Střípky z Purkyňovy školy

Bobování na Klínech
Středa 18. února 2015 byla pro třídy 4.B a 5.B ve znamení zimních radovánek. Vyjeli jsme do sportovního areálu Klíny v Krušných horách, kde na nás čekala bobová a sáňkařská dráha, po jejímž svahu jsme celé dopoledne brázdili na bobech, plastových sáňkách, sněhových talířích či „plácačkách”. Plnými doušky jsme si užívali sněhu, který nám letos v Libochovicích nebyl dopřán.

Tříkrálová koruna
Naše škola se opět zapojila do soutěže o nejkrásnější "TŘÍKRÁLOVOU KORUNU". Tuto soutěž organizovala DIECEZE Litoměřice spolu s charitativní sbírkou. V letošním ročníku této soutěže žákyně 1. stupně naší školy obsadily me-dailová místa. První místo získala koruna, kterou vytvořily žákyně 5.B - Lucie Hlaváčková, Eliška Krobová, Markéta Machová a Lucie Hraníčková. Třetí místo obsadila žákyně 4. B Kristýna Alice Veselá. Za nejkrásnější koruny získaly od DIECÉZE diplom a sladké odměny.

Kristýna Alice Veselá ze 4.B obsadila 3. místo v soutěži o nejkrásnější “Tříkrálovou korunu”.

Žákyně 5.B - Lucie Hlaváčková, Eliška Krobová, Markéta Machová a Lucie Hraníčková - získaly 1. místo.

Beseda se spisovatelem
Ve středu 11.3. se děti z 1.A, 1.C a 2.B ocitly pod vodou. Vtáhl je tam totiž svým napínavým čtením a zábavným vyprávěním autor knih o kapříku Metlíkovi Jan Opatřil.

ZŠ hledá SuperStar 2015 - semifinále
Ve dnech 10. a 13. března 2015 se v Kulturním středisku U Tří lip uskutečnila semifinálová kola pěvecké soutěže ZŠ hledá SuperStar. Žáci si měli připravit dvě písně, jednu si vybrali z daného seznamu, druhou si pak určili sami. Součástí semifinálového kola bylo i hlasování publika, které rozhodlo o postupujících do finále.
Během soutěže panovala v obecen-stvu dobrá nálada. Děti fandily svým spolužákům, většina dětí zpívala společně se soutěžícími. Zpěv všech soutěžících byl velice vyrovnaný. Ve druhé polovině soutěže si zazpívali a zatancovali společně s dětmi i členové poroty. Do finále postoupilo celkem devět žáků z 1. a 2. stupně. Soutěž byla velice zdařilá, a proto veliké poděkování patří p. učiteli Mgr. Grünerovi, který s takovým nápadem přišel. Postupující: Brabcová Berenika, Krobová Agáta, Krobová Viktorie, Beránková Anežka, Racková Magdalena, Helclová Kateřina, Pletichová Nikol, Kadlecová Anna a Chadraba Jiří.

Basketbalový turnaj
Chlapci 8. a 9. tříd se v úterý 24.2. zúčastnili okresního finále v basketbalu a obsadili konečné 6. místo.
připravila Mgr. Jitka Hajná

Výběr z aktivit žáků 5. B
Každý rok se naše třída zapojuje v měsíci lednu do charitativní Tříkrálové sbírky. V tomto roce jsme byli zvlášť aktivní. V kostýmech „Tří králů“ jste mohli potkat Jakuba Špačka, Jana Křtěna a Matyáše Česala, a to s hudebním doprovodem Dominika Svobody a sboru celé naší třídy.
Někteří žáci se účastní mezinárodní akce „Pohár vědy“ a již splnili první dva úkoly. Při plnění lednového úkolu žáci vyrobili z těsta hrad Házmburk a seznámili se s výstavbou mostů. Dalším tématem bylo zkoumání tlaku vody a vzduchu.
Poslední den před jarními prázdni-nami jsme měli třídní karneval. Tančilo se a soutěžilo. Všichni odcházeli na jarní prázdniny s veselou náladou.
zpracovala Mgr. Eva Štorová

Pokračování projektu „Let' s speak together“
Od nového kalendářního roku přibyla ve škole posila na výuku jazyků - Jansen (čti Džensn). Rychle se zapojil do jazyko-vého vzdělávání a to nejen ve výuce anglického jazyka, ale především německého.
Přestože je původem rodilým Američanem ze státu Texas, strávil velkou část svého života v Německu, kde rozšířil své jazykové dovednosti. Ve škole se opírá o své bohaté zkušenosti s dětmi, protože dříve pracoval jako vychovatel. Také byl manažerem restaurace, takže umí ocenit dobře a kvalitně připravené jídlo. Uznává českou kuchyni i místní restaurace. Jeho velkým koníčkem je fitness a sport, takže jej velmi často můžete potkat v posilovně.  Projekt „Let' s speak together“ poskytuje žákům naší školy ty nejlepší podmínky pro jazykové vzdělávání.