníku se přihlásil dětský sbor až z daleké Plzně. Přihlášeno bylo 12 souborů a každý musel předvést a zazpívat povinnou skladbu od skladatele Pavla Jurkoviče. Bohužel tento skvělý pán, skladatel a hudebník letos v únoru zemřel, a i proto byl 9. ročník lounského festivalu jemu věnován. Hanžburáček si vybral skladbu s názvem Návrat, do které byl zakomponován i jednoduchý doprovod na Orffovy nástroje, které jsou v tomto festivalu též povinné. Následovaly další skladby jako například Lišky tety Elišky, Piky, piky na hlavu, Labutě, Káča našla ptáče a židovská píseň Cadik katamar. 
Letos poprvé po třech letech si děti poprvé vyzkoušely jaké to je, když se každý musí držet svého hlasu, protože poslední tři písně byly zpívány ve dvojhlasé úpravě. Všichni jsme z této změny měli veliký strach, ale nakonec se vše povedlo a sboru se skladby vydařily zazpívat. Vyzpívali jsme si diplom a to: „Za živé provedení skladby Lišky tety Elišky a zajímavý rytmický doprovod“.
Ale abych zde nepsal jen o lounském festivalu - naši skalní příznivci nás mohli slyšet zpívat u bývalé židovské synagogy, kde jsme uctili památku zavražděných židovských občanů za II. světové války. Zde jsme poprvé zpívali právě již zmiňovanou židovskou píseň Cadik katamar - mimochodem nás i pan rabín za její zazpívání pochválil.
Předposlední vystoupení jsme absolvovali opět v libochovickém kostele, kde jsme si s Melodií zazpívali na celostátní akci Noc kostelů.
A nyní nás čeká ještě jedna - pro nás velká akce. Byli jsme pozváni, abychom 27. června 2015 zazpívali na ukončení LDL. Jsme velice poctěni, že si můžeme zazpívat v kulturním domě U Tří lip a přispět tak k pěkné atmosféře, kterou jistě Libochovické divadelní léto má. 
Moji milí sboráci, přeji Vám všem krásné prázdniny a těším se nashledání v příštím školním roce 2015/16, kdy nás čeká další a další dřina a práce. Práce s Vámi mě velice těší a jsem rád, že jste mi již tak dlouho sborově nakloněni. 
VÁŠ sbormistr        

Mgr. Jiří Grüner

Komentáře

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice