Datum a časDnes je sobota, 21.10.2017SvátekSvátek má Brigita
Přístupy1034700. návštěvník
Důležitá čísla

Tísňové linky

Integrovaný záchr. systém 112
Hasičský záchr. sbor 150
Záchranná služba 155
Policie ČR 158

Městská policie Libochovice

náměstí 5. května 48, Libochovice,
tel. 724 016 458, 606 715 956
email:
skype: mplibochovice

Skype chat, instant message

Policie ČR, OO Radovesice

Radovesice č. p. 5, 410 02  Radovesice
tel: 974 436 741


Hasičský záchranný sbor ÚK

PS Lovosice, Českolipská 1997/11, Litoměřice, tel. 950 425 001
PS Roudnice n. L., Žižkova 729, Roudnice n. L., tel:  950 428 011
SDH Budyně nad Ohří Budyně nad Ohří, Ladova 361, 411 18 tel:
728 088 555

Lékárna U Bílého jednorožce

Dr. Vacka 44, Libochovice, tel. 416 591 293

Lékaři

MUDr. Javůrek - praktický lékař
Čechova 655, Libochovice, tel. 416 591 169
MUDr. Klener - praktický lékař
Riegrova 69, Libochovice, tel. 416 591 334
MUDr. Korousová - dětská lékařka
Čechova 351, Libochovice, tel. 416 591 339

Podřipská nemocnice s poliklinikou

www.pnsp.cz
Kontakt
Město Libochovice
se sídlem:
Městský úřad Libochovice
náměstí 5. května 48
411 17 LIBOCHOVICE
email: .
e-podatelna:
tel.: +420 416 725 830
Sponzoři webu


zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Něco o tenisu v Libochovicích

Tenisový klub působí v Libochovicích nově od roku 1996 jako samostatný subjekt, když tenis předtím působil vždy jako oddíl

Tenisový klub působí v Libochovicích nově od roku 1996 jako samostatný subjekt, když tenis předtím působil vždy jako oddíl pod hlavičkou ČSTV nebo pod dřívějším basketbalovým klubem.
V současné době provozujeme svoji činnost v areálu tenisových kurtů, které jsou majetkem Města Libochovice a které spravujeme na základě dlouhodobé nájemní smlouvy. Město se snaží v rámci svých rozpočtových možností přispívat na údržbu a provoz areálu, ale hlavní část financování je na samotných členech tenisového klubu. Postupně se snažíme areál vylepšovat a zútulňovat a tím vytvářet stále lepší podmínky pro provozování jedinečné hry, zvané TENIS.
Filozofií našeho klubu je, aby tenis nebyl pouze hrou pro úzký okruh jakýchsi vyvolených, jako tomu bývalo dříve nebo jak se dodnes mylně traduje. Chceme, aby si tenis mohl přijít zahrát každý, kdo má chuť, a k tomu se snažíme vytvořit předpoklady. 
Druhou naší prioritou je orientace na děti a mládež. Po dlouhé době se podařila sestavit družstva mladších i starších žáků a žákyň, která hrají již třetí rok soutěže v rámci kraje. V letošním ročníku se mladší žáci a žákyně umístili na třetím místěa starší skončili čtvrtí v kraji. 
Mimo nich se na soutěže v přípravkách připravují další děti ve věku od šesti do deseti let, které nastoupí do soutěží v dalších letech, aby existovala návaznost družstev. Celkem u nás v současné době trénuje 25 žáků a žákyň. Na této skutečnosti mají obrovskou zásluhu trenéři Rudolf Gaube, Karel Šturm a Zdeněk Stýblo, o kterých je všeobecně známo, že jsou tenisovými odborníky, kteří sami dobře tenis umí a nyní vychovávají své nástupce. Tímto jim chci poděkovat za jejich záslužnou práci. 
Tenisový klub má v krajských soutěžích další dvě družstva dospělých. První družstvo letos dosáhlo skvělého úspěchu, když bez porážky vyhrálo svoji skupinu a postoupilo do vyšší divize. O postup se zasloužili především libochovičtí odchovanci, a to Milan Šturm, Jan Gaube, Michal Gaube, Míra Roček a Marcela Pekárková, což je o to cennější. Druhé družstvo dospělých skončilo v této soutěži na velmi pěkném třetím místě. 
Za osm let působení našeho Tenisového klubu v Libochovicích se v rámci omezených finančních možností snažíme investovat do tenisového areálu, i když tento je majetkem města, jak výše uvedeno, a my jej máme pouze v nájmu. Zatím jsme provedli mimo běžnou údržbu následující investice: výstavba nového kurtu, nové cvičné zdi, vyasfaltování plochy před ní, plynofikace kabin, rekonstrukce společenské místnosti, výstavba nové pergoly a její vydláždění a nový chodník. Nyní se chystáme na venkovní nátěr kabin. Toto je výčet pouze těch větších akcí. Naším cílem je, aby tenisový areál byl na určité úrovni a tím reprezentoval Město Libochovice, neboť každoročně pořádáme 6-8 turnajů, na které přijedou účastníci nejen z Čech. 
Na závěr chci zopakovat a zdůraznit, že chceme, aby tenis si k nám mohl přijít zahrát opravdu každý. Přijďte to zkusit, nikdo nebude odmítnut a každý je vítán bez rozdílu věku a pohlaví.
Zájemci o tenis ve věku od šesti do deseti let, přijďte v doprovodu rodičů na tenisové kurty od pondělí do čtvrtka mezi 15. a 16. hodinou.
A na úplný konec chci touto cestou poděkovat těm, kteří se nejvíce podílejí na chodu našeho klubu. Jsou to členové výboru Karel Kalouš, Jan Kokoška, Ruda Gaube, Karel Šturm, Luděk Kučera, Jiří Sivulka, Milan Šturm, dále Pavlína Křesťanová a všem dalším, kteří nám pomáhají vytvořit v areálu příjemné místo aktivního odpočinku a sportu.

JUDr. Petr Novák, prezident Tenisového klubuLibochovice

Vydání
< Ročník 2017 >
I.II.III.
IV.V.VI.
VII.VIII.IX.
X.XI.XII.
Libochovické noviny
Redakční rada


Šéfredaktor:
Mgr. Josef Krob

Redakční rada:
Mgr. Barbara Bláhová
Tomáš Černý
Pavel Česal
Ing. Milena Ryšavá
Alena Šebková
Stanislav Tlustý 

               

Počasí
Anketa
© 2009 Webdesign by Media Creative s.r.o.
Developed by Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS
admin | webmail | Intranet |
www.libochovice.cz - Oficiální stránky města Libochovice