Datum a časDnes je úterý, 24.10.2017SvátekSvátek má Nina
Přístupy1037957. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Zámek Libochovice

Máme za sebou již první měsíc letošní zámecké sezóny a musíme konstatovat, že díky Velikonoční výstavě a Jarní výstavě bonsají a květů jara to byl měsíc návštěvnicky velmi úspěšný.

    Máme za sebou již první měsíc letošní zámecké sezóny a musíme konstatovat, že díky Velikonoční výstavě a Jarní výstavě bonsají a květů jara to byl měsíc návštěvnicky velmi úspěšný. Od 1. do 12. dubna, kdy se Velikonoční výstava konala, prošlo zámkem v průměru více než 300 návštěvníků denně. Samozřejmě větší zájem byl ve víkendových dnech, i proto byly ve dnech 3. a 4. dubna pro příchozí připraveny Staročeské trhy na nádvoří zámku, ve výstavní síni členka Asociace malířů a malířek kraslic předváděla zdobení kraslic a také zástupci firmy Anette měli plné ruce práce s prodejem svých výrobků. O velikonočním víkendu příliv návštěvníků vrcholil, když např. o Velikonoční neděli zhlédlo svátečně vyzdobený zámek více než 500 osob.
    Ještě jednou chceme tímto poděkovat všem, kdo se na výstavě podíleli. Byli to žáci mateřských škol z Libochovic, Poplzí,  Třebenic, Klapého, Radovesic, Koštic, žáci ze základních škol v Libochovicích, Klapém, Radovesicích, Košticích a Sulejovicích. Dále se zúčastnili děti z Dětského domova v Dlažkovicích, z Diagnostického ústavu v Čížkovicích, z Denního stacionáře v Lovosicích a chovanci Ústavu sociální péče z Chotěšova. Těm všem tedy patří náš dík a obdiv za to, co všechno dokážou vymyslet a vyrobit se svými učitelkami nebo vychovatelkami.
Všichni vystavovatelé měli možnost zdarma si velikonoční výstavu prohlédnout a většina jich také tuto možnost využila. Těšíme se tedy na další spolupráci, třeba již při vánoční výstavě. 
    Nejbližší akcí konanou na zámku bude slavnostní zahájení 47. ročníku Libochovického divadelního léta, které se bude konat 27. 5. v Saturnově sále od 18.00 hodin. Zváni jsou všichni příznivci divadelní múzy! Další akce, která se bude konat vzápětí, bude tradiční Dětský den. Tentokrát ho trochu předběhneme a oslavíme ho spolu s dětmi již 29. května, opět v areálu zámeckého parku tak jako vždy, od 13.00 hodin. Věříme, že nám bude přát počasí a nevyžene nás příval deště tak jako loni, ještě dřív, než poslední děti stačily dokončit soutěže a vybrat si ceny. Opět bude v pohádkovém lese připravena velká spousta postav z pohádek, které budou při soutěžích dětem určitě nápomocné. Takže nezapomeňte! 29. května ve 13.00 hodin se sejdeme s dětmi v zámeckém parku! 
    Ještě pár slov o novém zboží, které máme v letošním roce k prodeji v zámecké pokladně. Především chci upozornit na hudební nosič CD, realizované na našem zámku dvojicí špičkových hudebníků houslistkou Gabrielou Deméterovou a klavíristou Norbertem Hellerem. V loňském roce spolu pořídili v Saturnově sále nahrávku Mozartových sonát pro housle a hammerklavier, který se nachází v našich sbírkách. Je to vynikající nahrávka a brzy ji bude jistě následovat další CD, neboť pokračování těchto sonát bylo realizováno i letos v únoru. 
    Dále by Vaší pozornosti neměla uniknout videokazeta o životě a díle Jana Evangelisty Purkyně, která byla částečně natáčena také na našem zámku. O Purkyňovi v ní hovoří např. prof. MUDr. J. Blahoš, DrSc a další lékaři či historici. 
    A v neposlední řadě Vám chceme představit novou brožuru o našem zámku. Byla vydána v letošním roce Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Ústí nad Labem a najdete v ní nejen historický úvod a stručné dějiny našeho města i zámku, ale především fotografie a popisky jednotlivých místností prohlídkové trasy, samostatné stati věnované J. E.. Purkyňovi i zámeckému parku a také něco málo ze zámecké současnosti. Na poslední dvoustraně pak objevíte chronologický historický kalendář. 
    To jsou tedy pro tento měsíc všechny informace, další akce a pozvánky budou zase příště. Přijďte, rádi Vás na zámku přivítáme!

 Jaroslava Michalcová

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice