Datum a časDnes je čtvrtek, 19.10.2017SvátekSvátek má Michaela
Přístupy1032855. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Střípky z Purkyňovy školy

Joe na ZŠ J.E.Purkyně 
Od října se stal významnou posilou pedagogického týmu na základní škole v Libochovicích asistent anglického jazyka. Jmenuje se jednoduše Joe. Pochází z USA, konkrétně ze státu New York z města Buffalo, které v posledních dnech tolik trápí neuvěřitelná sněhová kalamita. Joe má jako většina Američanů kořeny v Evropě. Jeho předci pochází u Itálie, což také značně ulehčilo administrativní záležitosti, protože má i italské občanství a je tedy stejně jako my občanem EU. Joe má Evropu velmi rád. Když v USA dostudoval vysokou školu, zjistil, že mu typický americký životní styl úplně nevyhovuje a rozhodl se, že zkusí štěstí na jiném kontinentu. Joe už procestoval téměř celou Evropu. Nejdéle se zdržel na Maltě, kde pracoval jako manažer restaurace. Jeho velkým koníčkem je totiž vaření. Z jídel má nejraději sushi. V Čechách mu také chutná. Velmi oceňuje i náš národní nápoj  - pivo. Také se snaží zapojit do různých sportovních i nesportovních aktivit v Libochovicích. Pro všechny žáky je Joe velkým povzbuzením, protože mají jedinečnou příležitost opravdu prohloubit komunikační dovednosti v angličtině. Prostě musí mluvit jen anglicky a všichni se opravdu snaží. Není to vždycky úplně snadné, a tak se hojně využívají slovníky v mobilních telefonech a tabletech. S Joem si mohou povídat všechny ročníky, které se učí anglicky, protože v naší škole je čtyři dny v týdnu, tak se mohou všichni vystřídat jednu hodinu týdně. Jeden den v týdnu zpestřuje výuku anglického jazyka
v ZŠ v Třebívlicích. Joe bude pobývat v naší škole až do konce školního roku.
Jsme moc rádi, že v Libochovicích máme takovouto jedinečnou příležitost. 

Mgr. Barbara Bláhová

Den Slabikáře
Pátek 5.12. byl pro všechny prvňáčky dnem slavnostním. Nejen že je navštívil Mikuláš se svými pomocníky, ale čekalo je slavnostní předávání Slabikářů. Na slavnost si pozvali své blízké, pro které si nejprve připravili besídku sestavenou z básniček, písniček, pohádek a také tanečků. Jejich výkon byl odměněn bouřlivým potleskem. A pak už nastala slavnostní chvíle, kdy z rukou třídních učitelek obdrželi krásný Slabikář, který je bude provázet až do konce školního roku. Slavnost byla ukončena rozporcováním upečeného “slabikáře", na kterém si všichni moc pochutnali. Věříme, že přes svůj první Slabikář si děti najdou cestu ke knížkám a čtení jim bude přinášet potěšení a radost.               
Mgr. Zuzana Chloubová

Divadlo fyziky
Ve středu 19.11. naše škola zorganizovala pro žáky dva bloky nezapomenutelných fyzikálních předsta-vení. Divadlo fyziky ÚDiF k nám přijelo až z Brna a bavilo naše žáky i vyučující na téma Kouzelné kapaliny a Příběh žárovky. Žáci si tak mohli vyzkoušet, jaké je to být fakírem, akumulátorem nebo držet meč z Hvězdných válek. Díky vstřícnému přístupu Báry a jejího kolegy Ondřeje se možná podařilo překonat strach z fyziky i u žáků, u kterých tento předmět nepatří mezi nejoblíbenější.

Charitativní sbírka pro Azyl Lucky 2014
Také letos se naše škola zapojila do charitativní sbírky na pomoc zvířátkům z Azylu Lucky v obci Černiv. V neděli 30. 11. jsme na libochovickém jarmarku prodávali výrobky žáků naší školy. Veškerý výtěžek z prodeje jde na konto sbírky, která pod záštitou města Libochovice probíhá také v městské knihovně. V průběhu prosince pak mohli žáci nosit do školy krmivo, pamlsky nebo hračky pro zvířátka, která v útulku našla svůj náhradní domov. Děkujeme všem, kteří se jakýmkoli způsobem do této akce zapojili nebo ještě zapojí.

S andělem do šatlavy
Ve středu 3.prosince vyjely obě třetí třídy na výlet do Úštěka. Tam si prohlédly, jak se dříve trestali nepoctiví a prolhaní lidé. Vyzkoušely si, jaké to bylo stát na pranýři, jak bolí palečnice, podívaly se do strašidelného sklepení s odsouzenci. Nakonec jim anděl pomohl vyrazit pamětní minci.

připravila Mgr. Jitka HajnáKomentáře